הבלוג של Edri Maya

ריכוז בהפרעה

סופרת 'סערה מדברית', לומדת לתואר ראשון, רעיה ואמא במשרה מלאה. מאמינה גדולה ב"תהיה האדם שאתה רוצה לפגוש".

עדכונים:

פוסטים: 78

החל ממאי 2014

20140508_090504

 

 

 

אם תבקשו ממני להסביר איך זה להיות היחידה שלא מאובחנת בבית שדייריו מאובחנים עם הפרעת קשב אתאר זאת כהרכבת פאזל שחלקיו משתנים מידי רגע או כפי שציינתי בפתיחה רכבת הרים בכיוון אחד.

בשבילי זהו סיפור שאינו נגמר עד שיום אחד החיים יאותתו לי שהצלחתי.

רקע- שנת 2005, בני הבכור בגן חובה ,בסיומו של יום הגננת משאירה אותי “לשוחח” .. היא לא ממש מחייכת כך שהיא בטח לא מתכוונת לספר לי משהו לגבי הציורים של הילד ומה כבר יש לה לספר לי? הילד רק בן 5.

היא מתחילה לדבר ,מילים שעם הזמן ייחרטו בזיכרוני ,מספרת שהיום בזמן שכל הילדים ישבו ועבדו בני המתוק קם מהכיסא ועבר בין השולחנות למשחקים אחרים ” הוא אינו מסיים מטלות” ומלבד זאת במליאה הילד מתנתק, מה זה מתנתק? אני שואלת, אולי הוא עייף? והיא מדברת על השוני מילדים אחרים, איך כאשר כולם יושבים מסביב לשולחן ועובדים הוא לא עושה כלום. -”משעמם לו!” אני תוקפת, הילד כבר מכיר את כל האותיות והמספרים.. תני לו לעשות משהו אחר -”זה לא קשור..”היא עונה לי, “הילד לא מצליח להתרכז, קשה לו”.

השיחה הזו הלא מחויכת נועדה להסביר לי שבני בכורי ,עולמי, הוא ילד עם הפרעת קשב. מה שאני שמעתי  היה -יש לך ילד אחר! ועכשיו בתוך הבטן מתחילה מערבולת שלוקחת את כל איבריי ומשנה את סדרם מחדש.

יצאתי מהגן מחזיקה את ידו הקטנה של הבן המושלם שלי כשבראשי רצות המחשבות ..מה אני אמורה להגיד לבעלי? למשפחה? הילד שלי מושלם ,איך זה ייתכן אם יש לו קליטה מעולה הרי הוא למד כל כך הרבה דברים בגיל כל כך צעיר..על מה היא מדברת?? תתארו לעצמכם את כל הגאווה הזו שיש לאמא כלפי הבן הבכור לוקח מישהו במקרה הזה, הגננת ,ומגמד אותה.

2006, כיתה א’ המנהלת, ביוזמת המחנכת ,קוראת לי לשיחה ,לשם שינוי היא דווקא כן מחייכת ,יש לה ילד “כזה” בבית, היא מסבירה לי שהבן שלי מדהים! (וואלה?) והציונים שלו ממוצעים ,אבל הוא מסוגל ליותר– עצרו !! ושימו לב קוראים נכבדים ,זהו משפט המפתח- הוא מסוגל ליותר! ברגע שהורה שומע זאת חייבות להידלק אצלו כל נורות האזהרה המנהלת האדיבה והחייכנית יושבת איתי בנחת ,רושמת לי בדף מספר טלפון של נוירולוג מאבחן ועוד כמה טיפים מניסיונה.

בזמן שאני מתחילה באבחונים אצל הבכור ,יושב בעגלה בן נוסף ,בן שנתיים, איתו הסיפור קצת שונה, הוא קצת חולני ואוטוטו יעבור ניתוח להסרת שקדים ופוליפים עקב דום נשימה בלילות, עם השנים אני אדע שדום הנשימה הזה, הוא אחד מן הגורמים  לבעיות קשב וריכוז עם ערך מוסף של היפראקטיביות אותו ביג H!

בני השני מדהים ביופיו. אישיות שובבה קופצנית וצוחקת,מצבי רוח קיצונים ,כמעט כמו לחיות בתוך סופה טרופית כשהמזג חם ולעתים גשום , כך גם הוא.

“הוא פרפקציוניסט “אמרה לנו פעם פסיכולוגית שנשלחנו אליה, מה שמקשה עליו מאוד מבחינה רגשית לחוות כישלונות ולכן אינו מתמודד איתם כראוי, אני ידעתי על מה היא מדברת. השנים בהם הוא היה בגן היו סיוט עבורי ויותר עבורו!! סיוט עד כדי כך שקשה לי להעלות זאת בכתב, אולי עם הזמן עוד אצליח..ביקורים אצל המשפחה הסתיימו לא פעם במריבות כי פה ושם שבר משהו או השתולל יתר על המידה כשהיינו זקוקים לבייביסיטר אף אחד לא התנדב כי הילדים שלי “לא מחונכים” ,בתחילת דרכנו בתוך מערכת החינוך הזעיקו אותי לביקורים תכופים לבית הספר, ניהלתי לא פחות משלושה יומנים אישיים מול מורה בשנה אחת!! שלא לדבר על אי הכנת שיעורי בית..הייתי כבר בתוך השלב שבו החלטתי שאו שאני מנהלת את המצב ואני זו ששולטת במתרחש או שאני משתגעת . נמאס לי שרק מעירים לילדים ולי ,נמאס לי שאף אחד לא מבין ויותר מכל נמאס לי שאני נראית כמו אמא שמגששת באפילה כלא מבינה בעצמה.

כשבני השני בכיתה ב’ ישבתי ולמדתי את ה ADD וה ADHD ההבדלים ביניהם, ניתחתי מצבים רגשיים, קראתי מחקרים, מאמרים, רכשתי ספרים,שוטטתי רבות באתרי משרד החינוך על מנת לדעת מול מי ומה אני עומדת להכיר חובות וזכויות, נועצתי בכל אדם שיכול היה לתת לי תשובות גמעתי את המידע כבאר יבשה שצמאה למים שימלאו בה ומשם מתחיל מסעי, המסע אחרי השקט, זה לא שקט חיצוני אלא שקט של ידע, שקט של השלמה, שקט של אמא.

אני כותבת את המילים והזיכרונות מציפים אותי מחדש מטיחים אותי לתקופה מבולבלת חסרת ידע והבנה תקופה בה האמנתי בכל נציגי מערכת החינוך כי הם יודעים טוב ממני ויכוונו אותי ואת בניי לדרך ההצלחה.

טעיתי, אך מתוך האפלה הלא ברורה הזו אליה בעל כורחי נזרקתי ,קמתי חזקה יותר ומבינה יותר קמתי כלביאה המגוננת על גוריה ונאבקת לשרוד ,עכשיו אני פה כדי לספר על החיים בתוך בית שבו בעלי ושני בניי מאובחנים וגם לספר איך אמא אחת ללא הפרעת קשב מנסה לנהל בית שכולו הפרעה. תישארו בקשב, הולך להיות מעניין.

 

 

עוד מהבלוג של Edri Maya

תצוגה מקדימה

הבלוגים האבודים שלה.

  "את לא מבינה .זה באמת משמים." אמרה לי אילת סווטיצקי בשיחתנו אתמול בלילה. אחרי שהתפרצתי עליה שעת לילה מאוחרת ללא שום התחשבות בשעה, רק הדחף העז שתפס אותי לנער...

תצוגה מקדימה

אישה ללא הפסקה

"אני חייבת לצאת, אז תבואי עכשיו, יש לי רק כמה דקות " כך היא מאיצה בי להגיע לראיון לפני שהיא רצה אל התור שקבעה למספרה, איילת מצליחה לדחוק לתוך לוח הזמנים העמוס שלה גם כמה דקות...

תגובות

פורסם לפני 4 years

חמותי ואני - סיפור אהבה

   בבקשה בלי הרמת גבות ,אין פה שום נימה של הומור, בחיי, סיפור אהבה. חוץ מאשר נושא אחד – האוכל, בעלי וילדיי תמיד יטענו שהיא מבשלת טוב יותר ממני, אופה טוב יותר ממני, וזוהי...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה