הבלוג של מיכל יפה

עניינימים

שונאת לכתוב, אוהבת לערוך ומתמחה בלראות את התמונה הקטנה

עדכונים:

פוסטים: 155

החל מאוגוסט 2011

ניסיון טיפולי מעניין הביא לכך שבמשך שלושה ימים בשבוע אני הופכת מימנית לשמאלית

08/09/2017

- הבעיה היא שאת יותר מדי ימנית.
- איך ימנית? הצבעתי למרצ.
- לא, טיפשונת. ימנית בגוף. עושה כמעט הכל רק עם צד ימין.

בסדר בסדר, השיחה הזאת לא באמת התקיימה. המצאתי אותה הרגע. אבל המשפט הראשון, בניסוח אחר, דווקא כן נאמר. זה קרה לפני כשבועיים כשהגעתי לטיפול אצל רן שילון. זה נכון, אני באמת מאוד ימנית. ובגלל שרן הוא חובב גדול של שיעורי בית, הוא נתן לי משימה: בימים ראשון, שלישי וחמישי לעשות הכל הפוך. כלומר מה שאני עושה בצד ימין (כמעט הכל) לעשות בצד שמאל.

מכיוון שהטיפול הנ”ל היה ביום שלישי, יצאתי מהקליניקה שלו ומייד התחלתי להכין את שיעורי הבית, ואז גיליתי גם כמה זה יותר מסובך ממה שחשבתי בהתחלה. להוריד את תיק הגב קודם מצד ימין ורק אז מצד שמאל, לפתוח אותו ביד שמאל, לעלות ולרדת מהאוטובוס ברגל שמאל ואפילו סתם להחזיק בקבוק מים ריק ביד שמאל. זה לא קשה פיזית, אבל זה ממש לא נוח.

ואתם יודעים מה היה לי הכי קשה לעשות עם יד שמאל? לדבר. כי אני מהאנשים שמדברים עם הידיים וזה ממש קשה. גם להסביר לאנשים ברחוב איך מגיעים למקום מסוים התגלה כמשימה מסובכת (“אתה רואה את השלט הצהוב? שם תפנה ימינה”).

בנוסף גיליתי מה שכל אדם שמאלי כנראה יודע כבר מזמן – העולם הזה ממש לא בנוי לשמאליים. המנעול של הדלת כשבאים להיכנס הוא מצד ימין (ונכון שבצד השני הוא מצד שמאל, אבל צד הכניסה הוא זה שבדרך כלל אתם ממש צריכים פיפי כשאתם מגיעים אליו ונדרשת פעולה מהירה), מתקן הנייר טואלט בשירותים הוא בצד ימין (זה, אגב, אחד המקומות הבודדים שבהם סירבתי לעבור ליד שמאל) ועוד.

התרגול הזה דורש בעיקר חשיבה. לא לעשות דברים אוטומטית. שילוב ידיים, למשל. באופן רגיל אנחנו לא משקיעים בזה שום מחשבה, אבל נסו רגע לשלב ידיים הפוך, ותגלו שאתם צריכים לחשוב פתרום איזו יד למעלה ואיזו למטה. מעבר לעניין הפיזי, של חיזוק צד שמאל, החשיבה היא הדבר המרכזי פה. כלומר העבודה של המוח. ומכיוון שהצד השמאלי של המוח אחראי במידה רבה על צד ימין של הגוף, המטרה היא גם לתת לו קצת לנוח ולהפעיל יותר את הצד הימני שלו.

ועוד פירוט את התרגיל הזה ויתרונותיו תוכלו למצוא בווידאו המצורף כאן:

* כבר יותר משנה שאני מטופלת אצל רן שילון. הגעתי בגל גב תפוס, ונשארתי כי הוא סידר לי כל כך הרבה דברים אחרים. השיטה שלו היא מה שנקרא “ריפוי טבעי“, שזה בעצם שילוב של כמה דברים כמו רפואה סינית, יפנית ועוד, עם כמה נגיעות מערביות – כל מטופל מקבל משהו קצת שונה שמותאם לו באופן אישי.

עוד מהבלוג של מיכל יפה

תצוגה מקדימה

עגבניות מיובשות בשמן זית ותבלינים

כן כן, הכי טוב לייבש עגבניות בשמש, אבל למרות שזה יותר רומנטי (וזול), לא תמיד אפשר. מזל, אם כך, שיש תנורים בעולם. וככה זה הולך: לוקחים עגבניות שרי וחוצים אותן לאורך. כלומר אם יש...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

אייל גולן: כמה מטומטם אפשר להיות?

ונגיד שהוא לא ידע. נגיד. כלומר יכולתי לכתוב פה פוסט שלם על למה כשאישה - בכל גיל - שוכבת עם יותר מגבר אחד, ועוד כאלה שלא מכירים אותה, ויותר מפעם אחת, זה בכל מקרה מעיד על בעיה לא קטנה, וכל גבר עם מעט שכל בקודקודו אמור לסרב לעשות...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

וידאו: מי יעזור לילד ברחוב?

יותר מ-20 מיליון איש צפו בסרטון שהציג ניסוי חברתי שבמסגרתו עמד ילד ברחוב בניו יורק בקור של מינוס 15 מעלות, כשלגופו רק ג'ינס וטי-שירט קרועים ובידו שקית ניילון אחת להתכסות בה. העוברים והשבים התעלמו ממנו במשך שעתיים, ואז קרה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה