הבלוג של מאיה אלון

mayaalon

אשה, אמא, סבתא, לוחמת צדק. בונה גשרים.שורדת. נולדתי בעיר אבל שנים אני נהנית בכפר. אוהבת עולם ואנשים, לדבר ולהקשיב.

עדכונים:

פוסטים: 17

החל מפברואר 2014

אחרי 29 שנים, כל מה שאני עושה כעורכת דין הוא חתירה לעשיית צדק

24/01/2019

     justice                                        

אוקטובר 1990- טקס חלוקת תעודות סיום התואר במשפטים באוניברסיטת תל אביב, שופט בית המשפט העליון, אהרון ברק, נואם ומנפץ לי את החלום. בית המשפט, כך הוא אומר, לא עושה צדק אלא משפט. החוק שווה לכל והמשפט חורץ דין שווה לאנשים שונים.

2014- צדק נעשה, כאשר הלקוח שלי שהואשם במעשים חמורים בניסיון להרחיקו מילדיו, לאחר שהתלונות נמצאו שקריות, מקבל אחריות הורית משותפת ומחצית מזמני השהות עם ילדיו.

2016- נעשה צדק כאשר אשה למודת התעללות וסבל שבגיל 60 כל מה שרצתה, היה להשתחרר מעולו של בעלה שפגע בה כל כך ואני עודדתי אותה לא להתעקש ולריב על כל שקל בדרך אל החופש. ואלו המילים שלה-

“היי יקירה, אני מודה לכם יום יום שעזרתם לי. רגוע לי. שקט לי ונעים לי בפינה הנעימה שלי.” וזה בוודאי צדק.

2017- צדק נעשה בדחיית תביעה שהגיש נגדה, אביה של עתודאית מחוננת, חברה של הבת שלי שטיפלתי בה פרו בונו. היא כתבה לי-

“מאיה יקרה ואהובה, האמת שאני לא יודעת מאיפה להתחיל להודות לך על מה שעשית בשבילי בתקופה כה חשוכה עבורי. הגעתי אלייך אובדת עצות, מבולבלת ושבורה כאשר אבא שלי תובע אותי על מנת לקבל את כספי המזונות חזרה. לפני הכל, את אספת את כל החלקים והרמת אותי, נתת לי להרגיש במקום בטוח וגבוה והבטחת שהכל יהיה בסדר. הבטחת וקיימת. הניסיון הרב שביידיך, היחס האישי והאוהב, הרצון להעמיק בדברים גם הרבה מעבר, החשיבה קדימה, הדבקות במטרה, נתינת חשיבות לפרטים קטנים והקניית תחושת ביטחון גדולה. העבודה שלך איתי, מבחינה נפשית ומבחינה מקצועית בו זמנית ראויה להערצה. כל אלו עושים אותך לטובה ביותר בתחום. עשית כל כך הרבה ולא ביקשת דבר בתמורה, רק שיהיה לי טוב. אז מאיה, אלפי תודות, בזכותך טוב לי.”

embedded by Embedded Video

 2018-אני מייצגת בחור שאחיו חולה הנפש התאבד והותיר מכתב/צוואה שנערך ככל הנראה בהתקף פסיכוטי, בה הוריש את כל רכושו לגרושתו  שעימה לא הסתדר ולא לבנו היחיד האוטיסט שהיה זקוק לכך. למרות שהלקוח שלי לא היה יורש, לא היתה לו זכות להתנגד לצוואה, ולא היה לו כסף לשלם שכר טרחה. לקחתי תיק אבוד פרו בונו והבאתי לתוצאה שהילד יורש מחצית מהרכוש. כך הוא כתב-

“מאיה, שאפו! הנצחון הוא שלך, כל העולם לא מאמינים. אסור לוותר, צריך להילחם. עשינו צדק.”

ינואר 2019- מה הוא צדק בעיניך? הלקוח זרק לחלל את שאלת השאלות ואני עונה: כל כך קשה להגדיר צדק מהו ועוד יותר קשה לעשות צדק. יש אומרים שצדק משמעו לתת לכל אחד מה שמגיע לו. אחרים סבורים שצדק הוא שכר ועונש. במילון צדק יבוא באופן טבעי בהקשר של משפט. אבל השאלה עדיין מהדהדת- האם המשפט עושה צדק?

מסע החיפוש שלי אחר הצדק בעולם המשפט ידע עליות ומורדות במהלך השנים. אני אוהבת את המקצוע שלי, מאמינה שיש בי הכח לחלץ אנשים ממשברים בצורה הטובה ביותר. אחרי 29 שנים, כל מה שאני עושה כעורכת דין זו חתירה לעשיית צדק. אני מקבלת לקוחות/תיקים אשר מרביתם סובבים משברים בתוך המשפחה. לשרוד משבר או קרע במשפחה ולצאת בראש מורם, עם ילדים מתפקדים שמנהלים קשר בריא עם שני ההורים, הורים שיכולים ללכת כל אחד לדרכו החדשה בבטחון כלכלי, כל אלו בדרך הקצרה יותר והכואבת פחות, בהצטברותם מהווים, עשיית צדק.

אז אם תשאלו אותי למה? למה אני בוחרת במקצוע שלי כל יום מחדש כמעט 30 שנים? התשובה היא – כדי לעשות צדק. החלום שהתנפץ לרגע ב- 1990 עבר תהליך שיקום. אני מאמינה בעשיית צדק פרטי לאנשים, שמרימים ראש בבטחון ומרגישים – יש צדק.

עוד מהבלוג של מאיה אלון

תצוגה מקדימה

ישנן בנות והן שוות

אני פמיניסטית. אני בעד שוויון זכויות והזדמנויות לנשים.אני בעד סדר...

תצוגה מקדימה

ואני כפי ארימה....

  כל כך הרבה קרה בשנה הזו שמסתיימת לה היום. עברתי לבית שבנינו, חיתנתי בן, הפכתי סבתא פעם ראשונה וגם.... עשיתי שינוי...

תגובות

פורסם לפני 4 years
תצוגה מקדימה

5:1... נצחון מוחץ

כשנפגשנו לראשונה אני בכלל הייתי לפני דייט עם מישהו אחר...ואתה הופעת. יום חמישי שעת ערב, מסעדה טרנדית בתל אביב, שולחן של צעירים חסרי מנוח, שני עשורים לאחור. אתה מגיע ותופס...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה