הבלוג של מאיה אלון

mayaalon

אשה, אמא, סבתא, לוחמת צדק. בונה גשרים.שורדת. נולדתי בעיר אבל שנים אני נהנית בכפר. אוהבת עולם ואנשים, לדבר ולהקשיב.

עדכונים:

פוסטים: 17

החל מפברואר 2014

אם את בת 50 פלוס כנראה שאת מכירה את הרגע הזה שאת קמה בבוקר מהמיטה כאובה ותפוסה, עומדת מול המראה ולא מזהה את האשה המבוגרת, שניבטת מולך במראה. את לא מזהה אותה, כי הזיכרון הצילומי שלנו עושה לנו הנחה גם בתמונה שלנו בעיני עצמנו. קל לנו לראות את עצמנו כמו שהיינו. אבל המראה הזה ברגע אחד של מודעות מכה בנו את ההבדל שחוללו השנים שחלפו, בעוצמה מכאיבה

19/01/2019

10 years challenge

אתגר 10 השנים

גם אני הצטרפתי לאתגר 10 השנים שרץ ברשתות החברתיות. מצאתי שתי תמונות תואמות, 2009-2019, שההבדל ביניהן (לכאורה) לא נראה גדול וזכיתי להרבה לייקים ותגובות, סטייל ׳השתבחת׳, ׳אין שינוי׳ “כמו יין טוב” מחמאות וליטופי אגו למכביר.

אבל, התמונות לא מספרות את הסיפור האמיתי. זווית צילום, מצלמה איכותית ואיפור טוב יכולים ליצור מצג שכלום לא השתנה. זו רק אשליה. האמת היא שלהיות בת 50 פלוס זה מרגיש ונראה שונה לגמרי. על קצה המזלג, השינה כבר לא רציפה, הגמישות מתקהה, המפרקים שחוקים וכואבים, הקמטים נוכחים, המשקל שעולה מסרב לרדת, האנרגיה פוחתת ולא עלינו, מגיעות, ממש בלי הזמנה, מחלות.

אם את בת 50 פלוס כנראה שאת מכירה את הרגע הזה שאת קמה בבוקר מהמיטה כאובה ותפוסה, עומדת מול המראה ולא מזהה את האשה המבוגרת, שניבטת מולך במראה. את לא מזהה אותה, כי הזיכרון הצילומי שלנו עושה לנו הנחה גם בתמונה שלנו בעיני עצמנו. קל לנו לראות את עצמנו כמו שהיינו. אבל המראה הזה ברגע אחד של מודעות מכה בנו את ההבדל שחוללו השנים שחלפו, בעוצמה מכאיבה.

בלי פילטרים

בלי פילטרים

 

האמהות שלנו, עשו פחות ונראו יותר מבוגרות בגילנו, הן קיבלו את עצמן כנשים מבוגרות וחיו בהתאם. לעומתן, אנחנו חיות בדור שהמרוץ נמשך עד הסוף. אין שלב ביניים ואין הנחת ותק. אנחנו משועבדות לצורך החברתי להיות, נשים מקצועניות, קרייריסטיות, טובות, יפות, רזות, רהוטות, חכמות, מצליחות, לאורך כל הדרך. כך נוצרו תהליכים כירורגיים שיכולים לסייע לנו להראות, צעירות וחטובות ואפילו יותר.

 אני מתבוננת סביבי ומזהה את אלו שזורמות עם הגיל ומקבלות את השינויים שמגיעים איתו בחיבוק והכלה, הן משדרות משהו בוגר ורגוע. לעומתן, אלו שעושות הכל כדי להישאר צעירות, רזות, יפות, מהודקות, נראות נפלא ומשדרות את המרוץ שלהן להשאר צעירות לנצח ויש גם את אלו שדוגמות מכאן ומכאן, משפרות, ומתפשרות עם הזמן.

כך או כך, מתוחות או מקומטות, רזות או שמנמנות, אף אחד לא יוכל לקחת לנו את היתרונות שהגיל מביא איתו. נשים בנות 50 פלוס, מנוסות, יודעות לבחור בטוב ומוותרות על אנרגיות רעות, בעלות חכמת חיים שיכולה להוביל להישגים מרשימים ולהוות דוגמא לדורות הבאים. זה יופיה של הבשלות.

אז אל תאמינו לאתגר 10 השנים ולתמונות בפייסבוק. כל אחת תבחר מה נכון לה כדי להישאר נאמנה לעצמה גם בעשור השישי לחייה, למנף את הישגי הגיל ולאהוב את האשה שהיא. כך בוודאות נהיה נשים יפות יותר.

עוד מהבלוג של מאיה אלון

Thumbnail

ישנן בנות והן שוות

אני פמיניסטית. אני בעד שוויון זכויות והזדמנויות לנשים.אני בעד סדר...

Thumbnail

ואני כפי ארימה....

  כל כך הרבה קרה בשנה הזו שמסתיימת לה היום. עברתי לבית שבנינו, חיתנתי בן, הפכתי סבתא פעם ראשונה וגם.... עשיתי שינוי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

5:1... נצחון מוחץ

כשנפגשנו לראשונה אני בכלל הייתי לפני דייט עם מישהו אחר...ואתה הופעת. יום חמישי שעת ערב, מסעדה טרנדית בתל אביב, שולחן של צעירים חסרי מנוח, שני עשורים לאחור. אתה מגיע ותופס...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים