הבלוג של Edri Maya

ריכוז בהפרעה

סופרת 'סערה מדברית', לומדת לתואר ראשון, רעיה ואמא במשרה מלאה. מאמינה גדולה ב"תהיה האדם שאתה רוצה לפגוש".

עדכונים:

פוסטים: 78

החל ממאי 2014

“כל אדם זכאי לזכויות ולחירויות שנקבעו בהכרזה זו, ללא אפליה כלשהי מטעמי גזע, מין, לשון, דת, דעה פוליטית או דעה בבעיות אחרות, מוצא לאומי או חברתי, קניין, לידה או מעמד אחר” איך זה עומד עם הצהרתו של בנט אתמול בדף הפייסבוק שלו- “רק בגלל שנולדת בנתיבות לא תוכל להיות מהנדס או יזם הייטק?!” אני הזדעזעתי.

02/11/2017

learn-2405206

אתמול, העלה נפתלי בנט בדף הפייסבוק שלו לינק לסרטון שאמור לייצג את האג’נדה שלו לשוויון הזדמנויות בחינוך, הוא כל כך התגאה בסרטון שקרא לכולם להיכנס ללינק ולהבין על מה הוא מדבר. ואני, כמאמינה גדולה בהשראה מכל סוג שהוא לחצתי על הלינק וצפיתי בסרטון האמת? הזדעזעתי. לאחר השוק הראשוני הבנתי עד כמה האנשים שיושבים ומנהלים את מדינתנו שרויים עמוק, עמוק בתוך אפלת הסטיגמות ויותר גרוע מכך, ילדנו עוברים “הסללה” צועדים באותו נתיב כעדר, חלק מפנים והיתר מאחור, מי שהגיע ליעד מצטיין ומי שמזדחל מאחור קורבן להסללה של בנט. כי שוויון ההזדמנויות שבנט מדבר עליו מציע את אותו מסלול רק הרבה יותר קשה. תתארו לכם, שאתם לא בכושר ולוקחים אתכם למחנה אימונים ביחד עם חיילים קרביים, נניח, ונותנים לכם לרוץ 3 ק”מ זה קשה מאוד וייתכן שחלקכם יצליח עם מעט משמעת עצמית והקשבה למאמנים ואימון בבית אבל אז בנט בא ואומר לכם שמעכשיו תעשו מרוץ של 5 ק”מ כשהמסלול בעלייה (כי 5 יח’ מתמטיקה ואנגלית זה לא פיקניק רבותיי) עכשיו מי שלא בכושר, או סובל מבעיות ברכיים, חולה באסטמה ועוד, המסלול הזה, מלא השראה כשיהיה, פשוט לא רלוונטי עבורו! אז איפה פה שוויון ההזדמנויות?

ומעבר לכל אלה הגדיל בנט לעשות כשיצא על גבי הפייסבוק שלו בסטיגמתיות וקרא לילדי הפריפריה קשיי-יום בהכללה גסה, מכעיסה ופרימיטיבית.

screenshot_2017-11-02-08-23-16 (1)

כך כתב:

“ביליתי עשור מחיי בניהול חברות הייטק. אבל, וזהו אבל גדול- תפקיד מערכת החינוך להפוך עולם כדי לתת לכולם במדינה הזדמנות הוגנת.

והמצב אינו כזה.

כאשר נכנסתי לתפקידי היו כ200 (!) בתי ספר בפריפריה ללא 5 יח’ מתמטיקה.

זה בעיני סדום ועמורה.

רק בגלל שנולדת בנתיבות לא תוכל להיות מהנדס או יזם הייטק?!

טיפלתי בכך. כיום בכל תיכון בישראל יש אפשרות ל 5 יח’

וזו רק ההתחלה. לא אשקוט עד שניתן הזדמנות הוגנת לכל ילד וילדה בישראל”.

שימו לב, שההזדמנות עליה מדבר בנט אינה מציעה מגוון תחומים ללמידה והרי יש ילדים בעלי כישורים כל כך מגוונים בישראל להם אין מקום במערכת החינוך או שהם פשוט אסירים של “ההזדמנות ההוגנת” 5 יח’? כמי יושב כשר חינוך בישראל האם אין הוא יודע שכשקיים פער בדרישה ל- 3/4 יח’ הפער רק ילך ויגדל עם הדרישה ל5 יח’? אז על איזו הזדמנות הוא מדבר?

זה מכעיס אותי, הסללה הזאת שעושים לילדים שלנו, מחדירים להם שיש רק סוג אחד של הצלחה ומי שלא עומד בקריטריונים המכוונים להצלחה הזאת לעולם לא יצליח- הוא כישלון ומערכת החינוך תדאג שירגיש ככישלון. זו אג’נדת 5 היחידות בה בנט כל כך מתפאר?

אבל בנט לא סיים בכך את דבריו, בתגובה אחרת שהעלה כתב:

screenshot_2017-11-02-08-23-31 (2)

“תבינו כעת מדוע אני מתעקש על אנגלית, מתמטיקה, חוגים חינם ומדעים דווקא בפריפריה החברתית 

הזדמנות הוגנת לכולם.

לא אוותר לאף ילד. אני דורש מאמץ מכולם. לא אשלים עם כך שילדים לא יקבלו הזדמנות ראויה בחיים

רק בשל רמת ההכנסה של הוריהם או בשל מקום מגוריהם”

ישנה סתירה רצינית בהצהרה שלו ולכן אולי כדאי שישב לחשוב היטב לפני שימהר להגיב בחשבון הפייסבוק שלו ואז יערוך את תגובתו שלוש פעמים עד חצות.

בנט שים לב - ”כל אדם זכאי לזכויות ולחירויות שנקבעו בהכרזה זו, ללא אפליה כלשהי מטעמי גזע, מין, לשון, דת, דעה פוליטית או דעה בבעיות אחרות, מוצא לאומי או חברתי, קניין, לידה או מעמד אחר” (סעיף 2)

“הכול שווים בפני החוק וזכאים ללא אפליה להגנה שווה של החוק. הכול זכאים להגנה שווה מפני כל אפליה המפירה את מצוות ההכרזה הזו ומפני כל הסתה לאפליה כזו.” (סעיף 7)

בנט בכיסוי של טוב לב בעט בלב ליבה של הפריפריה הלוא הם ילדנו, דור העתיד, הגדיר אותם כנכשלים וחסרי יכולת על בסיס ממוצע שכר הוריהם ומקום מגוריהם. אלו הם פני החינוך במדינת ישראל, חשבתי שהתקדמנו רבות בשנת 2017, אך מסתבר שטעיתי, שהאפליה עודנה בועטת והיא מגיעה מהמקומות הכי לא צפויים.

ביזיון.

צפו בסרטון ותחליטו.

 

קרדיט תמונה:pixabay

עוד מהבלוג של Edri Maya

תצוגה מקדימה

הבלוגים האבודים שלה.

  "את לא מבינה .זה באמת משמים." אמרה לי אילת סווטיצקי בשיחתנו אתמול בלילה. אחרי שהתפרצתי עליה שעת לילה מאוחרת ללא שום התחשבות בשעה, רק הדחף העז שתפס אותי לנער...

תצוגה מקדימה

אישה ללא הפסקה

"אני חייבת לצאת, אז תבואי עכשיו, יש לי רק כמה דקות " כך היא מאיצה בי להגיע לראיון לפני שהיא רצה אל התור שקבעה למספרה, איילת מצליחה לדחוק לתוך לוח הזמנים העמוס שלה גם כמה דקות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

חמותי ואני - סיפור אהבה

   בבקשה בלי הרמת גבות ,אין פה שום נימה של הומור, בחיי, סיפור אהבה. חוץ מאשר נושא אחד – האוכל, בעלי וילדיי תמיד יטענו שהיא מבשלת טוב יותר ממני, אופה טוב יותר ממני, וזוהי...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה