הבלוג של

עדכונים:

פוסטים: 5

החל מינואר 1970

פרטים אישיים
התחברות
התראות

קבלת התראות כאשר:

תשע בערב אבל  היום עוד לא נגמר.

הילדים כבר במיטות אחרי אחה”צ צפוף של הסעות בע”מ, חוגים, חברים, ארוחות, מקלחות ו…המטבח נראה כמו אחרי התקפה, שלא נדבר על ערמת הכביסה שנמצאת כבר יומיים על הספה. עוד הנקה/האכלה מקלחת זריזה לקטנטנה ו…. מה איתי?

זה הזמן “להוריד את המסך”. אז נכון שהרבה יותר נעים וכייף להתעורר לבית מסודר ומתוקתק כמו בפרסומות.. אבל אם זה דורש ממך להתחיל להפוך את הבית: לשטוף, לקפל, לסדר אולי גם לבשל משהו למחר…  ואת מרגישה שכוחותיך אוזלים, אני ממליצה לעצור רגע לפני.

אז מה יקרה אם ישארו כלים בכיור? או שהכביסה תמתין לה בשקט על הספה עוד קצת שמישהו יתייחס אליה? כאן יש 2 אפשרויות:  או שמחר- יום חדש, תוכלי לקום רעננה יותר ויעילה יותר ולסיים את מה שלא הספקת אתמול.

או (וזו האפשרות המועדפת כמובן) שמישהו אחר יעשה זאת במקומך (לדוגמא, החצי השני שלך שגם גר בבית…) וכאן המקום להזכיר שככל שפחות תהיי “פריק קונטרול” ותתני מקום אז מישהו אחר ימלא את החלל הזה. ובמקרה שהוא לא ממש מתנדב… אז רצוי לשבת לדבר ולסכם על חלוקת תפקידים ברורה, ידועה ,שוויונית שרואה ומכבדת את הצרכים של כל אחד מבני הזוג.

ועוד טייפ קטן… כשהוא כבר עושה, אז תשאירי את הערות הקטנוניות בצד “למה אתה מקפל ככה? מתי כבר תסדר את המטבח?  כמה זמן לוקח לך לעשות את זה…” תסמכי עליו שאם הוא “לקח את התפקיד” אז יש לו את ה”כישורים המתאימים” לעמוד במשימה גם אם זה לא בקצב שלך וגם אם זה לא מושלם כמו שאת היית עושה את זה. .

אחרי “שהורדת את המסך” ואת פשוט כבר לא רואה את כל מה שעוד צריך לעשות בבית… זה הזמן שלך. כאן לכל אחת יש את הצ’ופרים הקטנים שלה שעושים לה טוב: מקלחת טובה, שיחה עם חברה, בהייה בטלוויזיה, כוס קפה בשקט, מיטה חמה ומפנקת או כל דבר אחר שעולה בדעתך ואת יודעת שהוא יעשה לך טוב. לא דורש הרבה זמן, פשוט, זמין ונכון לך.

מעגלי – גלי אורן. יעוץ, הנחייה והדרכת הורים

עוד מהבלוג של גלי אורן צדיק

קודם כל אמא

שלום לכולם, שמי גלי אורן. קודם כל אמא.  אמא לשלושה קטנטנים שמרגשים אותי ומאתגרים אותי בכל יום מחדש. מלבד היותי אמא בחמש וחצי שנים האחרונות, בהכשרתי ובמקצועי אני יועצת חינוכית ומנחת קבוצות הורים. להיות אמא בשבילי זו...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

לאן נעלמו ה"אינסטינקטים האימהיים" שלי?

לאן נעלמו ה"אינסטינקטים  האימהיים" שלי? לפני חמש וחצי שנים בני הבכור נולד. מאז ומעולם היתה לי גישה לילדים. אהבתי ילדים והרגשתי שאני מצליחה להתחבר אליהם ולהגיע אליהם בקלות יחסית. תוסיפו לזה לא מעט  שעות וימים של שמרטפות...

תגובות

פורסם לפני 8 years

"אני לא סופר-וומן..."

מכירות את זה שנורא חשוב לנו לשדר לעולם "אני מסתדרת... הכל בשליטה". כשאת נמצאת במקום הזה, מהר מאד יתנו לך לעשות הכל לבד. את הרי סוופר-וומן, לא? אז אני אומרת לא! ממש לא! ויותר מזה אני צרכה עזרה!! ברגע שאת מבקשת עזרה, ולא ממקום...

תגובות

פורסם לפני 8 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה