הבלוג של מתת פלסנר

עו"ד מתת פלסנר

מתת פלסנר הינה עורכת דין עצמאית ומגשרת מוסמכת, בעלת משרד המתמחה בתחום דיני המשפחה והגישור. המשרד מטפל באופן ייחודי ובלעדי בתחום המעמד האישי וגישור המשפחה ומעניק לקהל לקוחותיו שירות אמין, דיסקרטי ומקצועי, המותאם... +עוד

מתת פלסנר הינה עורכת דין עצמאית ומגשרת מוסמכת, בעלת משרד המתמחה בתחום דיני המשפחה והגישור. המשרד מטפל באופן ייחודי ובלעדי בתחום המעמד האישי וגישור המשפחה ומעניק לקהל לקוחותיו שירות אמין, דיסקרטי ומקצועי, המותאם לצרכיו האישיים של כל לקוח. ייחודו של המשרד בתודעת השירות הגבוהה, בידע המקצועי הנרחב ובניסיון הרב בניהול תיקים מורכבים, לרבות תיקים בעלי היבטיים פיננסיים. תחומי התמחות: גירושין, גישור משפחה, הסכמי ממון והסכמי גירושין בין בנ"ז, ידועים בציבור, חטיפת ילדים, מזונות, משמורת, רכוש, צוואות, אפוטרופסות, סכסוכי משפחה אחרים, ניהול תיקים וייצוג בביהמ"ש לענייני משפחה, בביהמ"ש מחוזי, בביהמ"ש עליון ובבית הדין הרבני.

עדכונים:

פוסטים: 6

החל מאוקטובר 2013

בעבודתי, אני נתקלת לא פעם בנשים שאיבדו לגמרי את עצמאותן ואת היכולת לקחת שליטה כלשהי על חייהן. משך שנים, הן לא מקבלות כל החלטה מהותית. בני זוגן הם אלו אשר מקבלים את כל ההחלטות. הן חיות בצילם. אני מוצאת את עצמי לא פעם בשיחות עם נשים, שלא מבינות כיצד התגלגלו כך חייהן, אך זו המציאות היחידה אותה הן מכירות.

אני קוראת לאותן נשים לקחת אחריות על חייהן, לא לפתח תלות באיש, לצאת לעבוד, לפתח קריירה, לעשות את מה שהן אוהבות לעשות ולא לשכוח את עצמן. מרוץ החיים הוא מאתגר, מורכב ותובעני. בין הבית, הקריירה והילדים, האם נותר לנו זמן לעצמנו?!

בהליכי גירושין, מגלות נשים לא פעם, כי אין להן כל מידע אודות מצבן הכספי האמיתי. הבעל ניהל לאורך כל השנים את כל הכספים, השקיע, קנה, התחייב – בארץ, בחו”ל ותמיד אמר ש”הכל יהיה בסדר”. יום אחד הוא קם ונעלם. בו ברגע מבינה האישה כי אין לה כל מושג אודות המצב הכלכלי האמיתי, שכן משך שנים לא טרחה לשאול ולברר דבר. בעלה תמיד הסביר לה שהוא דואג לה וכך יעשה תמיד.

קשה לקבל מצב בו אישה מתנהלת עם בעל, שמשך כל שנות הנישואין לא טרח לשתפה בנעשה מהבחינה הכלכלית, אולם מפתיע לגלות כמה זוגות מתנהלים כך. חשוב מאוד לגלות מעורבות בכל העניינים הכלכליים, לשאול שאלות ולדאוג לקבל תשובות. כדאי לדאוג לכך, שהנכסים יהיו רשומים גם על שמך, אע”פ שהחוק קובע שמחציתם ממילא שלך מכוח הנישואין. חשוב לנהל מעקב אחר חשבונות הבנק, החסכונות, הצבירה בביטוחים השונים, קופ”ג ושאר הזכויות הסוציאליות. מחצית מכל אשר נצבר על שם בעלך משך תקופת הנישואין שייך לך ולהיפך.

במקרה של פרידה וגירושין, חשוב להסדיר את כלל המחלוקות בהסכם, שיקבל את אישור ביהמ”ש ותוקף של פסק דין. כדאי להיוועץ עם עורך דין בתחום בשעת עריכת ההסכם ולוודא שכל הנושאים “סגורים”. בפן הרכוש, חשוב לשים לב לא רק לצד הנכסים, אלא גם למחויבויות ולחובות. נשים רבות אינן ערות לכך, שמרגע הנישואין הינן חבות יחד עם בני זוגן במחויבויות המשותפות. לעיתים הן כלל לא מודעות לקיומן.

// מתת פלסנר

עוד מהבלוג של מתת פלסנר

Thumbnail

כשזה נוגע לילדים, העובדה שאת אמא לא מקנה לך זכות לעשות כל העולה על רוחך

תוך כדי תהליך פרידה וכמובן שאחריה, גם אם יש בטן מלאה וגם אם זה קשה, חשוב מאוד לשמור על הילדים מחוץ לעימותים, לא להשתמש בהם כנגד בן או בת הזוג וכמובן להעמיד את טובת הילדים כעקרון המנחה כל פעולה. עקרון טובת הילד הביא קץ...

Thumbnail

"אני עקרה" זה לא אמצעי מניעה

לאחרונה פסק בית המשפט באופן תקדימי כי אישה שגנבה את זרעו של גבר, תפצה אותו ב-110,000 ₪. בית המשפט ציין כי מדובר בפיצוי מופחת, שכן חלק מן האחריות למניעת ההיריון הייתה מוטלת על כתפי האב, זאת על אף שהאישה טענה בפניו שהיא עקרה...

Thumbnail

כרעם ביום בהיר

באותו יום היא התעכבה בעבודה ושבה לביתה רק בשעות הערב, כאשר לתדהמתה מצאה בית ריק. בן זוגה במשך שנים, אשר חלק איתה קורת גג, תמך בה, סייע לה מבחינה כלכלית והבטיח לה לאורך כל הקשר ביניהם, כי ידאג לה עד לאריכות ימיה ושנותיה, ארז...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים