הבלוג של המקדמת

marketingwoman

אחרי 20 שנות ניהול שיווק בארגונים, הגיע הזמן להעביר את הידע שלי הלאה. החלטתי להעלות תכנים ורעיונות חשובים לשיווק של עסקים. מוזמנים להשאר.

עדכונים:

פוסטים: 20

החל מפברואר 2018

כמו כל שינוי משמעותי, גם היציאה לעצמאות הייתה תהליך שהתפתח מצעד לצעד. התחלתי במסע פנימה לתוך עצמי, אחרי שהכרתי, גיליתי והתחברתי לאני הפנימית, מצאתי את השליחות והייעוד שלי

24/09/2018

34512509_393124927868241_6012378323710115840_o

מהו העסק שלך ולמה החלטת להקים אותו?

אני מאמנת אישית לנשים, יוצרת ומנחה סדנאות, הרצאות ומעגלי נשים להתפתחות ולצמיחה.
אני מאמנת נערות מגיל 12 ונשים בכל גיל, ומובילה אותן למציאות חדשה בחייהן, המציאות שהן מבקשות וראויות לחיות. כל תהליך אימון וכל תהליך קבוצתי, נתפר במיוחד למתאמנת ולקבוצה, כמו שמלת הוט קוטור, שנתפרת לפי מידות אישיות ולכן אין תהליך אחד שדומה לאחר.

כששואלים אותי למה הקמתי את העסק אני תמיד עונה שתי תשובות -
הראשונה – שלא אני החלטתי על הקמת העסק, אלא השליחות והייעוד שלי בחיים ביקשו מימוש ואני הקשבתי ופעלתי למען זה.
והתשובה השנייה היא מה שאני אומרת למתאמנות שלי – ברגע שאנחנו מגלות ומתחברות לאור שבנו, אין דרך אחרת פרט מלהאיר בו את העולם, והיכולת שלי להוביל נשים למציאות טובה יותר, היא האור הפנימי שלי, שאני מאירה בו את העולם.

מתי הייתה הנקודה שבה החלטת להפוך לעצמאית?
כמו כל שינוי משמעותי, גם היציאה לעצמאות הייתה תהליך שהתפתח מצעד לצעד. התחלתי במסע פנימה לתוך עצמי, אחרי שהכרתי, גיליתי והתחברתי לאני הפנימית, מצאתי את השליחות והייעוד שלי. לאתר מכן חיפשתי את הדרכים לממש אותם בחיי ובחרתי במה להתמקצע ומיד כשבחרתי נרשמתי ויצאתי ללימודים במקביל להיותי שכירה. בתום הלימודים של שני המקצועות אימון אישי והנחיית קבוצות, התחלתי את הפרקטיקום ובמהלכו, בוקר אחד מצאתי את עצמי, יושבת במשרד המנכ”ל במקום העבודה ומתפטרת, ככה פתאום בלי כל תכנון שזה יקרה באותו היום, פשוט זה בער בי ולא היה סיכוי לכבות את האש הפנימית המופלאה הזו. האמונה הפנימית בי שאצליח, היא זאת שהובילה אותי לחצות את הפחד ולהגיע לאומץ לעשות זאת עוד לפני שהייתה לי אפילו מתאמנת אחת. זה קרה לפני קצת יותר מ 13 שנים וזה ימשיך לכל אורך חיי.

איזה כישורים חשוב בעינייך שיהיו ליזם?
לפני הכל היזמית צריכה להאמין ולהיות בטוחה בעצמה, ואלו מתגבשים ע”י היכרות עם הכישורים, היכולות והערכים שלה, או בקיצור לדעת מי היא. כשאנחנו יודעות את המרכיב אותנו, אנחנו יכולות לסמוך על עצמנו שנוכל להתמודד עם כל אתגר שיבוא לקראתנו ולמצוא לכל מצב פתרונות מקדמים. ללא ביטחון ואמונה עצמית שנשענים על ידיעה פנימית של מי אנחנו, קשה מאוד לרוץ למרחקים ארוכים וכל הקמת מיזם, הוא למעשה ריצה למרחק ולא ספרינט.

האם לדעתך יש הבדל בין יזם גבר ליזמית אשה? אם כן, מה הם?
מבחינת פוטנציאל יזמי, אין הבדל.
אבל לצערי הרב יש הבדלים שנובעים מהתרבות הפטריאכלית שמדברת בשתי שפות שונות, שפה גברית בה לדוגמה, כסף, עסקים ועושר הם שיח לגטימי ובמקביל שפה נשית שבה שיח על כסף, עסקים ועושר עדיין לא לגיטימי במאת האחוזים. התפקיד שלנו כיזמות, היא לתת הוכחה חיה שאנחנו, הנשים ראויות, שוות ויכולות להצליח בעולם העסקי והיזמי בדיוק כמו המין השני ולשמחתי הרבה, אנחנו צועדות לשם.

איך את נשארת בעניינים בתחום המקצועי שלך?
אני תמיד עם היד על הדופק ותמיד מחפשת מה ללמוד כי זאת אהבה גדולה שלי.
אני חברה בלשכת המאמנות והמאמנים ומקבלת עדכונים שוטפים על התחום. אני יוצאת לימי השתלמות, חברה בקבוצות רבות של העשרה בתחום האימון וההנחייה והכי הכי אני אוהבת להירשם לסמינרים או להרצאות וסדנאות של קולגות מאסכולות שונות בתחום שלי מהארץ ומחו”ל כמו ביירון קייטי, גשה מייקל רואץ’, פטריציו פאולטי ועוד רבות ורבים, בשביל לרכוש עוד כלים ועוד טכניקות לארגז הכלים האימוני וההנחייתי שלי.

איזה עצות היית נותנת ליזם/ית בתחילת הדרך?
העצה הכי חשובה שאני יכולה לייעץ ליזמית מתחילה, (והלוואי שאני הייתי מקבלת אותה בזמנו) היא, לקחת ייעוץ. יש המון נשים שכבר פסעו בדרך שלך, חבל לבזבז אנרגיה, זמן ומאמץ על גישוש באפלה, ייעוץ טוב יכול לקצר תהליכים ולקדם אותך לעבר המטרה שלך בקלות רבה יותר. אהה ועוד עצה אחת על הדרך, מי אמרה שפע ולא קיבלה? :) כסף הוא חבר טוב, תתיידדי איתו כמה שיותר מהר, איך? ייעוץ טוב יוכל להוביל אותך גם לשם.

מה ההצלחה העסקית שאת הכי גאה בה?
ההצלחה שאני הכי גאה בה היא ללא ספק הזכות להתפרנס מהייעוד ומהשליחות שלי, שאני כל כך אוהבת.
ההצלחה הזו כמובן נובעת מההצלחות של המתאמנות והמונחות שלי, כל אחת מההצלחות הללו, היא גם ההצלחה שלי והן מקור של שמחה וגאווה גדולה עבורי. הזכות להוביל את המתאמנות לנפץ דפוסים ופחדים וליצור מציאות חדשה לחייהן, היא זכות שכל רגע אני מוקירה בחיי. הצלחה נוספת שאני מאוד מתרגשת מממנה, היא השביל החדש שנפתח בעסק שלי, בשנתיים האחרונות, והוא הייעוץ והליווי שלי למאמנות ולמאמנים בתחילת דרכן, זה מרגש להיות חלק בעסק שקורם עור וגידים ואני מאושרת שהן בוחרות בי, ללוות אותן במסע החדש שלהן.

במבט לאחור, אילו פעולות או החלטות היית עושה אחרת בתחילת הדרך?
הייתי מפתחת ממש מההתחלה את ההתנהלות העסקית שלי. כלומר מתמקדת בצורה יותר משמעותית בניהול העסק ולא רק בניהול והעמקת השליחות שלי.

לסיכום, איפה את רואה את עצמך בעוד 5 שנים? ומה את מאחלת לעצמך?
מאושרת וממומשת.
אני מאחלת לעצמי ולעסק שלי לגדול בשני האפיקים, באונליין – להמשיך וליצור עוד סדנאות וקורסים דיגיטליים לטובת כלל נשות העולם, ובאפיק הפרונטלי – להגיע לכל אישה שמבקשת שינויים בחיים שלה ולהוביל אותה למציאות חדשה.

מה את יכולה לאחל או להמליץ ליזם/ית חדש/ה?
אני מאחלת לכל היזמיות המתחילות לחצות את הפחדים שלהן, כי שם מעבר לפחד מסתתר לו האומץ שיוביל אותן לממש וליצור את החלומות שלהן.

תודה רבה!!
באהבה ובהודיה גדולה

Lior Efraim

 

עוד מהבלוג של המקדמת

Thumbnail

שלום עולם!

אחרי למעלה מ-20 שנות עשיה כמנהלת שיווק בתפקידים ובארגונים שונים, הגיע הזמן ואני מרגישה בשלה להתחיל להעביר את הידע שלי הלאה. לאורך השנים פנו אליי חברים ומכרים להתייעץ בתחומים שונים בשיווק והקמת עסקים ותמיד נענתי בשמחה...

תגובות

פורסם לפני 3 years
Thumbnail

מה בין פורים, גמדים, מתנות וקידום העסק שלך

חגים ובעיקר פורים הם עוד דרך מצויינת לספר עוד קצת על העסק שלכם: במרבית קבוצות הנטוורקינג והפייסבוק המקומיות יש התארגנות של משחק גמד-ענק לקראת פורים, במסגרתו כל אחד שולח משלוח מנות למישהו שהוא לא מכיר, ומקבל ממישהו...

Thumbnail

זרקור על יזם: אביטל ירדני

זרקור על יזמ/ית! והפעם: אביטל ירדני מייסדת ומנכ"לית של עסק חברתי לבניית אתרים. אביטל ניהלה כ 18 שנים בתפקידים שונים בעולם ההיטק, עברה לעולם החברתי, ולפני כשנתיים וחצי הקימה את TechJump מה העסק שלך ולמה החלטת להקים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים