הבלוג של Edri Maya

ריכוז בהפרעה

סופרת 'סערה מדברית', לומדת לתואר ראשון, רעיה ואמא במשרה מלאה. מאמינה גדולה ב"תהיה האדם שאתה רוצה לפגוש".

עדכונים:

פוסטים: 78

החל ממאי 2014

meditation

לא תאמינו אבל אני עשיתי יוגה !! ואני אישה, כמעט בת 40, שחיה במרתון של החיים המודרניים ועשיתי וגם עשיתי יוגה.

ואם אני עשיתי ,כל אחת יכולה, נכון  שלפעמים, (לא את. חברה שלך) בתוך ההיסטריה והבלגן שלנו , אנחנו מדמיינת לעצמנו את הבריחה לאי הבודד ,בלי הלחץ של העבודה, בעל, ילדים,אז תדעי לך שאני נגעתי בשקט הזה -וללא כרטיס טיסה.

בתחילת השיעור נכנסת הוויה, זה שמה, הוויה, ומדליקה בצלוחית חרס קטנה כל מיני עשבים ואבנים קטנות, לאחר בירור קצר, הבנתי שהאבנים האלו נועדו לטיהור של אנרגיות שליליות אחת, מהן עשויה שרף (זה שיוצא מהעצים) והיא האבן החזקה מבין השתיים. בכל אופן בזמן שהיא מעבירה מעבירה את הצלוחית הקטנה מסביב לכל הגוף שלי , היא שואלת אותי באנגלית, איך עבר השבוע שלי? האם יש אנרגיות שליליות שאני צריכה להתפטר מהן, יש. בטח שיש.

ניחוח נעים של שמן שרף ,מתפשט בחלל החדר כשהיא פותחת בקבוקון קטן ומורחת ממנו על העין השלישית, במרכז שתי כפות ידיי ובעורפי.

איך הגעתי לזה בכלל? אני מדריכה בקהילת העבריים בעיר הולדתי דימונה, בימי שני בבוקר אני זוכה לקחת חלק משיעורי היוגה שנערכים במסגרת תוכנית החוגים שאני מפעילה. זהו השיעור השני שלי וזו פעם ראשונה שחוויתי את מה שתכף אעלה על הכתב.

לאחר שאני מנקה את ה”ספיריט” שלי מאנרגיות רעות,לוקחת הוויה קערת גונג המשמיעה צליל גונג נעים ומתמשך ,את הקערה היא מעבירה מעל ראשי בזמן שעיניי עצומות אני כל כולי מתמקדת בצליל שחולף מעל צד ימין אל צד שמאל של ראשי כך היא מעבירה את הקערה תוך שהיא מדברת אלי בקולה הנעים ,אבל אני כבר לא יכולה להקשיב לה אני כבר שקועה בעצמי ובתחושות שהצליל מעביר בי.

כך היא משקיעה ומטהרת את שאר המשתתפות .

מרגע זה מתחילה חוויה עילאית שמעולם לא חוויתי!! כולנו מתיישבות בתנוחת מדיטציה , היא מקישה בקערת הגונג ומבקשת מאיתנו בקול רגוע לשחרר את ה”ספיריט” שלנו להבין שאנחנו נשים עצומות ומדהימות שיכולות לעשות כל דבר, להביט קדימה אל החלומות שלנו, לדמיין שאנחנו מגשימות אותם, לראות את עצמנו מגשימות, ואז דממה, צליל הגונג לאט לאט מתפוגג באוויר ואני שוקעת לתוך תחושה שאני יכולה לדמות לשינה עמוקה אבל אני בכלל לא ישנה, אני ערה לחלוטין, אני מנסה לפקוח את העיניים שלי ואז אני מבינה שאיכשהו אני כבר עמוק בתוך מדיטציה, אני יכולה להשוות זאת לניסיון התעוררות מהרדמה כללית אני יודעת כי בניתוח קיסרי הייתי צריכה להתעורר מהרדמה כזו וזה בדיוק מה שאני מרגישה, כבדות, אני מתחילה להרגיש מעיין גלים נעימים שעוברים מהעורף שלי אל קידמת הפנים בדיוק בנקודות שבהן נמשח השמן.

צליל גונג שני והיא מבקשת מאיתנו להרפות מהעבר כי אין לנו שליטה עליו לא להילחץ מן העתיד כי גם עליו אין לנו שליטה אלא פשוט לשלוט ברגע הזה, במה שקיים עכשיו, בצליל השני אני כבר יותר שקועה, אני רואה את החלומות שלי, מבקשת אותם, מייחלת למימושם, מוחקת זכרונות מן העבר מקפלת זיכרון זיכרון כאילו היה גלויה ומניחה בצד.

בצליל הגונג השלישי היא מבקשת שנחזור אליה, איך אני חוזרת עכשיו? אני במקום כל כך שקט ונעים ואני מניחה שכך מרגישות כל הבנות שאיתי, אני פוקחת עיניים ומרגישה כאילו ישנתי שנה, כל כך נעים לי, רגוע ועכשיו אפשר להתחיל לאזן את הגוף, מגוון תנוחות ביניהן קוברה ותנוחת הלוחם, החתול ועוד .. מתחו לי את השרירים הכאב היה רק פיזי הנשימות עמוקות, הנפש מקבלת את הכאב בהבנה, הרעד של השרירים הוא רק אנרגיה שמשתחררת.

בסוף השיעור פטפטתי קצת עם הוויה, היא הסבירה לי באנגלית על כך שאנו חשופים כל הזמן לאנרגיות דיברה על כך שיש אנשים עם אנרגיות רעות שאפילו לא מתכוונים להזיק בכוונה זה פשוט קורה להם, להקפיד על סגירת דלתות השירותים, אחרי אורחים תמיד יש לטהר בעזרת האבנים ובעיקר אמרה דבר שכל כך נגע בי.

file641274354480 (1)

“אנחנו קודם כל נשמות, (“ספיריט” )אחר כך זה הגוף, אנחנו צריכים להבין את כל הנשמות שסביבנו, ברגע שנקבל את ה”ספיריט” שאנחנו נוכל להגיב טוב יותר ונעלה בסולם הדרגות מבחינת נשמה, בן אדם עם נשמה בדרגה עליונה יכול להסתובב בין כל סוגי הנשמות עד שהוא יודע היכן נמצאת זו שתנעם לו.

בחודש מארס תצא הוויה לארה”ב כדי לקבל את ההסמכה שלה היא תישאר שם עוד אוגוסט ובינתיים אני מחכה לשיעור הבא.

לחוות שוב עם הוויה.

עוד מהבלוג של Edri Maya

תצוגה מקדימה

הבלוגים האבודים שלה.

  "את לא מבינה .זה באמת משמים." אמרה לי אילת סווטיצקי בשיחתנו אתמול בלילה. אחרי שהתפרצתי עליה שעת לילה מאוחרת ללא שום התחשבות בשעה, רק הדחף העז שתפס אותי לנער...

תצוגה מקדימה

אישה ללא הפסקה

"אני חייבת לצאת, אז תבואי עכשיו, יש לי רק כמה דקות " כך היא מאיצה בי להגיע לראיון לפני שהיא רצה אל התור שקבעה למספרה, איילת מצליחה לדחוק לתוך לוח הזמנים העמוס שלה גם כמה דקות...

תגובות

פורסם לפני 4 years

חמותי ואני - סיפור אהבה

   בבקשה בלי הרמת גבות ,אין פה שום נימה של הומור, בחיי, סיפור אהבה. חוץ מאשר נושא אחד – האוכל, בעלי וילדיי תמיד יטענו שהיא מבשלת טוב יותר ממני, אופה טוב יותר ממני, וזוהי...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה