הבלוג של Edri Maya

ריכוז בהפרעה

סופרת 'סערה מדברית', לומדת לתואר ראשון, רעיה ואמא במשרה מלאה. מאמינה גדולה ב"תהיה האדם שאתה רוצה לפגוש".

עדכונים:

פוסטים: 78

החל ממאי 2014

אין איש שיזעק עבור החלשים בכל כנסת ישראל! והבריון, כמו תמיד, לוקח ולוקח, גוזל עוד קצת מאלו שבכל מקרה לא ידברו, מפחדים להרים את הראש, מפחדים להעז, מפחדים מהיום ומפחדים אף יותר- מהמחר.

21/12/2016

שמישהו יעזור כבר.

כולכם בוודאי מכירים את הבריון הזה שמתהלך בבית הספר כאילו הוא שייך לאבא שלו, הבריון הזה שלא תמיד נראה הכי טוב, הוא הכי בדרך כלל מקובל (אבל זה רק בגלל שהוא בריון, אל תגלו לו) ותמיד “מכפכף” את החלשים כי עם החזקים הוא לא באמת מסוגל להתמודד, מכירים נכון? תציירו לכם את דמותו לנגד עיניכם.

תכירו: הבריון הוא ראש ממשלת ישראל(ושר האוצר הכפוף לו, זה שנגרר אחרי המגודל כדי להרגיש “קול”) והילדים החלשים בבית הספר ,הם הפריפריות.

וכך, כל תקציב מחדש, בועטים בנו שוב ושוב,פעם אחר פעם ,גוזלים לנו תקציבים מהחינוך, מהבריאות, מהרווחה, מהתעסוקה ומייעדים אותנו להיות תמיד בשוליים, תמיד סמוך לקו העוני או בעוני או ממש, ממש בעוני. אנחנו הילדים האלה שדוחפים להם את הראש לפח האשפה, מציקים לנו בהפסקות, יורקים לנו אל הצלחת וידינו כבולות כי לא מספיק שאנחנו חבוטים גם אין איש שיצא להגנתנו בכל כנסת ישראל בכל המוסד הזה אין איש שירים ראש ויאמר “מה קורה פה”?

אין איש שיזעק בשמם של ילדי הפריפריות שגוזלים להם מתקציבי החינוך ומייעדים אותם להיות פועלים לדורי דורות, אין איש שיזעק בשם הרווחות והעו”סיות הקורסות תחת הנטל הגדל מיום ליום כמו מחלה חשוכת מרפא, אין איש שיזעק בשם הקשישים שמתלבטים כל יום מחדש האם לקנות תרופה/ מזון/ חימום או שאולי עדיף למות וזהו, ואין איש שיזעק עבור הנכים והקצבאות העלובות, אין איש שיזעק עבורם בכל כנסת ישראל! והבריון כמו תמיד בשלו לוקח ולוקח, גוזל עוד קצת מאלו שבכל מקרה לא ידברו, מפחדים להרים את הראש, מפחדים להעז, מפחדים מהיום ומפחדים מהמחר אף יותר.

ומי יעז לעמוד מולו? ולומר עד כאן! מי יהיה דוד כנגד גוליית? מי ישים סוף לכל העסקאות הנעשות על חשבון כספי הציבור מתחת ומעל השולחן? מי יגשים את ייעודו כנבחר ציבור, שליח מדינת ישראל ומלבד להביט אל כיסו שלו יביט גם אל עיניי האומה ויראה בה את אנשיה המאוכזבים, הפגועים, החבולים? מי?

המדינה הזו זקוקה למנהיג חדש למישהו שיושיט יד, שיזעק בשם החלש, שיגן ויגאל את כולנו מייסורנו.

בבקשה.

קרדיט תמונה: pexels.

עוד מהבלוג של Edri Maya

תצוגה מקדימה

הבלוגים האבודים שלה.

  "את לא מבינה .זה באמת משמים." אמרה לי אילת סווטיצקי בשיחתנו אתמול בלילה. אחרי שהתפרצתי עליה שעת לילה מאוחרת ללא שום התחשבות בשעה, רק הדחף העז שתפס אותי לנער...

תצוגה מקדימה

אישה ללא הפסקה

"אני חייבת לצאת, אז תבואי עכשיו, יש לי רק כמה דקות " כך היא מאיצה בי להגיע לראיון לפני שהיא רצה אל התור שקבעה למספרה, איילת מצליחה לדחוק לתוך לוח הזמנים העמוס שלה גם כמה דקות...

תגובות

פורסם לפני 4 years

חמותי ואני - סיפור אהבה

   בבקשה בלי הרמת גבות ,אין פה שום נימה של הומור, בחיי, סיפור אהבה. חוץ מאשר נושא אחד – האוכל, בעלי וילדיי תמיד יטענו שהיא מבשלת טוב יותר ממני, אופה טוב יותר ממני, וזוהי...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה