הבלוג של Edri Maya

ריכוז בהפרעה

סופרת 'סערה מדברית', לומדת לתואר ראשון, רעיה ואמא במשרה מלאה. מאמינה גדולה ב"תהיה האדם שאתה רוצה לפגוש".

עדכונים:

פוסטים: 78

החל ממאי 2014

אני מדברת על החיים עצמם, על אנשים ,עליי ועלייך, על חוסר הצדק שנולדנו לתוכו, בעידן שבו לא יכול להתקיים עוד חוסר צדק מסוג זה. יחד נשים סוף לפילוג, לדירוג, לצבעים, לעדות ולמעמדות.

17/10/2017

האש הגדולה התפרצה ברגע שהבנתי שזה יהיה לנצח אלא אם נעשה משהו ממש רציני שיניע שינוי.

המרצה שלי לפילוסופיה אמרה לי פעם שרק ביחד נצליח לשנות, כי כל הכוח נמצא בידי הממשלה וכדי שיחול שינוי יש צורך ליצור את “הביחד” הזה וזו עבודה מאוד קשה וספק אם מישהו ירצה בכלל לצאת מאזור הנוחות ולהתחיל לבצע את השינוי.

אני לא מדברת כאן על מרד אני מדברת על החיים עצמם, על אנשים ,עליי ועלייך, על חוסר הצדק שנולדנו לתוכו בעידן שבו לא יכול להתקיים עוד חוסר צדק מסוג זה.

הייתכן שכל האש הזו שהתפרצה בי תישאר בי ורק בי לנצח?

אז מה זו האש הזו? ולמה היא בוערת בי ללא הפסקה? פשוט מאוד אני מכירה את העובדות אודות הפערים בין פריפריה ומרכז את האופן בו הממשלה משמרת את הפערים הללו בעזרת מדיניות הקפיטליזם אני מודעת לכך שאני דור שלישי בפריפריה והמצב עדיין לא השתנה אנחנו עדיין עובדים פה בעבור בעלי ההון החינוך, התרבות, הבריאות כל מה שאנחנו מקבלים כאן מבחינת תקציבים ומשאבים נועד לשמר אותנו בסטטוס הזה, אותנו ואת ילדנו ואת נכדנו וכן הלאה.

chess-691437

אני הקמתי פרויקט בפייסבוק שנקרא פריפריה VS מרכז בו אני מעלה עובדות אודות הפערים בין פריפריה ומרכז ואני מפיצה אותו גם בקבוצה - נשים למען נשים בנגב כי אני מאמינה בכוח הנשי מאוד. אני מאמינה, שנשים הן אלו שיכולות להניע שינוי אמיתי.

אני מבינה שהכוח שלי לבד אינו מספיק ואני זקוקה לנשים רבות, שתסייענה לי להוביל את השינוי הזה, כולנו צריכים בפריפריות בריאות טובה יותר, חינוך טוב יותר, תרבות טובה יותר ותעסוקה שאינה מסתכמת במפעלים כימים.

ברור לכל, שהפריפריות הוקמו כדי להגן על שטחי המדינה בראשית הקמתה והאוכלוסייה שהגיעה הייתה דלה מבחינת הון תרבותי, אבל זה היה אז. חלפו מספיק שנים כדי שהדור שלנו יקום ויאמר את דברו. מספיק!

לפני שנה בדיוק יצאתי בפרויקט דימונה שבירת הסטיגמה והצגתי אנשים יקרים מעיר הולדתי ומקומות יפים בעיר בה אני מתגוררת כדי שיראו שדימונה אינה עוד תחנת עצירה בדרך לאילת ושדימונה יודעת לקבל בחמימות תושבים מכל הארץ פה כולם משפחה לא משנה מהיכן הגעתם הפרויקט זכה לשבחים רבים וכותרות אבל לא הניע את השינוי המיוחל.

והנה אני כאן כעבור שנה בדיוק, עם אותה האש במינון גבוה יותר מבקשת מכם להצטרף אליי יחד נשים סוף לפילוג, לדירוג, לצבעים, לעדות ולמעמדות.

עם אחד חזית אחת.

 

 

 

עוד מהבלוג של Edri Maya

תצוגה מקדימה

הבלוגים האבודים שלה.

  "את לא מבינה .זה באמת משמים." אמרה לי אילת סווטיצקי בשיחתנו אתמול בלילה. אחרי שהתפרצתי עליה שעת לילה מאוחרת ללא שום התחשבות בשעה, רק הדחף העז שתפס אותי לנער...

תצוגה מקדימה

אישה ללא הפסקה

"אני חייבת לצאת, אז תבואי עכשיו, יש לי רק כמה דקות " כך היא מאיצה בי להגיע לראיון לפני שהיא רצה אל התור שקבעה למספרה, איילת מצליחה לדחוק לתוך לוח הזמנים העמוס שלה גם כמה דקות...

תגובות

פורסם לפני 4 years

חמותי ואני - סיפור אהבה

   בבקשה בלי הרמת גבות ,אין פה שום נימה של הומור, בחיי, סיפור אהבה. חוץ מאשר נושא אחד – האוכל, בעלי וילדיי תמיד יטענו שהיא מבשלת טוב יותר ממני, אופה טוב יותר ממני, וזוהי...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה