הבלוג של Edri Maya

ריכוז בהפרעה

סופרת 'סערה מדברית', לומדת לתואר ראשון, רעיה ואמא במשרה מלאה. מאמינה גדולה ב"תהיה האדם שאתה רוצה לפגוש".

עדכונים:

פוסטים: 79

החל ממאי 2014

file8731251825687

 

הפוסט הזה יציל לכם את הזוגיות בהבטחה.

פעמים רבות ימצאו את עצמם זוגות הנשואים לבעלי הפרעת קשב במצבי תסכול, כעס, התמרמרות על איך אפשר להיות נשוי לאישה כזו? לאדם שכזה? חסר אחריות, בלגניסט, שכחן ועוד תלונות כאלה ואחרות.

אם יש משהו שחייב הצד השני צריך לעשות (ואני מדברת על הצד ללא הפרעת הקשב), זה פשוט להכיר בעובדות.

בעקבות היותי מעורבת בהמון קבוצות דיון ,שהנושא המרכזי שלהם הוא הפרעות קשב, היפראקטיביות, לקויות למידה וכדו’ אני רואה תגובות של אנשים מבוגרים חלקם נשואים, חלקם גרושים, שפשוט מתנצלים על מי שהם ,נורא קשה להישאר אדישה לזה ,תגובות כמו :” הלוואי והיו מבינים אותי” , “הלוואי ויכולתי להשתנות” ” בסוף כן שכחתי מה הייתי אמור לעשות למרות כל התזכורות”..

אז ככה נתחיל עם קצת דוגמה אישית, גם בן זוגי בעל הפרעת קשב, היפראקטיבי “טיפיקל” “אוריגינל” סבבה? (אני בכלל חושבת שזה הקסם שלו).

כשעברנו לגור יחד התחלתי לשים לב לכל הדברים המעצבנים שהוא שוכח.. לסגור מגירות (אאווצ’ זה כואב), דלתות, מכסי הקפה / סוכר.. לנגב את השיש, להרים בגדים מהרצפה כשהוא מסיים להתלבש..

הוא יוצא מהדלת לקניות ואז נכנס כמה פעמים חזרה כי שכח : משקפי שמש, רשימת קניות, את הויזה בארון את המפתחות לרכב.

ואז הגיע הצורך באדרנלין תמידי, מסעות דייג, צלילה,רכיבות אופנועים ,בעצם הצורך לא פתאום הגיע ,הוא תמיד היה שם, אבל אני התחלתי להיות ערה לו יותר.

אז מה עושים?

טיפ ראשון:

להכיר מה היא הפרעת קשב והיפראקטיביות – כל הסימנים ישנם? יופי! נדלקה נורה אדומה? נהדר. להתחיל לקרוא, לפתוח גוגל לקנות ספרים לקרוא מאמרים ולהבין מה זה אומר? ככל שתלמדו יותר תוכלו להבין מהיכן זה נובע?למה זה קורה? לקשר בין התנהגות אחת לשניה ולהבין שבסופו של דבר זה לא נעשה בכוונה וכמובן ללכת לאבחון.

טיפ שני:

הומור  - ידוע שבעלי הפרעת קשב ובמיוחד ההיפראקטיבים שבהם ניחנו בהומור מדהים, תזרמו עם זה, תנו לצחוק ולשמחה להיכנס בשערי ביתכם ימים של אושר וכאבי בטן מרוב צחוק מובטחים לכם.

טיפ שלישי:

להרפות – עכשיו זה הטיפ הכי קשה לביצוע אבל בו טמון כל הקסם. פשוט להרפות, לא צריך לרטון על כל גרב שמוטלת על הרצפה, או על סימן של קפה על השיש וגם אם נחבטתם באיזו מגירה תפנימו שזה  באמת  ל א  נ ע ש ה  ב כ ו ו נ ה !! פה אגב, תוכלו להיעזר בטיפ מס’ 2 ולהכניס קצת הומור.

טיפ רביעי ואחרון לפוסט זה:

לא להקשות – ואני יודעת שיש כאלה שהסבלנות שלהם פוקעת מהר מידי, שהפיוז נשרף להם אחרי שנייה וחצי בערך, אבל באמת? זה נחוץ? הרי אם הגענו להבנה שדבר לא נעשה בכוונה ושזה הכל עניין כימי במוח שגורם לשגיאות הקטנות והמעצבנות האלה אז למה להקשות? החיים שלהם מאתגרים בין כה.

רוצים זוגיות מוצלחת? תדברו על זה ותעבדו על זה כמו בכל זוגיות, רק שאצלכם זה יותר מאתגר.

בהצלחה.

 

 תמונה : morguefile

 

עוד מהבלוג של Edri Maya

תצוגה מקדימה

הבלוגים האבודים שלה.

  "את לא מבינה .זה באמת משמים." אמרה לי אילת סווטיצקי בשיחתנו אתמול בלילה. אחרי שהתפרצתי עליה שעת לילה מאוחרת ללא שום התחשבות בשעה, רק הדחף העז שתפס אותי לנער...

תצוגה מקדימה

אישה ללא הפסקה

"אני חייבת לצאת, אז תבואי עכשיו, יש לי רק כמה דקות " כך היא מאיצה בי להגיע לראיון לפני שהיא רצה אל התור שקבעה למספרה, איילת מצליחה לדחוק לתוך לוח הזמנים העמוס שלה גם כמה דקות...

תגובות

פורסם לפני 5 years

חמותי ואני - סיפור אהבה

   בבקשה בלי הרמת גבות ,אין פה שום נימה של הומור, בחיי, סיפור אהבה. חוץ מאשר נושא אחד – האוכל, בעלי וילדיי תמיד יטענו שהיא מבשלת טוב יותר ממני, אופה טוב יותר ממני, וזוהי...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה