הבלוג של מאיה אלון

mayaalon

אשה, אמא, סבתא, לוחמת צדק. בונה גשרים.שורדת. נולדתי בעיר אבל שנים אני נהנית בכפר. אוהבת עולם ואנשים, לדבר ולהקשיב.

עדכונים:

פוסטים: 17

החל מפברואר 2014

ואז כשאתם כבר משפחה והפרידה בלתי נמנעת, כשייעוץ זוגי כבר לא עובד, צריך להתגבר על הכעסים, הכאבים והחלום שהתנפץ לרסיסים, לאסוף כוחות ולמצוא את הדרך להסכם הוגן ראוי ומכבד שיאפשר לכל אחד מבני הזוג ובעיקר לילדים, להמשיך הלאה.

15/02/2014

Red Love Free Stock Photos

הנה חולפות להן השעות האחרונות של חג האהבה, אחרי שצרכנו מנות גדושות של לבבות, נשיקות ורומנטיקה בכמויות….

הגיע הזמן לדבר על מה שקורה לנו כשהאהבה נגמרת, דועכת, נרמסת ואין מנוס מפרידה.

איך עושים את זה מבלי להשאיר ׳פצועים מדממים׳ בשטח?

סיבות רבות יכולות לחסל את האהבה. התחשבנות בלתי פוסקת, חוסר התחשבות ממושכת, תקשורת לקויה, שגרה שמשתלטת, אדישות מתפרצת, בגידות, הונאות, חוסר אמון ועוד ועוד…

ואז כשאתם כבר משפחה, והפרידה בלתי נמנעת, כשייעוץ זוגי כבר לא עובד, צריך להתגבר על הכעסים, הכאבים והחלום שהתנפץ לרסיסים, לאסוף כוחות ולמצוא את הדרך להסכם הוגן ראוי ומכבד שיאפשר לכל אחד מבני הזוג ובעיקר לילדים, להמשיך הלאה.

לכך חשיבות רבה יותר כאשר כבר יש ילדים בתווך. כי אותו בן זוג שפגע, או אותה בת זוג שרמסה, הם ההורים של ילדינו. שאנחנו בחרנו עבורם… מכולם. ועכשיו כשאנחנו חווים את הצדדים הכי נוראים שלהם, עלינו לחלוק איתם את כל מה שיש לנו ובמיוחד את היקר מכל, את ילדינו.

אז כל מי שמסוגל לזכור למה בחר בבת זוגו, כל מי שיכולה להתחבר למה שמשך אותה בבן הזוג, לרגעים הטובים ביחד, לדברים הטובים שהיו בהם ושבזכותם הם נבחרו להיות השותפים שלכם לחיים, גם ברגעי הפרידה, חשוב לזכור ולהזכיר לעצמכם, שפעם היה לכם טוב ביחד. עשו שימוש בזיכרונות  שהאהבה הותירה בכם על מנת להגיע להסכם. בשלום! תפנימו שכל מאבק שטוף יצרים שתכנסו אליו, יאריך את סבלכם, יעמיק את הכאב ויתקע אתכם במקום רע. לא תוכלו באמת להתקדם בחייכם אם לא תשחררו. המחיר הכלכלי, הנפשי, הרגשי והמשפחתי של המלחמה, לרוב, לא שווה את ה״רווח״ שלכם גם אם ״תנצחו״ בה. (כי ב”מלחמה הזו אין מנצחים! ואת זה מספרת לכם אחת שמתפרנסת מניהול ״מלחמות״ כאלו כבר 23 שנים…)

נכון, לעיתים אין ברירה. המלחמה היא בלתי נמנעת, כי אחד מבני הזוג העלים או הסתיר חלק גדול מהרכוש, או כי אחד מבני הזוג פוגע בילדים, או מחבל בקשר שלהם עם ההורה השני וכיו”ב… אלו אותם מקרים שלא מאפשרים ויתור או הבלגה.

אך כל השאר ניתנים לגישור ופשרה.

כי גם אחרי שנגמרת האהבה ראוי לכבד את זכרה ולעשות שימוש בזכרון שהותירה, על מנת לסיים אותה בדרך של פשרה. הניסיון מלמד שהסכם הוגן מאפשר עם הזמן יחסים בריאים תקשורת מכבדת ויכולת אמתית לחלוק יחד את החוויות שאורבות בדרך… בר מצווה לילד, מחלות או משברים של הילדים, לשכת גיוס, חתונה, הולדת נכדים….. כל אותם אירועים שהחיים מזמנים להורים.

אז בשלהי האהבה, ראוי לכבד, לזכור ולשחרר. למען עתיד טוב. אפילו טוב יותר.

עוד מהבלוג של מאיה אלון

תצוגה מקדימה

ישנן בנות והן שוות

אני פמיניסטית. אני בעד שוויון זכויות והזדמנויות לנשים.אני בעד סדר...

תצוגה מקדימה

ואני כפי ארימה....

  כל כך הרבה קרה בשנה הזו שמסתיימת לה היום. עברתי לבית שבנינו, חיתנתי בן, הפכתי סבתא פעם ראשונה וגם.... עשיתי שינוי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

5:1... נצחון מוחץ

כשנפגשנו לראשונה אני בכלל הייתי לפני דייט עם מישהו אחר...ואתה הופעת. יום חמישי שעת ערב, מסעדה טרנדית בתל אביב, שולחן של צעירים חסרי מנוח, שני עשורים לאחור. אתה מגיע ותופס...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה