הבלוג של Edri Maya

ריכוז בהפרעה

סופרת 'סערה מדברית', לומדת לתואר ראשון, רעיה ואמא במשרה מלאה. מאמינה גדולה ב"תהיה האדם שאתה רוצה לפגוש".

עדכונים:

פוסטים: 78

עוקבים: 40

החל ממאי 2014

אני אם לשני בנים מהממים עם הפרעת קשב וישנם עוד הורים רבים שמתמודדים עם ילדים שאובחנו כ ADD או ADHD, שמסגרת בית הספר אינה מהווה חזרה לשגרה אלא מטלטלת את השגרה, לנו ההורים לילדים עם הפרעות קשב יש אי שקט לקראת החזרה לבית הספר, לחץ שמתגבש לו במרכז החזה, לא מוסבר, מלא דאגה וחרדה לגבי הבאות, אנחנו ההורים המייחלים לשגרה, אך כמעט ולא פוגשים בה. אז מה עושים?

27/08/2016

ממש בעוד כמה ימים יצאו כל הילדים חזרה לבה”ס, כולנו מתרגשים יחד איתם מבקשים לעצמנו את השגרה הכה מיוחלת, רכשנו עבורם ציוד, חולצות חדשות עם סמל בית הספר, ארגנו עבורם את החדרים וההתרגשות הולכת וגוברת, אך לא רק ההתרגשות.

PA281186

אני אם לשני בנים מהממים עם הפרעת קשב וישנם עוד הורים רבים שמתמודדים עם ילדים שאובחנו כ ADD או ADHD, שמסגרת בית הספר אינה מהווה חזרה לשגרה אלא מטלטלת את השגרה, לנו ההורים לילדים עם הפרעות קשב יש אי שקט לקראת החזרה לבית הספר, לחץ שמתגבש לו במרכז החזה, לא מוסבר, מלא דאגה וחרדה לגבי הבאות, אנחנו ההורים המייחלים לשגרה, אך כמעט ולא פוגשים בה, בשנה שחלפה התמודדנו עם כל כך הרבה קשיים חלקנו רק לאחרונה אובחנו, ופתיחת השנה מלאת תקוות, אך לצידן גם דאגות כה רבות.

עבורכם ההורים ליקטתי כמה עצות מניסיוני כאם לשניים מדהימים ביותר.

1. יש להכין כבר החל מהשבוע את הילדים לסדר יום של בית ספר, לסדר את שעות השינה, להכין את הציוד, אני גם מארגנת את ארון הבגדים לפי חולצות בית ספר, ביגוד ספורט וביגוד יומיומי.

2. לדבר על זה, על החששות, על מה שהיה בשנה שעברה ולקראת מה אנו הולכים השנה, אם מחליפים בית ספר אפשר אפילו לקפוץ לשם, להסתובב יחד לבדוק את המסגרת החדשה, לתכנן את מסלול ההליכה ברגל או באופניים, קו האוטובוס כל מה שיכול למנוע מתחים מיותרים ביום הראשון.

3. מי שנוטל ריטלין קונצרטה וכדומה רצוי לגשת לרופא המטפל ולהתאים את המינון לפי משקל וגובה עכשיו זה בדיוק הזמן.

4. ידוע שלמרבית הילדים עם הפרעות קשב יש גם בעיות שינה, לכן ערב קודם היציאה לבית הספר הכינו יחד את המערכת, הביגוד, כל מה שיקל על ההתארגנות בבוקר.

5. סבלנות, הורים יקרים תגלו סבלנות רבה כלפי ילדכם, אל תשפטו אותם כפי שלא הייתם שופטים אדם עיוור, ילדים עם הפרעות קשב מתקשים גם ככה, אם הם אומרים לכם שקשה להם להתמודד עם דבר מה בררו מהו בדיוק הקושי? ממה הוא נובע? תהיו מעורבים אך אל תהיו שיפוטיים.

6. תיידעו את צוות בית הספר, הם אלו שנמצאים עם ילדכם במשך 7 שעות, קשר טוב ובריא עם הצוות החינוכי יוביל בסופו של דבר להצלחת הילד בתחומים רבים, אם אתם נתקלים בצוות בעל “דעות קדומות” כפי שאני נתקלתי, תהיו חומת המגן של הילד שלכם, לא משנה מה קורה בבית הספר הילד צריך אתכם תמיד, ההתמודדות שלו עם החיים קשה גם ככה, הם צריכים שאתם תהיו הקרקע היציבה בחייהם, בבית ומחוצה לו.

מאחלת לכם שתהא זו שנה קלה, מלאת חברים, אהבה, ושמחה בלב.

הערה: אין לראות בפוסט זה ייעוץ מקצועי, הכל נכתב מניסיוני האישי בלבד.

עוד מהבלוג של Edri Maya

תצוגה מקדימה

הבלוגים האבודים שלה.

  "את לא מבינה .זה באמת משמים." אמרה לי אילת סווטיצקי בשיחתנו אתמול בלילה. אחרי שהתפרצתי עליה שעת לילה מאוחרת ללא שום התחשבות בשעה, רק הדחף העז שתפס אותי לנער...

תצוגה מקדימה

אישה ללא הפסקה

"אני חייבת לצאת, אז תבואי עכשיו, יש לי רק כמה דקות " כך היא מאיצה בי להגיע לראיון לפני שהיא רצה אל התור שקבעה למספרה, איילת מצליחה לדחוק לתוך לוח הזמנים העמוס שלה גם כמה דקות...

תגובות

פורסם לפני 3 years

חמותי ואני - סיפור אהבה

   בבקשה בלי הרמת גבות ,אין פה שום נימה של הומור, בחיי, סיפור אהבה. חוץ מאשר נושא אחד – האוכל, בעלי וילדיי תמיד יטענו שהיא מבשלת טוב יותר ממני, אופה טוב יותר ממני, וזוהי...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה