משפחה אוהבת: המדריך ליצירת קרבה רגשית

חברים יקרים,

אני שמחה מאוד לבשר לכם על צאתו לאור של הספר שלי "משפחה אוהבת: המדריך ליצירת קרבה רגשית". אני מרגישה שנפלה בחלקי הזדמנות פז להעביר לכם באמצעות הספר, את הקסם והשינוי לטובה שנגרם בזכות הטיפול המשפחתי, ובכך בסופו של דבר לשפר באופן ניכר את איכות חייכם.

הורים רבים נמנעים מלהודות שלא קיבלו מספיק אהבה, תמיכה ויחס מצד הוריהם בשנות ילדותם. הם לא מכירים את עצמם, לא מודעים למעלותיהם ולמגרעותיהם, ומתקשים להביע את מחשבותיהם ורגשותיהם. לצערי הרב, בלא מעט משפחות חסרה הקירבה הרגשית, ואם לא לנקוט באמצעים המתאימים לשינוי תמונת מצב, עם הזמן יהפוך לסיפור משפחתי קבוע החוזר על עצמו בכל דור ודור. זאת משום שכל אדם, באופן בלתי מודע, מעתיק ומשליך על קרוביו – על הבעל/האישה/הילדים – את כל אשר חווה בילדותו המוקדמת.

אולם אני מאמינה שכל דבר ניתן לשינוי. בקליניקה שלי אני לעיתים פוגשת אנשים שאפילו בגילם המופלג מצליחים לשנות את תפישת עולמם האישית, ואת תפישת עולמו של האחר. איכות חייהם משתפרת משמעותית. אותם האנשים נרגעים, לומדים לקבל את עצמם כפי שהם: אדיבים, כועסים, עצבניים, נחמדים, בעלי חוש הומר וחוסר סבלנות, ורק לאחר מכן יש באפשרותם לקבל ולאהוב את האחר.

בעבר הייתי בטוחה שאדם המשתוקק להשתנות חייב לעבור משבר מטלטל, אובדן או טיפול ארוך טווח. אך לצערי הרב, אנשים רבים נמנעים מלפנות לטיפול הפסיכולוגי, בעוד שהאירועים שעברו עשויים לגרום להשלכות מזיקות ומרחיקות לכת, שמקשות על ההתמודדות העצמית. וכך נולד הספר – עם שלל סיפורים מהקליניקה ותרגילים מתוך רצון לעזור לכמה שיותר משפחות בזמן וקצב שמתאים להם. בוודאי ששום ספר אינו יכול להיות תחליף לתהליך ממוקד ויסודי כמו טיפול זוגי ומשפחתי, אך אני מאמינה שקריאת הספר הזה בהחלט יכולה להעלות מודעות לאחריות והשפעה שיש לכל אחד ואחת מאיתנו על התא המשפחתי ולקבל כלים לשיפור מערכות יחסים עם בני משפחתנו.

הספר יצא במחיר השקה מיוחד, בגרסה דיגיטלית וכולי תקווה שבזכות השיתופים שלכם הספר יגיע לכמה שיותר משפחות ויעזור בהתמודדות הלא פשוטה של חיינו, הנקראת משפחה.

באהבה,

ילנה גלוזמן