הבלוג של מאיה אלון

mayaalon

אשה, אמא, סבתא, לוחמת צדק. בונה גשרים.שורדת. נולדתי בעיר אבל שנים אני נהנית בכפר. אוהבת עולם ואנשים, לדבר ולהקשיב.

עדכונים:

פוסטים: 17

החל מפברואר 2014

הלב שלי בחר ללוות משפחות ברגעים הכי קשים של שבר ופרידה ולעשות הכל כדי שזה יגמר ללא צד מפסיד, חבול ומושפל. עוד לפני שמודל הגישור הגיע לישראל, אני הבנתי שהניצחון הגדול בדיני משפחה הוא -  win-win

09/01/2019

צלם רפאל בן דור

צלם רפאל בן דור

לקראת סיום לימודי המשפטים באוניברסיטת תל אביב, לפני 30 שנים, ידעתי במה אני לא רוצה לעסוק. התחום הפלילי נפסל בגלל הלקוחות. תחום דיני המשפחה נפל, בגלל עורך הדין המפורסם והלוחמני, שייצג את אמא שלי בהליך הגירושין מאבי.

די מהר גיליתי, שכדי להתמחות במשרדים הגדולים בתחום דיני החברות, יש להתחייב לעבוד מסביב לשעון, החלטתי שגם הקריירה שעליה חלמתי, לא תהיה סיבה מספיק טובה, לא להיות שם, כשהתינוק שלי בן השנה, גדל ומתפתח. ברירת המחדל היתה התמחות בבית משפט, אלא שכל שופטי המחוזי בתל אביב, שעסקו בדיני חברות, היו כבר תפוסים. היחיד שהיה צריך מתמחה, היה שופט משפחה. אז חשבתי לי, כבת מזל שור אופיינית, שלא מוותרת על החלומות שלה, אכנס לבית משפט, אצור קשרים, אכיר שופטים וכך אגיע לשופט שאני רוצה, עם הזמן.  אז חשבתי.

בחצי השנה שהתחייבתי לעבוד אצל השופט המחוזי יהושוע בן שלמה ז”ל, התאהבתי. אמנם זיהיתי את אותם עורכי דין שמלבים את האש ומעמיקים את הסכסוך. אבל היו גם עורכי דין שעשו עבודת קודש. הם כיבדו את ערכי המשפחה, שנשארת משפחה גם אחרי פרידה, הם בחרו בטובת הילדים ולא עשו בהם שימוש בסכסוך, לא הגישו הליכי סרק ולא הכפישו עד עפר את הצד השני. כך גם הערצתי את אותם עורכי דין שבאלגנטיות מכובדת ונקייה נאבקים על צדקת הלקוחות שלהם. בשלב הזה, דיני החברות כבר נראו לי משעממים ולא מרגשים. הלב שלי בחר ללוות משפחות ברגעים הכי קשים של שבר ופרידה ולעשות הכל כדי שזה יגמר ללא צד מפסיד, חבול ומושפל. עוד לפני שמודל הגישור הגיע לישראל, אני הבנתי שהניצחון הגדול בדיני משפחה הוא win-win. האתגר להגיע לתוצאה הזו ולהילחם על הצדק באלגנטיות, כשאין פרטנר להסכם, דייקו אותי לדיני המשפחה.

לימים, כשהייתי כבר עורכת דין בעלת משרד, גם אני התגרשתי. כמובן שזה היה בהסכם. כי על מה שלא קיבלתי, ויתרתי. למרות ההסכם עברתי שנים מאתגרות והתמודדתי עם קשיים נפוצים של אמהות גרושות. לא היה לי קל, אבל למדתי על בשרי את מה שהלקוחות שלי עוברים. ההתנסות האישית, עשתה אותי יותר טובה כעורכת דין לענייני משפחה. אין חכם כבעל ניסיון.

צלמת נאוה ריץ בוגארד

צלמת נאוה ריץ בוגארד

לא היה יום אחד בשלושת העשורים (כמעט) שחלפו, שהצטערתי על הבחירה. היא היתה מדוייקת.

אני מאיה הרצברג אלון, בזוגיות שנייה עם אריק, מחר! 22 שנים. יש לי שלושה ילדים, הבכור מפרק א’ והצעירים מפרק ב’. אני סבתא לשני נכדים, שאני אוהבת בטירוף ומתגוררת בהרחבה של קיבוץ חולדה, בין כרמים ועצי זית.

כבר כמעט שלושים שנים, אני קמה כל בוקר בתחושה שזכיתי במקצוע מדהים. אוהבת מאוד את העבודה, הלקוחות, האנשים. אם תשאלו את הלקוחות שלי עלי, אני מאמינה שהם יספרו לכם דברים דומים לסיבות שבחרתי לעסוק בתחום. בשנים האחרונות אני מעבירה את הידע שלי ובעיקר את האג’נדה של שיוויון והגינות בדיני המשפחה, בהשתלמויות, הרצאות וכנסים לעורכי דין.

צלמת ריקי זהבי

צלמת ריקי זהבי

לפני מספר שבועות בפגישת מו”מ לגירושין עם עורכת דין ותיקה, שמייצגת את הבעל, דיברתי בהתרגשות על הכאב של האשה, הלקוחה שלי, שאחרי 40 שנות נישואין, גילתה שבעלה בוגד בה עם בחורה צעירה יותר מבנותיהם ומבזבז עליה את חסכונותיהם. כשהיא שאלה אותי, ‘את עוד מתרגשת מזה?’ התשובה היתה, ‘כן. כזו אני’.

בואו לבקר בדף העסקי שלי: https://www.facebook.com/mayaalonlaw/?ref=bookmarks

 

עוד מהבלוג של מאיה אלון

Thumbnail

ישנן בנות והן שוות

אני פמיניסטית. אני בעד שוויון זכויות והזדמנויות לנשים.אני בעד סדר...

Thumbnail

ואני כפי ארימה....

  כל כך הרבה קרה בשנה הזו שמסתיימת לה היום. עברתי לבית שבנינו, חיתנתי בן, הפכתי סבתא פעם ראשונה וגם.... עשיתי שינוי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

5:1... נצחון מוחץ

כשנפגשנו לראשונה אני בכלל הייתי לפני דייט עם מישהו אחר...ואתה הופעת. יום חמישי שעת ערב, מסעדה טרנדית בתל אביב, שולחן של צעירים חסרי מנוח, שני עשורים לאחור. אתה מגיע ותופס...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים