הבלוג של Edri Maya

ריכוז בהפרעה

סופרת 'סערה מדברית', לומדת לתואר ראשון, רעיה ואמא במשרה מלאה. מאמינה גדולה ב"תהיה האדם שאתה רוצה לפגוש".

עדכונים:

פוסטים: 79

החל ממאי 2014

כשאיילת בן נעים שמה לב לפני 15 שנה שחסרה חנות לצעצועים בדימונה היא החליטה שזו הזדמנות לפתוח עסק. לקראת יום העסקים הקטנים, מאיה אדרי קיבלה ממנה טיפים ליזמות מוצלחת

21/01/2015

mayar baha

“אני חייבת לצאת, אז תבואי עכשיו, יש לי רק כמה דקות ” כך היא מאיצה בי להגיע לראיון לפני שהיא רצה אל התור שקבעה למספרה, איילת מצליחה לדחוק לתוך לוח הזמנים העמוס שלה גם כמה דקות לעצמה, אישה היא אישה ומי כמוני מבינה כמה חשוב הוא ,התור למספרה.

את איילת בן נעים אני מכירה זה שנים רבות, תמיד נעים לי להיכנס עם שלושת בניי לתוך העסק הקטן והמקסים שלה, מאה ועשרה מטרים של מותגים אהובים לילדים.

איילת בן נעים, 44, נולדה, גדלה והתחנכה בדימונה, נשואה פלוס שלושה, רון 23 , אדר 18 והילה 7 וחצי.

את העסק ” צעצועים ללא הפסקה” הקימה לפני 15 שנה.

0Y6A1887

אני פוגשת את איילת מחוץ לחנות, התיישבנו בשמש החורפית לשוחח, אני שואלת שאלות והיא משיבה בדרכה הנעימה והסבלנית, כזו היא איילת וזו הסיבה שבחרתי לכתוב דווקא עליה כי יחד עם הנועם והסבלנות היא משדרת גם חוזק וביטחון אולי היא פיתחה את אלו אחרי שנים רבות בהן התחשלה ואולי תמיד זה היה טמון בה, היא אישיות מרתקת ואני גאה להביא כאן את הריאיון עימה..

“תספרי לי, מה הניע אותך להקים עסק ועוד בתחום הצעצועים?” אני שואלת אותה.

-”בדימונה לפני 15 שנה היה חסר עסק לצעצועים בדימונה, התחלתי בקטן, בהתחלה עסקתי בליצנות והבאתי איתי הפתעות לימי הולדת ולאט לאט גדלתי והקמתי את העסק.”

“איך הצלחת לשלב את הקמת העסק יחד עם האימהות?”

-”אני השתדלתי להיות כמה שיותר בבית, כרגע הילדים גדולים ועצמאים אבל כשהיו קטנים יותר, כל רגע פנוי שלי היה מוקדש להם.”

“מה את מציעה לנשים המעוניינות להקים עסק משלהן?”

-” אני מציעה לפעול בשיקול דעת ובכובד ראש, לא להיות פזיזות, להתייעץ עם אנשים שמבינים בתחום ורצוי גם בעלי ניסיון, לדעת שזה לא הולך להיות פשוט במיוחד לא כשיש משפחה ואז כשמחליטים ללכת על זה, לתת 100 אחוז מעצמך ,עם כל הנפש והנשמה.”

“ולסיום איילת, יש לך כמה טיפים?”

-”הטיפ הכי חשוב הוא לא לפחד, אם לא תנסי לא תדעי, אם הלב שלך אומר ללכת על זה, אז קדימה, כי האינטואיציה הנשית היא חזקה ולרוב אינה טועה.”

והיא צודקת, אין כמו אינטואיציה נשית, וכך גם האינטואיציה שלי לגביה -לא טעתה, ללכת לראיין דווקא את איילת, ללמוד ממנה, להקשיב לה, ביומיום אני נכנסת לחנות כקונה והיום כמראיינת ,והיא שמחה לשתף, שמחה מאוד להיות מקור השראה לנשים אחרות, להאיר להן את הדרך ולהראות להן שזה אפשרי לא קל אבל אפשרי, גם הדרך שלה לא הייתה קלה והיא קיבלה כמה וכמה החלטות לא פשוטות בדרך להצלחה, כמו למשל ההחלטה לפרוש ממקום עבודה במפעל, שבו עבדה 12 שנה, ההחלטה להיות עצמאית וגם אמא, הנסיעות הכרוכות בכך מן העיר הדרומית למרכז הארץ כדי לדאוג לסחורה הטובה ביותר אבל היא האמינה בחלום שלה, דבקה בו והיום היא מנהלת עסק די מצליח בעיר כולם מכירים אותה ומכבדים אותה, אני באופן אישי קונה את התחפושות לפורים רק אצלה בעסק כי אני יודעת שאמצא בחנות הנפלאה הזו, את הדברים הכי מיוחדים ואת המותגים הכי אהובים ,הבנים שלי יכולים להיכנס אליה באופן עצמאי ולקבל שירות נפלא ויחס מעולה, אמינות, כבוד, יושרה והמון אומץ מאחורי אישה אחת עם חלום להצליח, חלום להביא לעיר הקטנה משהו שחסר בה, צעצועים.

מאיה2

אז אם מזדמן לכם להגיע דרומה, כדאי לתת קפיצה קטנה ל”צעצועים ללא הפסקה”.

אל תשכחו לציין שאני שלחתי אתכם.

כתובת: רחוב הרצל ,מתחם הקניות, התחנה המרכזית, דימונה.

טלפון – 08-6550794

קרדיט לתמונה: simon avitan

*****

גם אני לוקחת חלק במשהו גדול. ואתם? הירשמו ליום העסקים הקטנים.

להרשמה – http://bit.ly/1xfbgcb

עוד מהבלוג של Edri Maya

Thumbnail

הבלוגים האבודים שלה.

  "את לא מבינה .זה באמת משמים." אמרה לי אילת סווטיצקי בשיחתנו אתמול בלילה. אחרי שהתפרצתי עליה שעת לילה מאוחרת ללא שום התחשבות בשעה, רק הדחף העז שתפס אותי לנער...

חמותי ואני - סיפור אהבה

   בבקשה בלי הרמת גבות ,אין פה שום נימה של הומור, בחיי, סיפור אהבה. חוץ מאשר נושא אחד – האוכל, בעלי וילדיי תמיד יטענו שהיא מבשלת טוב יותר ממני, אופה טוב יותר ממני, וזוהי...