הבלוג של Edri Maya

ריכוז בהפרעה

סופרת 'סערה מדברית', לומדת לתואר ראשון, רעיה ואמא במשרה מלאה. מאמינה גדולה ב"תהיה האדם שאתה רוצה לפגוש".

עדכונים:

פוסטים: 78

עוקבים: 40

החל ממאי 2014

apple and books

אני מרגישה איך שזה מתחיל לחלחל לתוך התודעה שלו, שנת לימודים חדשה בפתח, על המדף כבר מונח לו ציוד בית ספר חדש וילקוט חדש מונח לו בארון, הוא בכלל לא מתרגש שהוא בוגר יסודי השנה, מידי פעם הוא זורק לי כמה שלא בא לו שהחופשה תסתיים…אני מבינה אותו, גם אני לא רוצה שהיא תסתיים ואיתי עוד הרבה הורים לילדים עם הפרעת קשב.

במהלך חמש השנים שחלפו להן הצלחתי ללקט לעצמי (ולכם) טיפים נהדרים כדי שגם לי וגם לו יהיה קל יותר בתחילת שנה, לעולם לא אשכח את השנתיים הראשונות בהם ישב ובכה (צרח) מחוץ לכיתה והתחנן שיתנו לו לחזור הביתה ואני זוכרת שמהמקום הזה כהורה ,רק צמחתי.

הבעיה העיקרית של ילדים עם ADHD היא שאין בעיה אחת עיקרית, אצל כל ילד קיים קושי עיקרי אחר ,אצל האחד יכול להיות הקושי להתעורר בבוקר ,אצל האחר קשיי התארגנות ואצל השלישי קשיי הסתגלות לכל אלו יש עוד מיני קשיים אחרים שלכל אחד מהם ישנה דרך טיפול, הורים יקרים תפעלו ביצירתיות, הרי לכם טיפ ראשון!

  1. החודש הראשון ללימודים הוא חודש חגיגי , יש להכין את הילד לכך שבעוד זמן מה הוא ימצא את עצמו בעוד חופשונת, מצאתי שזה נותן להם מעט אויר.
  2. כשבועיים לפני תחילת שנת הלימודים יש לסדר שעות שינה במידה והילד חורג משנת בוקר לשנת צהריים..(כמו אצלי)
  3. לבדוק משקל וגובה לילד ולוודא מינון תרופתי מותאם על ידי הרופא המטפל.
  4. במידה וישנה מורה חדשה רצוי לעדכן אותה שהילד מטופל תרופתית תאמינו לי כבר ראיתי מורות שנושמות לרווחה ברגע שהן מודעות שיש הורים מטפלים ובעיקר טיפול תרופתי ,אחרי הילד. (לגבי העניין הזה כתבתי פוסט נפרד רצוי לקרוא.)
  5. במידה והילד (כמו אצלי) ממש שונא את המסגרת הלימודית ופוצח כבר בבוקר הראשון בזעקה המוכרת לנו מהשנים הקודמות “לא בא לי!! שונא את הבית ספר הזה!!!!” לחזור ולשנן את המנטרה :אנחנו ההורים בתחום אחריותנו ללכת לעבודה ,(שגם אנחנו לא ממש אוהבים) ואילו הוא באחריותו ללכת לבית הספר ולהתנהג שם כמו תלמיד.
  6. להיות בקשר רציף וחיובי עד כמה שאפשר עם המחנכת ולעדכן ולהתעדכן על כל שינויי או משהו שנראה לנו לא תקין, מותר ורצוי אולי אפילו חובה!! להיות עם היד על הדופק בכל מה שקשור לתחום החברתי לעודד את הילד להזמין חברים וגם לצאת אליהם.
  7. לעזור , לתמוך, לשאול, לדבר, להיות למשענת במשך כל תקופת הלימודים להתייחס להערות של הילד למדתי שתמיד יש להן בסיס.

והורים יקרים, תהיו יצירתיים, תעזרו לילד להתרגש לקראת השנה החדשה , לבחור לעצמו את הציוד החדש , לארגן את הרהיטים בחדרו, לקנות שעון מעורר חדש.

ואל תשכחו גם את עצמכם ,הבקרים הם הקשים ביותר תאמינו לי אני יודעת..

בואו נכין כריך מהערב.

נבחר בגדים מהלילה.

נדאג שהמערכת מסודרת בתיק.

כאימא לנער עם ADD וילד עם ADHD , אני מודעת לכל הבעיות שיכולות להתעורר עם תחילת שנה ,מקווה שהצלחתי להקל ולהמתיק ולו במעט את השנה החדשה.

מאחלת לכולכם שנה טובה ומוצלחת, שנה של עשייה ושיתוף פעולה, שנה של הישגים בכל התחומים.

שנה טובה ומתוקה.

 

 

 

 

 

עוד מהבלוג של Edri Maya

תצוגה מקדימה

הבלוגים האבודים שלה.

  "את לא מבינה .זה באמת משמים." אמרה לי אילת סווטיצקי בשיחתנו אתמול בלילה. אחרי שהתפרצתי עליה שעת לילה מאוחרת ללא שום התחשבות בשעה, רק הדחף העז שתפס אותי לנער...

תצוגה מקדימה

אישה ללא הפסקה

"אני חייבת לצאת, אז תבואי עכשיו, יש לי רק כמה דקות " כך היא מאיצה בי להגיע לראיון לפני שהיא רצה אל התור שקבעה למספרה, איילת מצליחה לדחוק לתוך לוח הזמנים העמוס שלה גם כמה דקות...

תגובות

פורסם לפני 3 years

חמותי ואני - סיפור אהבה

   בבקשה בלי הרמת גבות ,אין פה שום נימה של הומור, בחיי, סיפור אהבה. חוץ מאשר נושא אחד – האוכל, בעלי וילדיי תמיד יטענו שהיא מבשלת טוב יותר ממני, אופה טוב יותר ממני, וזוהי...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה