הבלוג של מתת פלסנר

עו"ד מתת פלסנר

מתת פלסנר הינה עורכת דין עצמאית ומגשרת מוסמכת, בעלת משרד המתמחה בתחום דיני המשפחה והגישור. המשרד מטפל באופן ייחודי ובלעדי בתחום המעמד האישי וגישור המשפחה ומעניק לקהל לקוחותיו שירות אמין, דיסקרטי ומקצועי, המותאם... +עוד

מתת פלסנר הינה עורכת דין עצמאית ומגשרת מוסמכת, בעלת משרד המתמחה בתחום דיני המשפחה והגישור. המשרד מטפל באופן ייחודי ובלעדי בתחום המעמד האישי וגישור המשפחה ומעניק לקהל לקוחותיו שירות אמין, דיסקרטי ומקצועי, המותאם לצרכיו האישיים של כל לקוח. ייחודו של המשרד בתודעת השירות הגבוהה, בידע המקצועי הנרחב ובניסיון הרב בניהול תיקים מורכבים, לרבות תיקים בעלי היבטיים פיננסיים. תחומי התמחות: גירושין, גישור משפחה, הסכמי ממון והסכמי גירושין בין בנ"ז, ידועים בציבור, חטיפת ילדים, מזונות, משמורת, רכוש, צוואות, אפוטרופסות, סכסוכי משפחה אחרים, ניהול תיקים וייצוג בביהמ"ש לענייני משפחה, בביהמ"ש מחוזי, בביהמ"ש עליון ובבית הדין הרבני.

עדכונים:

פוסטים: 6

החל מאוקטובר 2013

תוך כדי תהליך פרידה וכמובן שאחריה, גם אם יש בטן מלאה וגם אם זה קשה, חשוב מאוד לשמור על הילדים מחוץ לעימותים, לא להשתמש בהם כנגד בן או בת הזוג וכמובן להעמיד את טובת הילדים כעקרון המנחה כל פעולה.

עקרון טובת הילד הביא קץ למאבק עיקש של חודשים, במסגרתו נעשה ניסיון למנוע מאב זכויות הורות בסיסיות. מרגע הכניסה לביהמ”ש, השכילו הצדדים להגיע להסכם גירושין הדדי, שאושר וקיבל תוקף של פסק דין בחלוף חמישה ימים בלבד.

המוביל כבר הוזמן לשעה בה ייפתח גב המשאית ויפורק סופית בית בו חיו בני זוג משך 13 שנות נישואין, במהלכן נולדו להם ארבעה ילדים משותפים.

האב יצא מהבית, עבר למושב סמוך במרכז הארץ וראה את הילדים באופן מסודר בשנה האחרונה, בזמן שהאם קיבלה את ההחלטה לעקור את ילדיהם המשותפים מבית המשפחה ולעבור עימם 200 ק”מ דרומה, תוך שהיא מתעקשת להציב תנאים דרקוניים לחתימה על הסכם גירושין סופי.

ככל שחלף הזמן, הפחד, שהאם תעבור עם הילדים הרחק ממנו, בטרם סוכמו כלל המחלוקות ביניהם ובטרם נחתם הסכם גירושין כולל, הקשה עליו את התפקוד השוטף ביומיום. החרדה מן העתיד לבוא הלכה וגברה והוא נותר אובד עצות. אחרי הכל, זוהי הפעם הראשונה שהוא מתגרש!  מתגרשים ורבים על הילדים

עם רצון אמיתי לסיים בטוב, להתקדם הלאה בדרך מכובדת והגונה, להמשיך להיות אב מסור לילדיו ולדעת שהפרק הזה של חייו מאחוריו – הוא פקד את משרדנו משך מספר חודשים. התייעץ, שאל, ולמד את המטריה המשפטית שהיתה כל כך זרה לו. מנגד, התעקשה אם ילדיו להערים קשיים חדשים מדי יום, סירבה להתנהל באופן מקובל במסגרת המו”מ והפכה התהליך לבלתי אפשרי.

בוקר אחד, הוא התקשר ושאל בלחץ “מה עושים?”. חסר אונים, הוא סיפר שהיא כבר מתאמת הובלות, רושמת את הילדים לבתי הספר והגנים במושב בדרום הארץ ושהוא מרגיש איך מנתקים את ילדיו ממנו באחת.

הגשנו תביעה למשמורת משותפת ובמסגרתה ביקשנו צו מניעה שיעצור את המעבר של ילדיו לדרום הארץ לאלתר, בטרם הוסדרו המחלוקות בינו לבין אימם. ביהמ”ש התכנס בזריזות לדון בתיק והשופטת הקציבה לבני הזוג ארבעה ימים להגיע להסכם, אחרת, הילדים לא יעברו, צו המניעה שיינתן יישאר בתוקף ותיק המשמורת יתנהל כסדרו.
באותו השבוע התנהל מרתון קדחתני, במסגרתו פקדנו את ביהמ”ש לענייני משפחה יום אחר יום ברציפות. האישה, ניסתה לשכנע את ביהמ”ש לנהל את התיק כסדרו אך לאפשר בינתיים את המעבר לדרום. השופטת הבינה, כי יהא זה בבחינת אסון לאב ואין ליתן לכך יד.

תהליך גישור של מספר שעות אצל מגשרת מטעם בית המשפט לא הניב תוצאות ונאלצנו לחזור לביהמ”ש. ביהמ”ש שב והבהיר, כי צו המניעה יינתן וכי המעבר לא יתאפשר. האישה התעקשה לא לקבל זאת. היה ניסיון נוסף להגיע לידי הבנות בין עורכי הדין.

כך, התנהלנו משך 5 ימים תמימים. 5 ימים לחוצים, קשים, מתישים ומורטי עצבים. לשמחתנו, בצהרי היום החמישי, הגיעו הצדדים לידי הסכם סופי, שאושר וקיבל תוקף של פסק דין.

חשוב להבין, כי אילולא הוגשה התביעה ובמסגרתה צו המניעה, הרי שהיתה האישה עושה ככל העולה על רוחה, עוברת דרומה עם ארבעת ילדי הצדדים ומותירה את האב בפני שוקת שבורה, מבלי שסוכמו בין הצדדים הסדרי ראייה מסודרים, מזונות, חלוקת הרכוש ועוד. החשוב מכל לאב היה נושא המשמורת והסדרי הראייה כמובן. הוא רצה להמשיך להיות אב נוכח, פעיל, אשר מחובר לילדיו. הגשת התביעה והבקשה לצו המניעה היא אשר הובילה בסופו של דבר להגעה להסכם, לאחר חודשים ארוכים בהם סירבה האם לשתף פעולה וטירפדה כל אפשרות להגעה להסכם.

לצערנו הרב, לא כולם זוכים לקבל שני הורים נוכחים, מתפקדים, פעילים ומחוברים לילדים. בעת פרידה, זכרו זאת, ונסו לשים את המחלוקות בצד על מנת לאפשר לילדים להנות מהאהבה של שניכם.

עוד מהבלוג של מתת פלסנר

תצוגה מקדימה

"אני עקרה" זה לא אמצעי מניעה

לאחרונה פסק בית המשפט באופן תקדימי כי אישה שגנבה את זרעו של גבר, תפצה אותו ב-110,000 ₪. בית המשפט ציין כי מדובר בפיצוי מופחת, שכן חלק מן האחריות למניעת ההיריון הייתה מוטלת על כתפי האב, זאת על אף שהאישה טענה בפניו שהיא עקרה...

תצוגה מקדימה

כיצד תשמרי על זכויותייך?

בעבודתי, אני נתקלת לא פעם בנשים שאיבדו לגמרי את עצמאותן ואת היכולת לקחת שליטה כלשהי על חייהן. משך שנים, הן לא מקבלות כל החלטה מהותית. בני זוגן הם אלו אשר מקבלים את כל ההחלטות. הן חיות בצילם. אני מוצאת את עצמי לא פעם בשיחות עם...

תצוגה מקדימה

כרעם ביום בהיר

באותו יום היא התעכבה בעבודה ושבה לביתה רק בשעות הערב, כאשר לתדהמתה מצאה בית ריק. בן זוגה במשך שנים, אשר חלק איתה קורת גג, תמך בה, סייע לה מבחינה כלכלית והבטיח לה לאורך כל הקשר ביניהם, כי ידאג לה עד לאריכות ימיה ושנותיה, ארז...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה