הבלוג של Edri Maya

ריכוז בהפרעה

סופרת 'סערה מדברית', לומדת לתואר ראשון, רעיה ואמא במשרה מלאה. מאמינה גדולה ב"תהיה האדם שאתה רוצה לפגוש".

עדכונים:

פוסטים: 79

החל ממאי 2014

אני נושמת עמוק לפני שאעלה את דבריי אל הכתב משום שהנושא לא פשוט, הוא מעיק ומציק, נכנס אליכם הביתה ומתיישב לכם בצלחת כמו אורח ללא שום נימוסים. אני אתחיל ואומר שאני לא באה לחנך פה אף אחד, אלא, רק להעלות נושא מאוד חשוב למודעות ציבורית ואני שואלת, כמה הילדים שלכם חשובים לכם?

27/03/2016

אני נושמת עמוק לפני שאעלה את דבריי אל הכתב משום שהנושא לא פשוט, הוא מעיק ומציק, נכנס אליכם הביתה ומתיישב לכם בצלחת כמו אורח ללא שום  נימוסים.

אתחיל בכך שאציין, שאני לא באה לחנך פה אף אחד, אלא, רק להעלות נושא מאוד חשוב למודעות ציבורית בתקווה, שגם כמה כוכבים ברקיע משרד הבריאות יראו את הפוסט הבא.

אני יודעת שכולם שבעים מנושא התזונה. במדינה הקטנה שלנו כבר בלבלו לכם את המוח לגבי טבעונות וחפרו לכם לא מעט לגבי בריאות הגוף, ספורט ובריאות בכלל, אפשר לסכם ולומר שהכניסו לכם את נושא התזונה והבריאות בכל דרך אפשרית, אבל לא על כך אני רוצה לדבר, אני רוצה לדבר על הילדים שלכם.

תמימים ורכים.

תמימים ורכים.

ואני שואלת- כמה הילדים שלכם חשובים לכם?

הידעתם שהכמות המומלצת לצריכת סוכר היא בין 6-9 כפיות סוכר ליום.

עכשיו תחשבו על כל מה שהילדים שלנו אוכלים מהבוקר? מאז שהם פעוטות, אפילו בתחליפי החלב בעולם יש סוכר, כי אלו, המתעסקים בשיווק המוצרים שלהם, פחות מעניין אותם הבריאות שלנו ושל ילדנו ויותר מעניין אותם רווחים. והם יודעים! שאם יהיה סוכר בתחליף החלב של הילד שלכם ,הוא יתרגל לסוכר וימשיך לצרוך אותו במשך כל חייו.

והוא צורך אותו, בלחם, בדגני בוקר, בריבות, ממרחים, משקאות קלים ומשקאות תוססים,כמעט כל מוצר שתחשבו עליו יש בו סוכר לפעמים הם אפילו מסווים את המילה סוכר במילה אחרת, מתחכמת מתיימרת להיות בריאה אך לא. אל תיפלו בזו הרשת, פיקחו עיניים זו הבריאות שלכם ושל ילדכם. מדובר פה בחיים שלמים של הטעיית הציבור.

801860_39370668

ישנם מחקרים שהוכיחו כי צריכת סוכר משפיעה על המוח בדיוק כמו קוקאין, כן, הגוף מתמכר לצריכת סוכר. אם סוחר סמים יציע לילד/ה שלכם מנת סם מה הייתם עושים? אך כשמדובר בסוכר? במוצר מעובד? או.קיי.  נמשיך, החלטנו שנרצה לעשות דיאטה, להיפטר מהסוכר? נצרוך תחליפי סוכר! ומה עושים תחליפי הסוכר? מרמים את המוח שלנו המכור המסכן, והמוח שולח לגוף פקודה לשחרר אינסולין כי הנה תכף תגיע מנת סוכר, הרי הטעם המתוק כבר מוכר לגוף והוא נותן הוראות בהתאם ואז מגיעה אלינו ההשמנה ובעקבותיה סוכרת, כבר מגילאים צעירים.

ומה עוד עושים לנו עם האוכל? מוכרים לנו אותו מזון במסווה של מזון משופר, בריא יותר, אך מדובר למעשה באותו מוצר בדיוק, המתכון לא משתנה, מקטינים אריזה ומוכרים לנו מוצר בריא, מאה קלוריות בלבד, תכנו באלפים. משכנעים אותנו להמשיך ולהרעיל את עצמנו, ואז אנחנו מוצאים את עצמנו אנשים בוגרים עם לחץ דם, סכרת ועוד אסונות אחרים.

מופתעים? לא נראה לי.

רוצים עוד?

ויטמינים משווקים כממתקים.

דמויות אהובות על ילדנו מודפסות על חטיפים מזיקים. זו מבחינתי אם כל התרמיות לנצל ילדים תמימים כדי לשווק מוצר שמרעיל אותם.

בכל הקופות מה נמצא? כן סיגריות אבל גם ממתקים! בשפע, רק תקחו…

האוכל המהיר נמצא בקניונים ומשתלט לנו על התזונה.

משחקים לנו בחיים  ואנחנו שותקים, עד מתי?

- סתם לידיעה אני לא דיאטנית, לא משווקת שום מוצר, איני טבעונית או צמחונית אבל אני כן אימא. ואני אימא שאכפת לה.

קרדיט:morguefile

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של Edri Maya

תצוגה מקדימה

הבלוגים האבודים שלה.

  "את לא מבינה .זה באמת משמים." אמרה לי אילת סווטיצקי בשיחתנו אתמול בלילה. אחרי שהתפרצתי עליה שעת לילה מאוחרת ללא שום התחשבות בשעה, רק הדחף העז שתפס אותי לנער...

תצוגה מקדימה

אישה ללא הפסקה

"אני חייבת לצאת, אז תבואי עכשיו, יש לי רק כמה דקות " כך היא מאיצה בי להגיע לראיון לפני שהיא רצה אל התור שקבעה למספרה, איילת מצליחה לדחוק לתוך לוח הזמנים העמוס שלה גם כמה דקות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

חמותי ואני - סיפור אהבה

   בבקשה בלי הרמת גבות ,אין פה שום נימה של הומור, בחיי, סיפור אהבה. חוץ מאשר נושא אחד – האוכל, בעלי וילדיי תמיד יטענו שהיא מבשלת טוב יותר ממני, אופה טוב יותר ממני, וזוהי...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה