הבלוג של maornatan

maornatan

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מיולי 2013

בפוסט קייטרינג לאירועים אוכל בריא אני משתף את חשיבתי לגבי אוכל בריא והקשר שלו לחברות קייטרינג לאירועים. כך שגם אם תזמינו פעם קייטרינג לאירוע תדעו איך לבקש שהתפריט יהיה גם טעים וגם בריא.

20/07/2013

המון חברות קייטרינג לאירועים כמו מסעדות רבות, הפנימו את עניין המודעות לאוכל הבריא ותוכלו למצוא היום חברות וארגונים המציעים קייטרינג לאירועים עם תפריט חתונה בריאה למשל, או תפריט גורמה בריא לאירוע פרטי.

למה לנו כלקוחות חשוב לבקש שהאוכל יהיה בריא? הרי הרעיון בקייטרינג לאירועים שאנו מזמינים קייטרינג לאירוע באופן חד פעמי (לא מתחתנים כול יום), אז למה בכלל חשוב לנו לבקש שהתפריט יהיה בריא?

התשובה כואבת, נחרצת, אך הכרחית!

סיבה תברואתית:

מדינת ישראל  בשנים האחרונות הוכרה כאחת המדינות בהן שיעור הרעלות המזון מהגבוהות בעולם, וזאת מפני שעדיין איננו שומרים על תנאים תברואתיים תקינים במסעדות ובחברות קייטרינג. איך האמור מתייחס לתעשיות המזון כלל, מפני ששם רמת הבטחת המזון גבוהה מאוד והלוואי והייתה רמת בטיחות מזון זו חלה גם על בתי עסק קטנים כדוגמת מסעדות וחברות קייטרינג.

היות שבחברות קייטרינג לאירועים בדרך כלל לא קיים טכנולוג, וטרינר או מהנדס מזון אלא רק ביקורות של משרד הבריאות (או המהדרים המחזיקים בתקן iso 9200, ) המבקרים במקומות אחת לתקופה. יש חשש שהמזון עלול להיות מזיק יותר מאשר במקומות בהם אנשי בטיחות המזון נמצאים בכול תהליך ההכנה על מנת לבקר ולנטר בעיות תברואתיות.

עם זאת, לרוב חברות הקייטרינג לאירועים יש כיום את הידע איך לשמר את האוכל ולהגישו בריא אך חלק ניכר מהן נופלות בתהליך הבקרה והניטור כי לזה הן לא מוסמכות אלא משרד הבריאות שקופץ לבקר אחד לתקופה.

עקב כך, אני יכול להעריך שהסיכוי שיהיה חיידק מזיק באוכל הוא בין ½% עד 3% שזה יקרה ולכן צריכים לבחור קייטרינג לאירועים השומר על כול כללי ההיגיינה ובטיחות המזון. אני יכול לומר שהסיכוי שנוכל מנה המכילה חיידקים פתוגניים בקייטרינג לאירוע או במסעדה נחמדה, גבוהה יותר מהסיכוי שזה יקרה לנו בבית, לא בגלל שאנו בבית מבינים בתברואה יותר מאשר חברות הקייטרינג. ההפך הוא הנכון. אלא משום שחברת קייטרינג לאירועים סטנדרטית המייצרת (לדוגמה) כ 5,000 מנות בחודש ו ½% עד 3% סועדים זה יוצא בין 25 ל150 סועדים שעלולים לקבל הרעלת מזון כול חודש.

סיבה תזונתית:

מבחינה תזונתית מומלץ לבקש מהשף או מחברת הקייטרינג שתבנה עבורכם תפריט בריא. תפריט בריא הכוונה תפריט מאוזן. תפריט מאוזן הכוונה שיש בו את כול אבות המזון (חלבונים, פחמימות ושומנים) ויטמינים, מינרלים ושתייה בריאה, והכול בצורה מאוזנת. נניח שהתפריט מכיל 5 מנות לסועד (למשל, מנות פתיחה, מנות ראשונות, סלטים, מנות עיקריות וקינוחים.) תבקשו שלא יהיה בכול קטגוריה יותר מידי חלבונים או פחמימות או שומנים כי אז הסה”כ יכול להיות שסועד בארוחה כזו יוכל כמות עצומה של חלבונים או כמות עצומה של פחמימות וכו’ מה שיכול לגרור תופעות לוואי לא נעימות המתבטאות  לפעמים בחולשה, או בכאבי בטן ולתת לנו תחושה שאכלנו מזון מקולקל.

לסיכום, כשאתם ניגשים לבחור קייטרינג לאירועים אל תתביישו לשאול כול שעולה ברוחכם בהיבט התברואתי ובהיבט התזונתי. כך יראו שאתם רציניים, מבינים עניין וישתדלו לעשות בשבילכם את הטוב ביותר.

עוד מהבלוג של maornatan

שלום עולם! בלוג בנושא אוכל בריא..

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי! אני מאור נתן, שף פרטי לאירועי בוטיק וארוחות אינטימיות. בבלוג זה התמקד בנושא אוכל בריא אך טעים. איך עושים את השילוב של טעים ובריא למה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

שף פרטי איך זה עובד?

איך שף פרטי עובד? איך מזמינים שף פרטי לאירוע? שירותי השפים הפרטיים בשנים האחרונות הפכו להיות נגישים גם למעמד הביניים ולאו דווקא לעשירים ביותר כמו שהיה נהוג פעם. זה קורה בגלל שהיום, הלקוח הפוטנציאלי שמחפש שירותי שף פרטי...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

בלוג אוכל מפתה

ברוכים הבאים לבלוג אוכל קולינרטיקה בלוג אוכל קולינרטיקה מאגד בתוכו את כל מה שמקצועי ומעניין בתחום הבישול. כמו למשל, בישול מולקולרי, בישול ביתי,...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה