הבלוג של מאיה אלון

mayaalon

אשה, אמא, סבתא, לוחמת צדק. בונה גשרים.שורדת. נולדתי בעיר אבל שנים אני נהנית בכפר. אוהבת עולם ואנשים, לדבר ולהקשיב.

עדכונים:

פוסטים: 17

החל מפברואר 2014

המרוץ ממשיך עם ההגה בידיים. אני פה ועכשיו אני. כל בוקר שאני קמה הוא מתנה והזדמנות לעוד חוויות, הודיה, למידה ונתינה. לתת זה הכי לקבל. להיאבק על עקרונות צודקים זה סיפוק. לקדם אג׳נדות חברתיות זה ערך. אני נהנית מדברים קטנים כמו גדולים. לא מוותרת על חוויות חדשות ושונות. מלאת סיפוק מהיכולת להוביל אנשים למקומות טובים. מאושרת ביכולת לעזור. יש בי אהבה עצמית והיא הבסיס לאהבת האדם בכלל. וכל אלו ביחד כשהפכו ממוקדים וברורים, שינו את חיי ואת הקריירה שלי.

01/02/2018

אילו היו אומרים לי בחודש אפריל 2015 שאני אצעד על המסלול בתצוגת אופנה, הייתי מחייכת בביטול. אבל, בחודש נובמבר 2017, משהו בתוכי הניע לתגובה אינסטנקטיבית של ‘רוצה אני’ כשממש במקרה באמצע יום עבודה, הצצתי בפייס ונתקלתי בהצעה של קרין שור בקבוצת הבלוגריות של סלונה, להשתתף בתצוגת אופנה של נשים אמיתיות, נשים מובילות שלקחו את הגה החיים בידיים ויש להן סיפור השראה. שלחתי לה כמה משפטים על הסיפור שלי, ממש ‘שגרי ותשכחי’, עד שקיבלתי את המייל המפתיע שבישר לי שאני בפנים. אני אחת מ- 26 נשים שנבחרו, לכל אחת ישודך מעצב אופנה שיתאים לה בגד וכולן יציגו את הבגדים בארוע נוצץ באולם התצוגה החדש, הלא פחות ממדהים של BMW , בארוע לנשים בלבד. הקונספט של ארוע העצמה נשית, עם קהל נשי באולם תצוגה של BMW, לכשעצמו, כבר שבה את ליבי. את כל השאר החלטתי להשאיר לרגע האמת.

כל חיי הבוגרים, היו כמדרון חלקלק, אשה, אמא, עורכת דין. פרק א׳, גירושין, פרק ב׳. משברים, ילדים, עבודה, מרוץ החיים והתמודדות ללא הפסקה. לא היה לי יותר מידי זמן למתווה מתוכנן, והפוגה. רק לעשות מה שצריך הכי טוב שאפשר. לכבות שריפות ולהשיג תוצאות. הרכב דהר בכביש על נהג אוטומטי. כך עברו השנים, עפו!….עד שיום אחד, בחודש מרץ 2015, בגיל 52 הבשורה הקשה מכל דפקה בדלת שלי.

התבשרתי שיש לי גידול סרטני בראש. סוג של מלאך המוות, שמרחף מעלי.

 המרוץ עצר. היה זמן לחשוב ולתכנן איך לשרוד. די מהר בחרתי לא לבכות על מר גורלי. חישבתי מסלול מחדש ולקחתי את הגה חיי בידיים. ממוקדת מטרה, אוהבת את החיים, המשפחה החברים, הודעתי, אני כאן ואני נשארת! עברתי הכנה לתכנית טיפולים מהקשות ביותר. נפרדתי מכל המסגרות המנוהלות על ידי, לצורך טיפולים יומיומיים והבראה, והצהרתי בקול, אני אחזור!!! מבטיחה.

הדרך היתה קשה. הרבה נפילות. אבל האופטימיות, אהבת החיים והנחישות להמשיך אחרת, היו ההגה שאחזתי חזק בידיי בדרך להבראה.

ומה מאז? המרוץ ממשיך עם ההגה בידיים.

אני פה ועכשיו אני. כל בוקר שאני קמה הוא מתנה והזדמנות לעוד חוויות, הודיה, למידה ונתינה. לתת זה הכי לקבל. להיאבק על עקרונות צודקים זה סיפוק. לקדם אג׳נדות חברתיות זה ערך. אני נהנית מדברים קטנים כמו גדולים. לא מוותרת על חוויות חדשות ושונות. מלאת סיפוק מהיכולת להוביל אנשים למקומות טובים. מאושרת ביכולת לעזור. יש בי אהבה עצמית והיא הבסיס לאהבת האדם בכלל. וכל אלו ביחד כשהפכו ממוקדים וברורים, שינו את חיי ואת הקריירה שלי. אני בעלת משרד עורכי דין  בתחום דיני המשפחה, מייצרת לאנשים מציאות חיים חדשה וטובה יותר, מרצה ומעבירה השתלמויות לעורכי דין. מייצגת בתיקי פרו בונו אנשים שזקוקים לי, באהבה ענקית. הקמתי ועדה לשיוויון והגינות בדיני משפחה בלשכת עורכי הדין. אני לוקחת כל הזדמנות להנאה ושמחה בשתי ידיי. נוסעת לחו״ל ומאז שהחלמתי הייתי בניו יורק, הודו, הונג קונג, איטליה, ברלין ועוד. אני מלמדת את עצמי לכעוס פחות ולשחרר אנרגיות רעות כמה שיותר מהר. הפנמתי שאני יכולה  לשנות רק מה שבשליטתי ומנסה לא להתייסר ממה שלא בשליטתי.

וכך,הגעת לישורת האחרונה לפני התצוגה. שלושה שבועות שבמהלכם 25 נשים חזקות ומובילות, יפות מבחוץ ועוד יותר פנימה, מרובות עשייה ותרומה, וגם אני, התעסקנו בעולם זר לעולמות התוכן שלנו. מעצבי אופנה ישראליים, צבעים וגזרות, איפור ותסרוקות, יופי, גלאם וזוהר. לקחתי שוב וביתר שאת, את ההגה לידיי, יצאתי מאיזור הנוחות וזכיתי בחוויה שמעולם לא היתה חלום, או מטרה עבורי. ים של התרגשות, הנאה ושמחה. המעטפת המדהימה של סלונה, קרין שור, BMW, מוטי רייף וגילי סיון, יקי ושירי מההפקה, המעצבת המהממת קארן אוברזון שחוברנו זו לזו, הבת שלי גילי לצידי וחברותי הטובות, עם עוד 300 נשים בקהל שהריעו והתרגשו איתנו, עשו לי את החוויה, עוצמתית ומרגשת (מעידה במדרגה התחתונה של המדרגות הנעות, שלא נעו וירדנו בהן למסלול התצוגה, לא הצליחה לקלקל את הטעם הטוב) . מסתבר שהכל אפשרי, יש המון הזדמנויות וחוויות טובות בדרך , צריך רק לבקש, לרצות , לקחת את ההגה בידיים ותמיד לבוא בטוב.

עוד מהבלוג של מאיה אלון

Thumbnail

ישנן בנות והן שוות

אני פמיניסטית. אני בעד שוויון זכויות והזדמנויות לנשים.אני בעד סדר...

Thumbnail

ואני כפי ארימה....

  כל כך הרבה קרה בשנה הזו שמסתיימת לה היום. עברתי לבית שבנינו, חיתנתי בן, הפכתי סבתא פעם ראשונה וגם.... עשיתי שינוי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
Thumbnail

5:1... נצחון מוחץ

כשנפגשנו לראשונה אני בכלל הייתי לפני דייט עם מישהו אחר...ואתה הופעת. יום חמישי שעת ערב, מסעדה טרנדית בתל אביב, שולחן של צעירים חסרי מנוח, שני עשורים לאחור. אתה מגיע ותופס...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים