הבלוג של סיון סנדורי כהן

masksoffmaskson

היי :) שמי סיון, אני מאפרת מקצועית, ומובילת דעת קהל בתחום הביוטי. בין היתר, אני מחברת את הביוטי בלוג Masks Off Masks On- המדריך לקניית קוסמטיקה באינטרנט. זהו בלוג שמטרתו לקדם צרכנות נבונה בעולם הצבעוני של האיפור והטיפוח. מחירי... +עוד

היי :) שמי סיון, אני מאפרת מקצועית, ומובילת דעת קהל בתחום הביוטי. בין היתר, אני מחברת את הביוטי בלוג Masks Off Masks On- המדריך לקניית קוסמטיקה באינטרנט. זהו בלוג שמטרתו לקדם צרכנות נבונה בעולם הצבעוני של האיפור והטיפוח. מחירי הקוסמטיקה בארץ הם שערורייתיים, ואני מזמינה אתכם להיכנס ולקרוא איך ואיפה תוכלו לרכוש מוצרי טיפוח במחירים שפויים! שתהיה לכם קריאה מהנה ואשמח לשמוע מכם בחזרה :)

עדכונים:

פוסטים: 111

החל מאוגוסט 2012

אז נכון שבבלוג שלי אני מביעה מחאה נגד מחירי הקוסמטיקה בארץ, ומעודדת רכישת מוצרי איפור וטיפוח  און-ליין, אבל אני בעיקר רוצה להביא לתודעת הצרכנים בארץ את העוולה שהרשתות הגדולות שמוכרות את המוצרים האלה עושות לנו, לעורר תהיות על “המבצעים” שהן מציעות לנו, לקדם צרכנות נבונה, ולפתוח לכל מי שקורא את העיניים- שכן כל אלה דברים שבסופו של דבר, יעזרו לכולנו לחסוך הרבה מאד כסף. אז כשביקרתי בחנויות “שאול תמרוקים” בירושלים, וראיתי את המחירים שם,  ידעתי שאני חייבת לכתוב את הפוסט הזה.

אחת התגובות שהכי מרגיזות אותי כשאני מסבירה לאנשים עד כמה התמחורים של הפארמים הם הזויים וגבוהים היא: “כן, אבל בסופר-פארם תמיד יש מבצעים”. זה מטמטם אותי. ואני לא אופתע אם מישהי תגיב כאן על איזשהו מבצע שווה שהיא תפסה שם. זו תגובה שמראה שכל הנקודה התפספסה, שהראש עדיין תקוע עמוק באדמה, ושזה “בסדר” שהמחירים בפארמים הם גבוהים, כי כן, הם עושים מבצעים, ו”היי אני קניתי ליפסטיק בשלושים ש”ח במקום 120″. אז לא- זה לא בסדר, כי על כל מבצע נקודתי כזה שמושך אותנו לפארם, יש מאות ואלפי מוצרים אחרים במחירים מופרזים. הרי יש סיבה מדוע הפארמים מחלקים קופונים: הם מניחים שאם תיכנסו עם קופון שווה לחנות, לא תסתפקו רק במוצר אחד, ועל הדרך תקנו עוד כמה דברים. לרוב גם תחשבו שאתם קונים אותם גם כן במחיר מבצע נמוך, והפוסט הזה יוכיח לכם שזה פשוט לא נכון.

בביקורי בחנויות של שאול קיבלתי הוכחה חד משמעית לכך שהתאוריה שלי נכונה, ש”המבצעים” שמציעים לכן בפארמים ושאתן כל כך מהללות ומשבחות (לא כולכן, אני יודעת!) הם פשוט שקר ועבודה בעיניים, ש-1+1 הוא מבצע פסיכולוגי ואין בו שום דבר מעבר לכך, ושנותנים לנו 40% הנחה… אז 40% הנחה ממה??? אתן רציניות כשאתן חושבות שאם שילמתן 180 שקל על מייקאפ, שהיה לפני כן 300 שקלים אז עשיתן עסקה טובה?! אתן חושבת שאותו המייקאפ  באמת שווה 300 שקלים?!?! אתן חושבות שהוא שווה 180 שקלים?! אז תדעו לכן שלרוב- הוא גם לא שווה את המחיר ה”נמוך”. תפתחו את הראש, ודי כבר להצדקת המבצעים האלה!

אז הפעם אני לא אציג לכן השוואות למחירי הקוסמטיקה בחו”ל, אלא השוואות של מחירים ממש פה, בארץ.  אולי כך תבינו טוב יותר עד כמה עובדים עלינו ברשותות הגדולות, ואם לא המילים- אז בטח התמונות יעשו את העבודה…

בחרתי להציג הפעם מוצרי טיפוח- דאודורנטים ושמפואים, כי אלה מוצרים שכולנו משתמשים בהם- נשים וגברים כאחד. הם מוצרים יותר “עממיים” מאשר מוצרי איפור. בכל אופן, אני מבטיחה לכן שגם בתחום האיפור המצב מאד דומה, ואני אגיד על כך עוד כמה מילים בהמשך.

שנתחיל?


שמפו “הוואי”- אני לא אחזור על המחירים, כי כתבתי אותם בתמונה בבירור. אבלל שימו לב לנתון הזה: מחיר השמפו בסופר פארם גבוה ב-80% ממחירו ברשת הירושלמית הקטנה. נכון שבסופר פארם לעיתים השמפו נמכר ב”מבצע” ב-9.99 שקלים ולפעמים ב-8.99, אבל ביום בו יצאתי לבלוש (תחילת אוגוסט 2012) זה לא היה כך, והשמפו נמכר במחיר המלא הזה, ושימו לב שגם כשהשמפו כן נמכר שם במבצע של 9.99 אז הוא עדיין יקר בתשע אגורות מהמחיר הרגיל של שאול. הגיוני??

המוצר הבא בגזרת השמפואים:


גם על המוצר הזה לא היו מבצעים- לא כאן ולא כאן. אלה המחירים הרגילים, כשב”שאול” זול ב-3.09 שקלים. מה שלא ברור לי הוא, איך זה שרשת קטנה כ”שאול תמרוקים” נותנת מחירים נמוכים יותר מהמחירים של רשת גדולה כסופר-פארם. אני בטוחה שסופר-פארם יכולה לתמחר את השמפו הספציפי הזה גם בעשרה שקלים פחות, ועדיין להרוויח. אבל למה שתעשה את זה? הרי אנחנו גם ככה משלמים, לא?

נעבור לגזרת הדאודורנטים:


דאודורנט של ג’ילט- שוב, אותו המוצר בשתי החנויות לא במבצע, 7 שקלים פחות ברשת הקטנה. לא חושבת שיש מה להוסיף כאן.דאודורנט של ספיד סטיק- אותו המוצר רק באריזה חדשה וישנה. 10 שקלים פחות ברשת הקטנה!!!

בעניין הזה של הדאודורנטים לגבר, אני חייבת לציין שלא פעם המחירים שלהם בפארמים מזנקים ועוברים את רף השלושים שקלים, ואז, אך לא תמיד, יש הנחה על המחיר הגבוה.

ולקינוח, קבלו את זה:התמונה הזו ממחישה יותר מכל עד כמה המבצעים בפארמים “שווים”. הנה ההוכחה הברורה שהמבצעים, שאפילו מודגשים בצבע אחר, הם לא יותר משטיפת מוח. הריי איך יתכן שאותו המוצר, שנמכר בפחות מ-13 שקלים ברשת הירושלמית הקטנה נמכר בסופר-פארם בכמעט 4 שקלים יותר ועוד במחיר המבצע?!?! איך יכול להיות שהמחיר המקורי בסופר-פארם של המוצר הזה גבוה בלמעלה מ-100 אחוזים ממחירו ברשת הקטנה?!?! עכשיו שתקום זו שחושבת ששווה לקנות בסופר פארם “כי יש שם מבצעים”.

אלה היו רק דוגמאות. בדקתי עוד כמה מוצרים, בתחומים שונים, אך לא את הכל יכולתי לצלם (אולי בפעם הבאה), אבל אני מבטיחה לכן שזה היה כך גם בתחום האיפור, מוצרי הטיפוח כקרמים וכד’, שיניים, אביזרים ועוד. מוצר אחד מתחום האיפור שאני זוכרת, ובטח לא תופתעו שאני מזכירה דווקא אותו, הוא הקולורסטיי של רבלון. כאן תוכלו לראות תמונה שפירסמתי בעבר: המייקאפ עולה 180 שקלים בסופר-פארם. ב”שאול תמרוקים” המייקאפ עולה 85 שקלים. ועכשיו תבוא החכמה שתגיד: “אז אני אקנה 1+1 בסופר-פארם ויצא כמעט אותו הדבר”. אז קודם כל- עדיף לקנות שניים אצל שאול ולחסוך עשרה שקלים, ושנית: למה בסופר-פארם מאלצים אותי להוציא עכשיו 180 שקלים? ומה אם אני רוצה רק אחד? ומה אם אני אקח שניים ועוד חצי שנה הגוון כבר לא יתאים לי? למה לא לתת פשוט מהתחלה מחיר נורמאלי?!?!


בביקורים שלי בחנויות האלה באותו השבוע בחודש אוגוסט לא מצאתי מוצר אחד שהיה זול יותר בסופר-פארם. אני לא מצהירה שלא היה אחד כזה, יכול להיות שכן היה- אבל אני לא ראיתי.

עוד דבר שאני רוצה לספר לכן הוא, שאחד התירוצים שהפארמים וחברות הקוסמטיקה מספקים לנו כ”הסבר” למחירים הגבוהים הוא “מערך דיילות ויועצות היופי שנמצאות בחנויות”. בול שיט! ואתן יודעות למה? כי גם בכמה מסניפי “שאול תמרוקים” יש דיילות. אז מה? הן לא מקבלות משכורת? הן עובדות שם בהתנדבות? לא נראה לי. אז איך זה שהמחירים ב”שאול תמרוקים” עדיין זולים בעשרות אחוזים מאלה של הסופר-פארם?

הפארמים יכולים להוריד מחירים אם הם היו רוצים. אם שאול מרוויח מהמחירים שלו (והוא עובד כבר שנים ארוכות ופתח סניפים נוספים עם הזמן), אין לי ספק שהפארמים ימשיכו להרווויח גם אם יוזילו עלויות באופן משמעותי. אבל אין שום סיבה בעולם שסופר-פארם או רשתות הפארם האחרות יורידו מחירים. האנשים בארץ הם בעלי מודעות צריכה ששואפת לאפס, והם קונים. מעלים מחירים? בוכים וקונים. כתוב על מוצר “מבצע”- אז קונים. כי זה במבצע ובטוח משתלם. אז למה שיורידו מחירים אם אנחנו ממשיכים לשלם? הפתרון טמון רק בנו: רק אם אנחנו נשנה את ההרגלים שלנו, רק אם נעשה סוויץ’ במוח ונבין מה עומד מאחורי המבצעים ונפסיק ליפול בפח, רק אם נפתח את העיניים- רק ככה נוכל לשנות משהו. אם לא בשביל כולם- אז לפחות בשביל עצמנו.

אם אתן מכירות חנויות כאלה כמו “שאול תמרוקים” באזורים אחרים בארץ, זה הזמן להגיב, ולספר על כך לכולם.


אנא אל תשמרו את המידע הזה לעצמכן. לצערי הרב אני לבדי לא יכולה להגיע לכולם, ולכן אני צריכה את עזרתכן בהפצת המידע החשוב הזה. תעשו לייק, תגיבו, תקשרו בפייסבוק, ספרו לחברים, למשפחה, שתפו במייל- לא אכפת לי איך- רק תעבירו הלאה. כך תתרמו גם אתן למאבק החברתי.


* אם אתם ואתן רוצים להישאר מעודכנים, תנו לייק קטן לבלוג בעמוד הפייסבוק. לעמוד הפייסבוק שלי הקליקו כאן!

* אם בא לכם לקרוא עוד פוסטים שילמדו אתכם איך ואיפה הכי משתלם לקנות קוסמטיקה- בקרו בבלוג הראשי שלי בקישור הזה (קליק).

עוד מהבלוג של סיון סנדורי כהן

תצוגה מקדימה

❣ הביוטי בלנדר - סקירה והדגמה של ספוגית האיפור המפורסמת בעולם! ❣

[youtube SG3fIb7dABw] הכירי את ה-Beauty Blender, ספוגית האיפור הוורודה שכבשה את עולם האיפור! בסרטון תוכלי לשמוע למה אני חושבת שמדובר בספוגית מנצחת, וגם לצפות בהדגמת איפור פנים מלא, הכולל לא פחות משישה מוצרי איפור "רטובים"! את הספוגית...

תגובות

פורסם לפני 5 years
תצוגה מקדימה

היי את, כן את- מה את עושה עם כל האיפור הזה?

הפעם הפוסט יעסוק במשהו שונה. אנחנו עדיין מדברות על טיפוח ואיפור, אך מזווית אחרת ולא פחות חשובה! אז בואו נניח את האשראי בצד לרגע, ונענה על השאלות שהעליתי למעלה. אני חושבת...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה