הבלוג של Edri Maya

ריכוז בהפרעה

סופרת 'סערה מדברית', לומדת לתואר ראשון, רעיה ואמא במשרה מלאה. מאמינה גדולה ב"תהיה האדם שאתה רוצה לפגוש".

עדכונים:

פוסטים: 78

החל ממאי 2014

20140511_090036

(הפעם הראשונה עם הבן הבכור)

ריטלין? -אין מצב!! בסדר? לא רוצה לשמוע על זה.

זו הייתה תגובתי הראשונה,  אני לא אתן שקט למורים על ידי מתן ריטלין לבן שלי , אז הציונים שלו יהיו בינוניים ,לא כל הילדים גאונים so what?

בחוברת שנשלחה אלינו לבית לאחר ביקור אצל הנוירולוג נרשם כי הילד מאובחן כ -ADD, עם כל ההמלצות נרשם כמובן גם הצורך בטיפול התרופתי.

ישבתי לקרוא את החוברת הזו, קוראת ומריצה בראשי את השנים קדימה מה יהיה איתו? האם יעבירו אותו לחינוך מיוחד? מה יהיה עם העתיד שלו? האם כל מה שאני רואה לנגד עיניי כאמא שגויי?

האם הילד המקסים הזה, הנבון ,הוא לא בסדר? ואם לא בסדר.. אז מה לא בסדר איתו? אני לא מבינה.. ובוכה.

אני כועסת על הנוירולוג שהעמיס את החדר שלו בגירויים ויזואליים וכשאני אומרת העמיס אני מתכוונת ממש העמיס, אפילו אני פערתי פה. תמונות ממוסגרות של חרקים מיובשים נדירים למיניהם, פסלים של נשר וינשוף כמעט בגודלו של הילד מגולפים מעץ  ,השולחן מלא במשחקים שונים שנראה כאילו נאספו מטיוליו בעולם ,באמת מרשים והוא עוד מעז לומר שהילד לא מסוגל להתרכז? זה כאילו עכשיו נכנסנו לחדר V.I.P במוזיאון טבע ,איך אפשר לעבוד ככה?

חלק ראשון של האבחון הסתיים . החלק השני של כולל מתן כדור ריטלין ,נשימה עמוקה- בסדר , חד פעמי  אני ממלמלת לעצמי כבר חתמתי על אישור לפני תחילת האבחון.

בחורה חביבה מגישה לבני את הכדור ,פעם ראשונה הבן ירק את הכדור, פעם שנייה נתנו לו עם מיץ פטל -הוא בלע.

הוא בלע! אין חזור, זיעה כיסתה את כפות ידיי הגרון נחנק לרגע וחששתי לומר משהו כי בעלי בכל מיקרה מאשים אותי שאני אמא שיותר מידי מחטטת בנפשו של הבן וסתם מחפשת בעיות “זה בגלל שאת קוראת יותר מידי” אז שתקתי והכלתי את החרדה הזו לבד.

האבחון הסתיים .הבחורה החביבה מלווה את בני אלינו ומעדכנת שלאחר הטיפול התרופתי התוצאות הראו שיפור במבדק ה- T.O.V.A מה שנותן אישור נוסף לקיומה של הפרעת קשב. לאחר אבחון של כ-4 שעות שוחררנו לבית, בדרך חזרה ישבתי מאחור ליד הבן בוחנת אותו ואת עיניו מביטה בכל כולו וחרדה לשלומו. ברוך השם הכל בסדר.

הלכתי לרופא המשפחה מצוידת בחוברת , הוא הסביר שאין לי ממה לחשוש ” כולם לוקחים היום ריטלין” לא שאותי זה הרגיע , אבל כל מה שחשבתי עליו הייתה טובתו של הילד, הבנתי את התסכולים שהוא חווה במהלך יום לימודים ויום לימודים = 8 שעות = יותר מחצי יום שלו = למה שיהיה מתוסכל? אך ורק טובתו של הילד עמדה לנגד עיניי.

לקנות ריטלין בבית המרקחת זו חוויה מטרידה בפני עצמה חתימה + ת”ז + מס’ טלפון ,נא להמתין לרוקח אחראי משום שהוא היחיד שרשאי לפתוח כספת זו ,ששמורה אי שם במעמקי בית המרקחת.

הגעתי לבית וישבתי לקרוא את העלון לצרכן המשתמש, מכירים את ההרגשה הזו שאתם יושבים ואז פתאום מגע הכורסה מתחלף בענן וכל החדר נהיה שחור מסביב ואז זה רק הנוכח ,הענן והחושך? זו ההרגשה. “מקרים נדירים של מוות “משהו כזה ,כך כתוב, עכשיו לכי תתני את הכדור הזה לבן שלך כל בוקר.

מה גורם לאמא (לי) לקרוא שורות אלה ואז לתת לבן את הכדור פעם נוספת?  ראשית, העובדה שהוא עבר אותו פעם אחת בשלום אצל הנוירולוג, שנית, מידת התסכול ההולכת וגדלה עם כל יום לימודים שעובר, בנוסף העובדה שאני רוצה ילד בריא נפשית ,שיחווה הצלחות וייפתח דימוי עצמי וביטחון עצמי בריאים ובעיקר המבט .אותו מבט שאני צריכה לעזוב מידי בוקר בבית הספר כשהוא עומד מולי בפתח הכיתה שנייה לפני שהוא נפרד ממני ליום לימודים ומביט בי בעיניו החומות ,הצעירות ,שמתחננות לחזור איתי לבית ,כי אין לו כוח לעוד יום בתוך ים המטלות.  החלטתי שאם זה מה שצריך לעשות זה מה שאעשה, זו ההחלטה שלי כאמא, כל הורה אחראי לילדים שלו! כל הורה מקבל החלטות ,שגויות או נכונות? ימים יגידו.

” מאיה, הוא בסדר, הוא עובד מאוד יפה אני רואה שינוי לטובה ,אך בואי נעקוב ונראה מה יהיה עוד שבוע” כך דיווחה המורה, עוד שבוע עובר, חודש, שנת לימודים הסתיימה , הבן שלי הצליח לבצע שיעורי בית, לעבוד בכיתה, לתפקד עם החברים, להתרכז ולא ללכת לאיבוד עם מחשבותיו. כרגע זה מה שחשוב .את שנת הלימודים הראשונה הוא חווה כשנת הצלחה הוא לא תלמיד בינוני אלא תלמיד מצטיין למרות שזה לא מה שחשוב בעיניי, זו עוד משוכה בחייו הצעירים.

אודה ואתוודה שבמהלך השנה הזו ביקרתי רבות בבתי המרקחת מחפשת משהו אחר, רגשות אשם ניקרו בי , ספקות שעלו בי, גרמו לי לרכוש במאות שקלים שוקולדים לריכוז, אומגה 3 בכל הווריאציות, טיפות ריכוז למיניהן ותמיד חזרתי בסופו של דבר לכדור אחד רק הוא הוכיח את יעילותו.

הבהרה: בלוג זה מתאר מצבים מחיי ,פרק זה מדבר על קבלת החלטה למתן טיפול תרופתי אך אינו בגדר פרסומת / המלצה על תרופה/ מוצר בשוק זהו יומן אישי ומדובר כאן בניסיוני האישי ודעתי בלבד.

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של Edri Maya

תצוגה מקדימה

הבלוגים האבודים שלה.

  "את לא מבינה .זה באמת משמים." אמרה לי אילת סווטיצקי בשיחתנו אתמול בלילה. אחרי שהתפרצתי עליה שעת לילה מאוחרת ללא שום התחשבות בשעה, רק הדחף העז שתפס אותי לנער...

תצוגה מקדימה

אישה ללא הפסקה

"אני חייבת לצאת, אז תבואי עכשיו, יש לי רק כמה דקות " כך היא מאיצה בי להגיע לראיון לפני שהיא רצה אל התור שקבעה למספרה, איילת מצליחה לדחוק לתוך לוח הזמנים העמוס שלה גם כמה דקות...

תגובות

פורסם לפני 4 years

חמותי ואני - סיפור אהבה

   בבקשה בלי הרמת גבות ,אין פה שום נימה של הומור, בחיי, סיפור אהבה. חוץ מאשר נושא אחד – האוכל, בעלי וילדיי תמיד יטענו שהיא מבשלת טוב יותר ממני, אופה טוב יותר ממני, וזוהי...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה