הבלוג של מיכל יפה

עניינימים

שונאת לכתוב, אוהבת לערוך ומתמחה בלראות את התמונה הקטנה

עדכונים:

פוסטים: 155

החל מאוגוסט 2011

חברים ישנים, חברים חדשים, השלמת חור תרבותי, השלמת ספר שהושאל ולא חזר והמלצה אחת מחברה – אלה הרכישות שלי בשבוע הספר 2016

20/06/2016

michaly_books_post

אני לא באמת צריכה לקנות ספרים. ביושבי כעורכת בסלונה אני מקבלת לא מעט מהם מהיח”צ (ואנצל הזדמנות זאת להמליץ על “רומן למתחילים” של מלאני סאמנר, שיצא בהוצאת כתר. ספר חמוד להפליא). אלא שקניית ספרים לא ממש קשורה למחסור בספרים, קצת כמו שאכילת פופקורן לא קשור לרעב. קניית ספרים היא תענוג שעומד בפני עצמו, והביקור השנתי בכיכר הוא כבר מסורת שלי, מאז שעברתי לתל אביב בסוף 1992, ובשבוע הספר של 93′ הלכתי לשם לראשונה (ויצאתי עם סט מצעים במקום עם ספרים, אבל זה נושא לפוסט אחר).

בשנתיים האחרונות יש לי עוד סיבה לבקר בשבוע הספר ולקנות שם – פתאום נהיו לי כמה חברים שספר פרי עטם יצא לאור, וגם אם הייתי יכולה להשיג את הספר מהיח”צ, דווקא חשוב לי לקנות אותו כאחד האדם (ונכון ש-50 שקל עדיין לא הופכים אותי לפטרון אמנות, אבל כבר הוצאתי הרבה יותר על סיבות הרבה פחות טובות).

כך יצא שאתמול ביקרתי בכיכר ולהלן רכישותיי:

1. פטל

פטל – סיפורים שהיו” היא סדרת אנתולוגיות המתמקדת בממוארים, סיפורים שהיו ורשומות אישיות של מבחר סופרים - בכל פעם בנושא אחר. נושא הגיליון האחרון, זה שקניתי, הוא “אסור”, מילה שטומנת בחובה פתח להרבה סיפורים מעניינים. העורכת והמו”לית של פטל היא אביבית משמרי, שהיא בעצם הסיבה לכך שניגשתי לדוכן שלה, אחרי שזיהיתי פרצוף מוכר בתוך ההמון. את אביבית אני מכירה מגלגולים וירטואליים קודמים שלה ושלי, והיה כיף גדול להיפגש.

2. המלך צ’ינגיס הראשון – יונתן ילון

לעומת אביבית, יונתן הוא חבר פייסבוק חדש יחסית שלי. אל תבקשו ממני לספר על מה הספר שלו, “המלך צ’ינגיס הראשון” (הוצאת גרף), כי קניתי אותו על עיוור על סמך הכרות הפייסבוק שלנו, אפילו בלי לקרוא את הכריכה האחורית, אבל אני לגמרי מאמינה בו, כך שתצטרכו לחכות עד שאקרא.

3. מהירות החושך – אליזבת מון

ואם כבר ביקרתי בדוכן של הוצאת גרף, זאת היתה הזדמנות מצוינת לתקן עוול היסטורי ולהחזיר לעצמי את “מהירות החושך“, שהושאל ולא חזר. “מהירות החושך” הוא ספר נפלא שמסופר מנקודת מבטו של בחור אוטיסט.

4. בעל זבוב – וויליאם גולדינג

לא קראתי מכולם את “בעל זבוב“, בסדר? כמו רוב הספרים שנכללו ברשימות של הבגרות בספרות, הוא היה מוקצה מבחינתי. אלא שממה שהבנתי, ככל שמתקדמת הטכנולוגיה, על שלל קבוצות הוואטסאפ שלה, הספר הזה הופך להיות יותר ויותר אקטואלי, אז באמת הגיע הזמן שאסתום את החור התרבותי הזה.

5. אהבה עיקשת – איאן מקיואן

“‘אהבה עיקשת‘ הוא הספר של איאן מקיואן שאני הכי אוהבת!”, אמרה ל’, ובכך הקלה עלי את מלאכת הבחירה של הספר השני בדוכן עם עובד (כי יש 1+1, אז לא תקחו שניים?)

.

וזהו, עכשיו רק נשאר לי לקרוא את הכל

 

עוד מהבלוג של מיכל יפה

תצוגה מקדימה

עגבניות מיובשות בשמן זית ותבלינים

כן כן, הכי טוב לייבש עגבניות בשמש, אבל למרות שזה יותר רומנטי (וזול), לא תמיד אפשר. מזל, אם כך, שיש תנורים בעולם. וככה זה הולך: לוקחים עגבניות שרי וחוצים אותן לאורך. כלומר אם יש...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

אייל גולן: כמה מטומטם אפשר להיות?

ונגיד שהוא לא ידע. נגיד. כלומר יכולתי לכתוב פה פוסט שלם על למה כשאישה - בכל גיל - שוכבת עם יותר מגבר אחד, ועוד כאלה שלא מכירים אותה, ויותר מפעם אחת, זה בכל מקרה מעיד על בעיה לא קטנה, וכל גבר עם מעט שכל בקודקודו אמור לסרב לעשות...

תגובות

פורסם לפני 6 years
תצוגה מקדימה

וידאו: מי יעזור לילד ברחוב?

יותר מ-20 מיליון איש צפו בסרטון שהציג ניסוי חברתי שבמסגרתו עמד ילד ברחוב בניו יורק בקור של מינוס 15 מעלות, כשלגופו רק ג'ינס וטי-שירט קרועים ובידו שקית ניילון אחת להתכסות בה. העוברים והשבים התעלמו ממנו במשך שעתיים, ואז קרה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה