הבלוג של propro

matrx

עדכונים:

פוסטים: 11

החל מנובמבר 2011

אם מחאת הבלוגרים נגד התיקון לחוק לשון הרע הצליחה איכשהו לעבור לידכם, כדאי אולי שתורידו הילוך, תעצרו, תרימו האנדברקס ותחשבו על זה שוב.

בואו נקרא לילד בשמו: אנשים כאן צריכים להחליט באיזה משטר הם רוצים לחיות: דמוקרטיה או פאשיזם פוטיניסטי. זה מה שאת אמורים להבין מכל מלחמות הכוח והתזוזה הטקטונית. כשהחזק הוא הצודק והמדינה מעל לכל, מדובר בפאשיזם בהגדרה.

כן, ברור שיש מה לתקן בתקשורת שלנו. וכן, ברור שחלק מהביקורת על מערכת המשפט מוצדקת לגמרי. אבל אל תשלו את עצמכם שח”כים כמו זאב אלקין או יריב לוין פועלים כדי לשפר את המערכות הללו. הם פועלים כדי להחליש אותן.

הם עושים זאת באופן פופוליסטי, לכן רבים שאינם מבינים מספיק בנושאים הללו נוטים להשתכנע שהם פועלים לטובת הציבור, או לטובת ציבורים מסויימים שמקופחים על-ידי מערכת המשפט ו/או התקשורת. הרבה ישראלים כועסים על ההטיות הפוליטיות והאחרות בתקשורת, ועוינים את בג”צ על רקע ההסתה המתמדת וארוכת השנים נגדו.

אנשים לא מעטים שמעדיפים לשתוק, להתעלם, לעצום עיניים ולשקוע בדיכאון ותחושת חוסר אונים. חכו ותראו איך צריכת ה-SSRI (פרוזק, פריזמה, ציפלרקס וכו’) תעלה בשנה הבאה.

בעצם, לא בטוח שתשמעו על זה, כמו שאתם לא קוראים בעיתון כשיש עלייה בירידה מהארץ או בשיעור ההתאבדויות (מזכיר את הסרט “חיים של אחרים” למי שראה). תחשבו על זה, שגם בנתונים שכן פורסמו כאן, מעולם אי אפשר היה לגלות מה קורה באמת. כמו הסקר הזה של מצב הרוח הלאומי, שמתפרסם כל שנה – תמיד לפי הסקר כולם מרוצים ואופטימיים, ואתם יושבים בבית וחושבים לעצמכם שזה בטח רק אתם.

בדיוק כמו עם משבר הדיור והמצב הכלכלי-חברתי בכלל – כולם חושבים שזה רק הם, שהם שונים, מיוחדים. כולם, גם נאנסות וילדים שעוברים התעללות, תמיד משוכנעים שאף אחד לא נמצא במצב שלהם, וזה הדבר שהכי מפריע להם לשתף ולקבל עזרה.

ואם הזכרנו ירידות (תורידו את החיוך המפגר מהפנים), אז כדאי לומר גם את זה: שהרבה אנשים לא יישארו כאן. בטח לא מי שיכול לברוח וללכת למקום שבו גם הפרנסה תהיה טובה יותר וגם לעולם לא יהיה צריך לחשוב פעמיים לפני שמביעים דיעה. כי פעם, פחדנו לעזוב מחשש שנהיה בודדים, והיום – ככל שהזמן עובר – משתלטת גם כאן תחושה קשה של בדידות.

עוד מהבלוג של propro

לגדל ילדים במודיעין, להיקבר בחולון

"גישת המתחמים" והיישום הכושל שלה בישראל היא נושא שמעטים מודעים לו ברמה התיאורטית, למרות שהם חווים את התוצאות ביומיום. מדובר באנטי-תזה לתפיסה של עירוב...

תגובות

פורסם לפני 7 years

שלום עולם!

שלום, ברוכים הבאים לבלוגים של סלונה. שיהיה הרבה בהצלחה, ויש לנו גם כמה טיפים בעמוד הראשי של הבלוגים (הקישור הכי שמאלי בסרגל הניווט)....

תגובות

פורסם לפני 8 years

גברים מקצוענים יודעים מה הם רוצים?

...אם אני לובשת חולצה דקה אולי אני אפשוט אותה בעוד דקה אל תהיה כל-כך נרגש אולי אני אלך מכאן לפני שתיגש והסתכל אם בכלל שיש אצלי על המיטה, גבר ממושמע וזה לא אתה וחוץ מזה נמאס לי מהספורט הלאומי, שכל תינוק חושב שהוא מי יודע...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה