הבלוג של אסנת חזן

מבשלת משהו

מבשלת, כותבת ויוצרת

עדכונים:

פוסטים: 35

עוקבים: 7

החל מיוני 2012

טארוט – לא רק ואולי כלל לא אמצעי לחיזוי העתיד. 78 קלפי הטארוט הם מפתח להבנת החיים והם מייצגים את 78 ההוויות מהן אנו מורכבים. נראה שזה המדריך המקיף והמלא ביותר שיצא עד היום בעברית. מסקרן ומרתק!

19/07/2017

מי לא רוצה לגלות מה יקרה בעתיד?

כמעט כל מי שנחשף לקלפי הטארוט חושב שבקריאה קצרה יידע את העתיד אלא שבטארוט יש הרבה יותר. קלפי הטארוט הם מורי דרך לחיים, כלי להתפתחות אישית הרבה יותר מאמצעי לניבוי העתיד. הם מסייעים לכוון ולהנחות אותנו בחיינו ולהגשים חלומות ורצונות.

למרות סקרנותי הרבה, עד היום בעיקר שמעתי על הטארוט אבל לא התנסיתי בו. לכן, שמחתי מאוד לקבל את ספרו של שגיא מנדלבוים שיצא לא מזמן.

tarot2

שגיא הוא אולי המומחה הגדול ביותר לטארוט בארץ ו”המדריך לקריאה בקלפי טארוט” הוא תוצאה של 22 שנות ניסיון של לימודים ועבודה עם מאות תלמידים ובוגרים.
שגיא מנדלבוים החל את דרכו הרוחנית בתקופת הצבא כחייל ממר”ם, למד הומיאופתיה קלאסית, עבד במכון לחקר השינה בתל השומר ולכל אורך הדרך למד, לימד ועדיין מלמד קהילה גדולה מאוד של תלמידים שרואים בקלפי הטארוט כלי להתפתחות אישית ולא אמצעי שעשוע.

שגיא מנדלבוים “מאמין בגישה האקזיסטנציאליסטית, לפיה, הקלפים שמתקבלים בקריאה לא נועדו לספר לנו “מה יקרה”, אלא לתת כלים לשפר את המציאות הקיימת ולשנותה”.

הספר מעמיק ומקיף מאוד ובנוי מכמה חלקים:
חלק המבואות כולל מבואות כלליים על אומנות הקריאה בקלפים ועל המיתולוגיה.
שלושה חלקים נוספים כוללים הסברים על כל קלף בסדרות הקלפים: הסדרה המרכזית, הסדרה המשנית וקלפי החצר.
ולבסוף, חלק רחב ומקיף מאוד שעוסק בצדדים שונים של הקריאה בקלפים, החל באופן ערבובם של הקלפים ופריסתם וכלה בתרגולים ובהסברים.
יתרון נוסף שהספר מציע הוא היתרון הטכנולוגי. אחת הבעיות עם ספרים מהסוג הזה היא שמפאת חוסר מקום (מספר העמודים) לא ניתן להציג בו תרגולים רבים. שגיא מנדלבוים פתר את הבעיה הזו בעזרת אתר האינטרנט שלו, ורוכשי הספר יכולים להיכנס למשך שלושה חודשים לאתר אוצר התרגולים בחינם. באתר יש כיום יש יותר מ-550 צילומי וידאו של תרגולים חיים. מדובר במקור תרגול חשוב ונדיר ממנו קוראי הספר יכולים ללמוד הרבה מאד. סרטוני הווידיאו מאונדקסים כך שניתן למצוא קריאות בחתך של סוג הקריאה או סוג הקלף.

בקישור הבא תוכלו להוריד ולקרוא 4 פרקים מתוך הספר: קריאה לדוגמה

הספר מקיף ומעניין מאוד ומספק לקורא את כל הדרוש לו כדי להתעמק בתחום. הוא מתאים לכל מי שנושא הטארוט מעניין אותו: מתחילים שזו הפעם הראשונה שהם נתקלים בנושא ומתקדמים שרוצים לתרגל ולרענן ואף להרחיב את מה שכבר למדו. הספר נועד לכל מי שרוצה להתבונן במציאות מזווית חדשה והפילוסופיה שעומדת מאחורי הקלפים מעניינת אותו.

בשבילי, זו בהחלט תחילתה של ידידות חדשה, מלהיבה ומרתקת!

אסנת

 

עוד מהבלוג של אסנת חזן

תצוגה מקדימה

עוגת שמרים ומרציפן

אחת העוגות האהובות עלינו ביותר היא העוגה שאפשר למצוא באירופה בדרך כלל סביב חג המולד. זו עוגת שמרים עם פירות מסוכרים וגוש מרציפן במרכז, היא מצופה בהמון אבקת סוכר ואי אפשר להפסיק לאכול אותה. בכל פעם שאני נתקלת בה בביקור...

תצוגה מקדימה

טיול יום: נתיב הל"ה והסביבה

נסעתי באזור הזה בשנה האחרונה המון פעמים, אמא-הסעות למוצב וחזרה, אבל הופתעתי מאוד כשלפני כמה ימים קיבלתי הזמנה ליום טיול בקיבוץ נתיב הל"ה והסביבה. אפילו לא דמיינתי כמה הרבה יש שם ויש הרבה יותר. יצאנו, 15 בלוגריות של 'סלונה'...

תצוגה מקדימה

דמי חנוכה קצת אחרים

המון זמן לא יצרתי כלום. זה החל באריזת חדר העבודה שלי לפני 5 חודשים לקראת שיפוץ חלק מהבית, נמשך בתירוץ הנפלא שכל החומרים שלי ארוזים ולא פסק גם אחרי שהחדר היה שוב מסודר והכל היה במקומו, ממש מזמין ליצור וליהנות. אבל זה נמשך...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה