הבלוג של מיכל יפה

עניינימים

שונאת לכתוב, אוהבת לערוך ומתמחה בלראות את התמונה הקטנה

עדכונים:

פוסטים: 155

החל מאוגוסט 2011

3 פרסומות מהזמן אחרון מוכיחות שאפשר לעשות פרסומות שטובות לנשים, והן אפילו יכולות להיות טובות

22/07/2016

אחת לאיזה זמן מופיעה על מסך הטלוויזיה שלנו או בשלט חוצות פרסומת סקסיסטית ופוגענית כלפי נשים. מייד אחר כך מופיעים פוסטים זועמים בבלוגים או בפייסבוק וכולם נכנסים לראות במה מדובר. התוצאה? פרסום חינם, שגם אם המטרה המקורית היא לצאת נגד, עדיין יוצא שהמותג נחשף.

ופרסומות שטובות לנשים? עליהן אף אחד לא מדבר, למרות שהן נדירות הרבה יותר.

בחודשים האחרונים נתקלתי בשלוש פרסומות כאלה, וחשבתי שיהיה ראוי לפרגן להן. נכון, לפוסט הזה יכנסו פחות מאשר לפוסט זועם על בר רפאלי שרוקדת על עמוד, אבל בכל זאת מגיע להן.

ומה שמוצא חן בעיני במיוחד בפרסומות האלה זה שמככבות בהן ילדות. כי תודעה פמיניסטית, או סתם המחשבה שאין דבר שאת לא יכולה לעשות, בטח לא בגלל שאת בת, היא משהו שצריך להתעצב בגיל צעיר.

סוגת

הפרסומת של סוגת מפרסמת איזה אוכל שלוקח ממש קצת להכין אותו. יש לפרסומת הזאת כמה גרסאות, אבל בזאת שהכי מצאה חן בעיני מופיעה ילדה שחוזרת מאימון או ממשחק כדורגל. בחירה לגמרי לא מובנת מאליה ומאוד משמחת, בעיקר בגלל שאין לה קשר למוצר המפורסם, וזה היה יכול להיות כל דבר אחר. ובכל זאת, ילדה חוזרת רעבה ממשחק כדורגל. הכי טבעי בעולם.

embedded by Embedded Video

.

אולוויז

קמפיין “כמו בת” של אולוויז הוא כבר ישן, אבל ממש היום ראיתי פרסומת חדשה שמדברת על מיעוט נשים שעוסקות בספורט. בנוסף יש לאולוויז סדרת סרטונים שמלווה את הנציגות של ישראל לאולימפיאדה הקרובה.

embedded by Embedded Video

/

טמבור

ואי אפשר לסיים את הסקירה המפרגנת הזאת בלי להזכיר את הקמפיין של טמבור, עם הילדה המקסימה בתבל, שמדברת “שיפוצניקית” שוטפת.

embedded by Embedded Video

 

 

עוד מהבלוג של מיכל יפה

תצוגה מקדימה

עגבניות מיובשות בשמן זית ותבלינים

כן כן, הכי טוב לייבש עגבניות בשמש, אבל למרות שזה יותר רומנטי (וזול), לא תמיד אפשר. מזל, אם כך, שיש תנורים בעולם. וככה זה הולך: לוקחים עגבניות שרי וחוצים אותן לאורך. כלומר אם יש...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

אייל גולן: כמה מטומטם אפשר להיות?

ונגיד שהוא לא ידע. נגיד. כלומר יכולתי לכתוב פה פוסט שלם על למה כשאישה - בכל גיל - שוכבת עם יותר מגבר אחד, ועוד כאלה שלא מכירים אותה, ויותר מפעם אחת, זה בכל מקרה מעיד על בעיה לא קטנה, וכל גבר עם מעט שכל בקודקודו אמור לסרב לעשות...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

וידאו: מי יעזור לילד ברחוב?

יותר מ-20 מיליון איש צפו בסרטון שהציג ניסוי חברתי שבמסגרתו עמד ילד ברחוב בניו יורק בקור של מינוס 15 מעלות, כשלגופו רק ג'ינס וטי-שירט קרועים ובידו שקית ניילון אחת להתכסות בה. העוברים והשבים התעלמו ממנו במשך שעתיים, ואז קרה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה