הבלוג של maayanz

הבלוג המתוק שלי

עדכונים:

פוסטים: 16

החל מאוגוסט 2011

תגידו את האמת, כשאתם הולכים לבילוי משפחתי כלשהוא, אתם  מאלו שמשלמים מחיר מלא או מחפשים קודם כל קופונים? אני לא מתביישת להודות, מחפשת קופונים, בעבודה תמיד שואלת- “יש הנחות דרך הועד?”  וכמובן כשיש אני ישר מספרת לכל מי שרק רוצה לשמוע. יום חמישי הקרוב (18.9) יש אחר הצהריים את ליל המדענים במוזיאון המדע בירושלים. אני כבר הייתי שם אחרי המלצות מחברים, ושילמתי בקיץ לא מעט כסף על בילוי שלי עם הקטנים. חייבת לומר לכם  בפה מלא- זה שווה כל שקל ושקל (ותכף אסביר גם למה…) אבל מסתבר שביום הזה יש כניסה חינם. גוגל אומר שבליל המדענים שם יהיו הרצאות ומיצגים מיוחדים בנושא עולם המים לילדים ולמשפחה, וגם שמרבית התערוכות שם יהיו פתוחות לקהל הרחב. ואני אומרת- חברים, רוצו על זה. כניסה חינם למויזאון המדע זה לא משהו שיש כאן כל יום.

אז למי זה מתאים? לדעתי לכולם! אנחנו היינו שם עם הילדים (3-7) וכל אחד מהם מצא את עצמו שם בלי בעיות.  וכדי שתדעו לקראת מה אתם הולכים, הרי לפניכם התחנות האהובות על המבקרים הכי קשוחים בעיר (ילדיי ואני):

התחנה האהובה על הפיצית שלי היה תחנה שיש בה המון חול!! הרעיון הוא לעשות משימות בנייה בתוך ארגז חול ענקי, כמובן ביחד עם ההורים, וכך לעקוב אחר הוראות ולהפעיל את הדמיון והיצירתיות של הילדים. הילדים פשוט יושבים שם כמה שעות טובות ואני ממש הייתי צריכה לשכנע אותה בשלב כלשהוא שיש עוד הרבה דברים לראות כי סוג של השתקענו שם.

 חולחול 2

אם הייתי צריכה לנחש בחיים לא הייתי חושבת שמה שהבן הגדול שלי יאהב זה את “בית הצל” שיש במוזיאון. הרעיון הוא שיש שם ממש בית (סלון, מקלחת, מטבח , חדר עבודה ואפילו חצר) עם משחקים של אור וצל. הילד שלי היה תקופה ארוכה פחדן אמיתי מהחושך, אבל הבית עצמו לא מפחיד, הכניסה מעט חשוכה, ובכל חדר יש פעילות אחרת עם הצל (שלך או של חפצים בחדר). מסתבר שאפילו יש צל בצבע ולא כל צל חייב להיות “שחור”. קשה לצלם בפנים אבל לחובבי הסלפי יש שם מכונה שמצלמת את הצל שלך ואז מקבלים  תמונת פספורט שכזאת.

צל

אני אהבתי דווקא את תערוכת האשליות. יש שם המון תעתועי מוח שכאלו, משחקים עם מראה ומרחק. זה מסוג הדברים שממש קשה להסביר, צריך פשוט לראות ולהתנסות כדי להאמין.

תעתוע

מה שטוב וזכור לי לטובה מהביקור שלנו בקיץ זה שאפשר לגעת בהכל. המיצגים הם אינטרקאטיבים, הילדים נוגעים, משחקים וככה מבינים טוב יותר את מה שהמדריכים מסבירים. לדעתי, המקום הזה דורש ביקור עם הילדים. ובטח ובטח אם זה בחינם.

אז תזכרו מי המליצה לכם על מוזיאון המדע, אל תשכחו להודות לי כשתחזרו… ואולי תזהו אותי לפי הסלפי צל שעשיתי שם J

עוד מהבלוג של maayanz

תצוגה מקדימה

חופים הם לפעמים געגועים לצדק

איך שלא מסובבים את זה , המאבק להצלת חוף אכזיב נוגע ללב. קודם כל ולפני הכל , תמיד שהולכים להרוס טבע בתולי לטובת יוזמת נדלן גרנדיוזית לטובת אלו שיש להם על חשבון אלו שלאף אחד לא אכפת מהם זה כואב. אחר יש...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

זכרונות נעימים של ימים יפים

שיר לפני השינה או שיר ערש בעגה המקצועית, הוא משהו שפעם היה מאוד טריוויאלי בכל בית (לפחות בשלי) והייתה לו משמעות מאוד ברורה – מעבר אל השינה. היה משהו מאוד מנחם בעובדה שאמי היקרה, על אף שאינה זמרת, הייתה יושבת ליד מיטתי ושרה...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

בין בייג'ין לתל אביב.. או איפה האוויר שלנו?? איפה???

נתקלתי לא מזמן בידיעה תמוהה באינטרנט- "איש עסקים סיני מציע פחיות שתייה המלאות באוויר נקי למכירה". (אמיתי לגמרי תראו בעצמכם: כתבה) חשבתי לעצמי העולם השתגע. הרי זאת הבדיחה...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה