הבלוג של מיכל יפה

עניינימים

שונאת לכתוב, אוהבת לערוך ומתמחה בלראות את התמונה הקטנה

עדכונים:

פוסטים: 155

החל מאוגוסט 2011

היום כולם נדרשים חלום בגדול, לשאוף גבוה. אבל הבעיה היא לא מחסור בחלומות מספיק גדולים, אלא שאנשים פשוט לא מסוגלים להיות שמחים בחלקם

20/09/2013

לחלום בגדול

“מי שלא חולם בגדול – יחיה בקטן”. את המשפט הזה, בווריאציה כזאת או אחרת, אפשר לפגוש די הרבה בשנים האחרונות. אני, למשל, פגשתי אותו הבוקר בפוסט בבלוג בסלונה. ומדובר במשפט כל כך מעצבן, שהוא הצליח להקים אותי ממרבצי הנוח כדי לכתוב פוסט תגובה (בלי קשר לפוסט הספציפי ההוא, מדובר במקרה קלאסי של קשית שדקרה את גב הנאקה).

בואו נתחיל עם ההנחה המובלעת במשפט הזה, כאילו לחיות בקטן זה דבר רע. למה בעצם? כי יש שם בחוץ המון דברים לעשות, לראות ולהספיק? נכון שיש, אבל אפשר לחיות גם בלעדיהם. אני מאמינה מאוד גדולה בקללה הסינית העתיקה שאומרת “שיהיו לך חיים מעניינים”.

גם קצת מעצבן אותי הביטול של מה שאנשים מחשיבים כחלומות קטנים או היעדר חלומות. יש נשים שלא רוצות להיות מנכ”ליות במקביל לגידול ארבעה ילדים. יש גברים שלא דחוף להם לעשות את המיליון הראשון לפני גיל 30 ויש אנשים שמסתפקים בלקרוא ספרים של אחרים בלי לחלום על לכתוב ספר משלהם.

הרשו לי בשלב זה להכיר לכם מישהו. תגידו יפה שלום להווה. הוא נמצא פה ממש לידכם, רק שרובכם לא שמים לב אליו ומסתכלים דרכו אל אחיו האטרקטיבי בהרבה – העתיד (אנשים מסוימים מעדיפים להתרפק על קברו של אחיהם המנוח – העבר – והם במצב הכי גרוע, אבל לא נדבר עליהם היום). להווה יש נטייה קצת מרגיזה להעיר אנשים מחלומות. מי שחולם בהווה עלול למצוא את עצמו מתנגש באיזה עץ. לעומת זאת, מי שער בהווה עשוי לגלות שהנוף בדרך דווקא די יפה.

אבל אני לא באמת נגד חלומות גדולים ושאיפות גבוהות. הבעיה האמיתית לדעתי של יותר מדי אנשים בימינו היא שהם לא מסוגלים להיות שמחים בחלקם. אני קוראת לזה תסמונת אתרי ההיכרויות. המון אנשים לא מסוגלים למחוק את המנוי שלהם באתרי היכרויות, גם אם הם כבר יוצאים עם מישהי/ו, כי אולי מחכה שם משהו יותר טוב בשבילם. התוצאה, אגב, היא שהם לעולם לא יתנו צ’אנס אמיתי למה שיש.

אז אני לא אומרת לא לחלום, אבל עשו טובה – קחו קצת זמן ליהנות מהגשמת החלומות שלכם ואל תתייחסו לחלום עצמו כאל ערך. וזכרו – בשביל לחלום צריך לפעמים גם קצת לישון.

(הכותרת, אגב, היא פראפראזה על השיר הזה)

מיכל יפה

עוד מהבלוג של מיכל יפה

תצוגה מקדימה

עגבניות מיובשות בשמן זית ותבלינים

כן כן, הכי טוב לייבש עגבניות בשמש, אבל למרות שזה יותר רומנטי (וזול), לא תמיד אפשר. מזל, אם כך, שיש תנורים בעולם. וככה זה הולך: לוקחים עגבניות שרי וחוצים אותן לאורך. כלומר אם יש...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

אייל גולן: כמה מטומטם אפשר להיות?

ונגיד שהוא לא ידע. נגיד. כלומר יכולתי לכתוב פה פוסט שלם על למה כשאישה - בכל גיל - שוכבת עם יותר מגבר אחד, ועוד כאלה שלא מכירים אותה, ויותר מפעם אחת, זה בכל מקרה מעיד על בעיה לא קטנה, וכל גבר עם מעט שכל בקודקודו אמור לסרב לעשות...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

וידאו: מי יעזור לילד ברחוב?

יותר מ-20 מיליון איש צפו בסרטון שהציג ניסוי חברתי שבמסגרתו עמד ילד ברחוב בניו יורק בקור של מינוס 15 מעלות, כשלגופו רק ג'ינס וטי-שירט קרועים ובידו שקית ניילון אחת להתכסות בה. העוברים והשבים התעלמו ממנו במשך שעתיים, ואז קרה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה