הבלוג של Edri Maya

ריכוז בהפרעה

סופרת 'סערה מדברית', לומדת לתואר ראשון, רעיה ואמא במשרה מלאה. מאמינה גדולה ב"תהיה האדם שאתה רוצה לפגוש".

עדכונים:

פוסטים: 78

החל ממאי 2014

ביטול התקציב ליריד שבוע הספר הינה עוד החלטה בשורת החלטות הרות גורל המתקבלות על חיי התושבים בפריפריה הצפונית והדרומית, החלטות גורליות על חיי ילדנו, שמעט התרבות שכבר קיימת כאן ,גם היא, נלקחת מאיתנו.

07/05/2017

“כשפותחים ספר מוצאים בו פתאום את כל העולם”- ע. הלל.

מעצם היותי סופרת, נשאלתי פעמים רבות מהיכן התשוקה שלי למילים? ותמיד אני מספרת בגאווה על אבא שלי שהיה לוקח אותי לספרייה לבחור ספרים והחדיר בי את האהבה למילים. ,תמיד אהבתי לקרוא להיסחף אל עולמות שקיימים רק בדמיון עולמות שרק המוח מסוגל לייצר, כשהכרתי ספרים הכרתי גם סופרים ובשבוע הספר מידי שנה זכיתי גם לפגוש את הסופרים והסופרות הנערצים עליי.

אך השנה אלפי ילדי הפריפריה לא יזכו לפגוש את הסופרים האהובים עליהם ולא יזכו לרכוש ספרים במבצעים מעולים או פשוט להתרוצץ במקום מלא ניחוח תרבות ולהתרגל לעולם הולך ונעלם של ספרים עם כריכות ודפים לבנים חדשים עם אותיות מודפסות ואיורים מיוחדים, כי לילדי הפריפריות כנראה שלא מגיע וכמו תמיד הם הילדים השקופים של מדינת ישראל.

התבשרנו היום כי משרד התרבות ביטל את השתתפותו במימון תקציב יריד שבוע הספר בפריפריות ומיקד את היריד בערים תל אביב, ירושלים וראשון לציון.

בעיני, היריד  נדבך חשוב בעידוד קריאה במיוחד לילדים בגילאי ראשית הקריאה, אך גם אצל נערים ואנשים בוגרים יותר, בעידן הטכנולוגי בו אנו חיים  נעים להתרפק על ספר ולשקוע אל עולם שכולו פנטזיה ודמיון, אך מסתבר שהמשרד לא רואה בפריפריה ככזו הראויה לתרבות ומירי רגב שמתחילת תפקידה מקבלת החלטות פזיזות ומכריזה הכרזות שעדיף שלא היו נשמעות כלל, עושה זאת שוב ומבטלת את התקציב לשבוע הספר בפריפריה.

זוהי עוד החלטה בשורת החלטות הרות גורל המתקבלות על חיי התושבים בפריפריה הצפונית והדרומית, החלטות גורליות על חיי ילדנו, שמעט התרבות שכבר קיימת כאן גם היא נלקחת מאיתנו.

קרדיט תמונה: pixabay

 

 

עוד מהבלוג של Edri Maya

תצוגה מקדימה

הבלוגים האבודים שלה.

  "את לא מבינה .זה באמת משמים." אמרה לי אילת סווטיצקי בשיחתנו אתמול בלילה. אחרי שהתפרצתי עליה שעת לילה מאוחרת ללא שום התחשבות בשעה, רק הדחף העז שתפס אותי לנער...

תצוגה מקדימה

אישה ללא הפסקה

"אני חייבת לצאת, אז תבואי עכשיו, יש לי רק כמה דקות " כך היא מאיצה בי להגיע לראיון לפני שהיא רצה אל התור שקבעה למספרה, איילת מצליחה לדחוק לתוך לוח הזמנים העמוס שלה גם כמה דקות...

תגובות

פורסם לפני 4 years

חמותי ואני - סיפור אהבה

   בבקשה בלי הרמת גבות ,אין פה שום נימה של הומור, בחיי, סיפור אהבה. חוץ מאשר נושא אחד – האוכל, בעלי וילדיי תמיד יטענו שהיא מבשלת טוב יותר ממני, אופה טוב יותר ממני, וזוהי...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה