הבלוג של Dafi Vitale

lovemarketingsales

יועצת שיווק מאמינה בשיווק שמשווק את האמת ניסיון בפרסום, ניסיון בשיווק ומכירות (6 שנים בשחל רפואת העתיד) כעת עובדת גם עם טבע, the offbits קפה עלית, מרחב מודעות ומתנדבת בעמותת צ'יימס. וגם שלושה בנים. ואהבה טובה.

עדכונים:

פוסטים: 7

החל מינואר 2011

שאטרסטוק - קרדיט

לא לפחד משינויים

שינויים מפחידים 

 

וידוי להתחלה… אני אוהבת שינויים, אני אוהבת הפתעות. תמיד כשמתכננים חופשה אני שונאת לדעת מה נעשה מתי ואוהבת שנשארים דברים פתוחים. אני גם לא אוהבת שיש לי המון תוכניות לסופשבוע כי אני אוהבת שיש לי אפשרות לשנות את דעתי…

ומאז ומתמיד, בתור אשת שיווק ופרסום התמודדתי עם ההתמודדות של הלקוחות עם שינוי.

בתקופה שהייתי בפרסום,  בימי גדעון עמיחי הראשונים,היינו חושבים על שינוי מצליחים לשכנע את הלקוח ואז דקה לפני שהיינו יוצאים לדרך תמיד מישהו אצל הלקוח היה מאבד את האומץ ומתלבט רגע על השינוי. זה קרה ללקוחות הקטנים וללקוחות הגדולים. אז הגיע הפחד. הפחד מהשינוי.

שנים אחר כך הייתי בשינויים. גם בשחל רפואת העתיד, שהייתה לפני השינוי “כי כל דקה קובעת” הפכנו את החברה ממבהילה למבשרת את העתיד. כמובן שבמרבית השינויים שנעשים, אם כולם עובדים באופן מסונכרן, זה מצליח, ובגדול.

אני חושבת שאחת ההצלחות הגדולות של  WAZE   היא היכולת להתאים עצמו לשינויים שקורים בזמן אמת, ולהכנס לחיי היום יום שלנו. כל גורם ההפתעה של כמה זמן הדרך תיקח, שהייתה לנו כילדים אינה קוראת יותר לילדינו, הם הראשונים לשים WAZE והם הראשונים לדעת מתי נגיע.

גם לילדים, למרות שנראה שהם דיגיטליים ומתקדמים, קשה לפעמים לקבל שינויים. אם מנסים לגוון במזונם, או במקומות אליהם הולכים הם מוחים כולנו אוהבים את הטוב והמוכר ויחד עם זאת חייבים לבצע שינויים.

 

באופן טבעי כל שינוי מייצר התנגדות  – כמו נהר רעיונות שמיצרים שינויים במקומות שונים

ונתקלים באינספור קוצים וצמחי נהר שעוצרים שינויים.

 

שינויים מחייבים תנועה תנועה מחייבת פעילות.

השינוי גם בחברות וגם בחיים מחייב הערכות

מחייב תכנון

ומפחיד מפחיד

לא משנה כמה מתכננים זה כמעט תמיד בתחילה משתבש ויוצא קצת יותר טוב ממה שתכננו

וגם, יש תמיד לשינוי השלכות.

 

השינוי הדרמטי שאני עשיתי בחיים היה בקיץ לפני ארבע שנים החלטתי שאני עושה שינוי ומפסיקה לעבוד כשכירה. (מתקן המילים תיקן לי שכירה כשגיאה). עד היום כשאני רואה מכוניות של אנשים ששייכים למותגים וקונצרנים אני מרגישה שהם נשלחו לאתגר אותי. אנשים שמישהו אחר דואג להם לאוטו

אנשים שלא משנה כמה חכמים יהיו תהיה להם משכורת בסוף החודש אנשים שלצד שהינוי עוסקים בעוד המון דברים של יום יום ויש להם בנוסף לשינוי המון המון אחריות. והם מקבלים תלושים לחג והרבה הרבה ימי מחלקה וגיבוש של מקום העבודה.

אני יועצת חוץ שלכל מקום מקבלת כרטיס מבקר ובכל מקום מחדש מסייעת לארגונים להבין מה השינוי שנדרש להם ולחשוב איתם יחד מה עושים כדי לייצר את השינוי טוב יותר.

הם אחר כך חוזרים לשגרתם הבטוחה והבלתי משתנה ואני יוצאת ממשרדם מחליפה את כרטיס המבקר ברישיון שלי וממשיכה להרהר בשינוי שהחל. קורה לי לפעמים שארגונים שהתחלתי איתם שינוי לא מצליחים לחלום אותו עד הסוף. השגרה קוברת להם את התקווה שזה אפשרי.

אבל יש גם מנהלים שיש להן אומץ לעשות שינוי

או שאין להם ברירה

הרבה פעמים האין ברירה הוא תמצית מיץ האומץ.

מיץ האומץ הוא הנוזל שישתו הרוצים בשינוי שהגיעו למרגלות הר האינברירה

ושם יעשה השינוי.

כדי לדעת אם השינוי נדרש יש כמה סימנים:

רווח – העסק שאתם עומדים בראשו, חייב להרוויח

הנאה/ שמחה – האנשים שעובדים בו צרכים להנות ממה שהם עושים ולשמוח בעבודתם

תשוקה – למנהלים ולבעלים צריכה להיות תשוקה לדבר, לעסק, למשימה, לחזון ולייעוד.

הגשמה – אנשים שעבודים אצלכם, צרכים לחוות הגשמה של יכולותיהם, והתפתחות.

 

אם כל אלו קורים לך בעסק

אין צורך בשינוי

אם תרצה שזה מה שיקרה.. אפשר לייצר זאת.

 

ושיר עם אומץ:http://youtu.be/-Mp6F0u-cw0

תודה לאמיר יפרח וליפית דמרי כהן מעלית קפה על השיר ההשראה והיכולת לחלום.

עוד מהבלוג של Dafi Vitale

Thumbnail

חופש גדול

החופש הגדול של הילדים מעמת אותי מידי יום עם הצורך לעשות אותם מאושרים, עם הצורך לספק להם את המרחב והחוויות לחופש גדול מוצלח. כאילו לכפר על כך שבמהלך השנה הם  מתעוררים עם פרצוף סובל, מצחצחים שיניים, אוכלים ארוחת בוקר...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

עוד חיים בבקשה

טרם יבש בגד הים על החבל, וכמעט בכל מקום בבית יש שירדי חול ים שממאן להתפנות לא משנה איזו עוזרת מגיעה. גם באוטו, בכל פעם כשאני מתפתה ללבוש קצר, דגדוג החול תחת הברכיים מזכיר לי שצריך לשטוף אותו, וכך עוד טרם תם הקיץ, התחלתי לקבל...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

דור ה Y בעבודה - ברוכים הבאים לעתיד

במסגרת הפרוייקט החדש אליו הצטרפתי בחברת טבע תעשיות פרמצפטיות בע"מ, במחלקה של הבדיקות הגנטיות נפגשתי עם דור ה Y. מצד אחד יש להם תואר שני בביולוגיה, ומצד שני הם צעירים ממני ב 15...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים