הבלוג של יעל מוריס

לא סוגרת ת'פה

לא סוגרת ת'פה זו גם אחת שלא מפסיקה לדבר, וגם אחת שלא יודעת שובע מאוכל. כזו אני. לא סוגרת ת'פה הוא בלוג אוכל, אבל מתכונים לא תמצאו בו. אני בחורה קטנה עם תיאבון גדול, הרפתקנית קולינרית שמחפשת כל הזמן אתגרים קולינריים חדשים:... +עוד

לא סוגרת ת'פה זו גם אחת שלא מפסיקה לדבר, וגם אחת שלא יודעת שובע מאוכל. כזו אני. לא סוגרת ת'פה הוא בלוג אוכל, אבל מתכונים לא תמצאו בו. אני בחורה קטנה עם תיאבון גדול, הרפתקנית קולינרית שמחפשת כל הזמן אתגרים קולינריים חדשים: מנות יוצאות דופן, מסעדות מרתקות מכל הקשת, החל במסעדות פועלים וכלה במסעדות שף, שווקי אוכל ומסעות קולינריים בארץ ובעולם. עקבו אחרי בפייסבוק: facebook.com/Losogeretapeh

עדכונים:

פוסטים: 308

החל מאוגוסט 2010

המוסלמים צמים במשך חודש שלם, הרמדאן, אבל כל ערב הם שוברים את הצום בארוחה גדולה. סיורי עמותת התיירות “דרך הים” מאפשרים להצטרף לחוויה הקולינארית של שבירת הצום, החל מביקור בדוכני ממכר אוכל לארוחה, דרך השוק המיוחד של הרמדאן ועד הסיום החגיגי בארוחה גדולה.

05/07/2015

בעוד לנו יש כמה ימי צום פזורים על פני השנה, המוסלמים צמים במשך חודש שלם, אבל כל ערב הם שוברים את הצום בארוחה גדולה. תמיד רציתי להיות זבוב על הקיר בארוחה כזאת, והנה, עכשיו יש סיורים שפותחים בפני הקהל היהודי דלת אל המנהגים של המוסלמים בלילות הרמדאן, ונותנים טעימה מכובדת מההילולה הזו שמתקיימת מדי ערב לאורך החודש. את הסיורים מארגנת עמותת התיירות “דרך הים”*, והם הזמינו אותי להצטרף לסיור ולכתוב עליו. אירחה אותי אילנית הרמתי מהעמותה, והיא היתה מקסימה.

הסיור הובל על-ידי שני מדרכים. הוא נפתח בשני אתרים ארכיאולוגים בהדרכתו של עומרי הרמן היהודי, אך רובו התקיים בכפר שהוא כבר מזמן עיר – כפר קאסם, בהדרכתו של שווקת עמר.

אי אפשר לדבר על כפר קאסם בלי להזכיר את הטבח הנורא שהיה בו בשנת 56. כשהייתי מדריכת נוער בגדנ”ע במהלך שירותי הצבאי, העברתי מדי שבוע לקבוצת תלמידים אחרת שיעור המספר על סיפור האירוע בכפר קאסם, שבעקבותיו צה”ל יצר את האבחנה בין פקודה בלתי חוקית לבין פקודה בלתי חוקית בעליל. בשביל תושבי כפר קאסם, הטבח הזה הוא פצע פתוח עד עצם היום הזה, כמעט 60 שנה לאחר מכן, והסיור שלנו בישוב נפתח בביקור באנדרטה לזכר 50 החללים.

הדוכנים

ומסביב לאנדרטה כבר אפשר היה לראות את מה שרואים בכל ישוב מוסלמי בחודש הרמדאן – דוכנים של אוכל. השעה היא שעת אחר צהריים מאוחרת, והתושבים עדיין בצום, אבל צריך להתכונן לקראת שבירתו ולהצטייד באוכל. לכן תמצאו שם למשל ירקות טריים:

01. לילות רמדאן - דוכנים - ירקות טריים

עוד תמצאו שם דוכן פלאפל שמכינים במקום. הריח מיד הפעיל אצלי את בלוטות התיאבון, שממילא לא נחות הרבה אצלי, ומיד שאלתי את החבר’ה שמכינים את הפלאפל – איך אתם יכולים להריח את זה ולא לאכול? והם ענו – וואלה, אנחנו לא מתגעגעים.

02. לילות רמדאן - דוכנים - פלאפל

בפינה אחרת מישהו מכין מיצים טבעיים. תמצאו אצלו את כל סוגי המיצים, כולל מיץ תמרינדי שעוד נפגוש בהמשך הערב. בדיוק כשעברנו הוא הכין מיץ גזר.

03. לילות רמדאן - דוכנים - מיצים

שוק רמדאן

בעוד שדוכנים פזורים תוכלו למצוא בכל יישוב מוסלמי בזמן הרמדאן, רק בכפר קאסם מתקיים שוק רמדאן, שוק שפועל בכל שנה למשך חודש אחד בלבד, ממש כמו שוק חג המולד של הנוצרים, רק קצת פחות צבעוני. אבל גם לו יש מהצבעוניות שלו.

04. לילות רמדאן - השוק - קצת צבעוני

המוכרים בשוק אינם רוכלים בשוק למחייתם, אבל פעם בשנה הם חוזרים ומקימים את הדוכן שלהם. הנה למשל מועאד. הוא בכלל חשמלאי, אבל הוא ואחיו, הם כבר דור שני שמפעיל את דוכן החמוצים שאמא שלהם מכינה. ואיזה חמוצים…

06. לילות רמדאן - השוק - מועאד החשמלאי

הוא נתן לנו לטעום מקדוס, שזה חצילון קטן ממולא בשקדים וגם מלא בשמן. וואו, כמה שזה טעים.

05. לילות רמדאן - השוק - חמוצים

בדוכן אחר מכרו תמרים מכל מיני סוגים, ירוקים, חומים, טריים, מיובשים, וגם קפואים. לתמר חלק חשוב במסורת הרמדאן, והוא הדבר הראשון שהם אוכלים בשבירת הצום. בינתיים, אגב, הצום עוד לא נשבר.

07. לילות רמדאן - השוק - תמרים

גם בשוק יש דוכן פלאפל, עם כדורים בכל מיני גדלים וטעמים.

08. לילות רמדאן - השוק - פלאפל

אבל מה שבאמת הכי בולט בשוק אלו הממתקים:

עוואמה

09. לילות רמדאן - השוק - עוואמה

קטייף

10. לילות רמדאן - השוק - קטייף

וכנאפה

11. לילות רמדאן - השוק - כנאפה

אפילו ביקרנו במטבח שבו מכינים את הקטייף, החל מהכנת הבלילה, דרך יציקת הפנקייקים, ועד המילוי.

12. לילות רמדאן - השוק - המטבח של הקטייף

גם עוגות יש בשוק, אף שלא מהסוג שמדבר אלי.

13. לילות רמדאן - השוק - עוגות

14. לילות רמדאן - השוק - עוגות

המואזין התחיל לקרוא, הצום נשבר והשוק נסגר.

הבוסתן

משם המשכנו לבית העתיק ביותר בישוב, בית בן כמעט 100 שנה, שנבנה בשנת 1917. לבית הרבה יורשים, אבל גרה בו דיירת אחת, זקנה ערירית שלא נישאה ואין לה ילדים. מאוחר יותר נגלה שהזקנה הזו די צעירה, רק בת 70. לבית חצר, ובחצר בוסתן מקסים של עצי פרי:

תאנה

15. לילות רמדאן - הבוסתן - תאנה

לימונית

16. לילות רמדאן - הבוסתן - לימונית

בננה

17. לילות רמדאן - הבוסתן - בננה

סברס

18. לילות רמדאן - הבוסתן - סברס

ארוחת שבירת הצום

משם הלכנו לשבור את הצום. נכון, היחיד ביננו שבאמת היה בצום הוא שווקת המדריך, אבל גם אנחנו התאפקנו ולא אכלנו מאז שיצאנו מהבית בצהריים (ולא, אתם לא צריכים לספור לי את המקדוס שטעמנו בשוק. טעימה זה לא אוכל, בטח לא אם היא מתרחשת בעת צום). נכנסנו לחדר גדול ומקושט בהרבה חגיגיות. כמו לחתונה קישטו לכבודנו. אז זהו, שלא, זה לא היה לכבודנו. הקישוטים נשארו בחדר מסצנת החתונה בסדרה המעולה פאודה, שצולמה ממש שם.

19. לילות רמדאן - הארוחה - מקום החתונה בפאודה

על השולחן חיכו לנו סלטים, אורז, תפוחי אדמה, מגוון מנות של בשר וגם מרק. אחרי ששוברים את הצום עם תמר, נהוג לאכול אוכל עשיר בנוזלים. מתחילים עם מרק, וממשיכים עם מנות עתירות רטבים כמו המלוחיה, בשר ביוגורט ועוד.

20. לילות רמדאן - הארוחה - סלטים

21. לילות רמדאן - הארוחה - מרקים אורז ובשר

זוכרים שהבטחתי לכם קודם שעוד נחזור לתמרינדי? אז הנה זה קורה. אילנית מזגה לי כוס מיץ תמרינדי, שהיה כל כך מתוק שהייתי צריכה לדלל אותו בקצת סודה, אבל בכל זאת זה משקה נפלא, ששווה לטעום במעט ההזדמנויות שנפגשים בו.

22. לילות רמדאן - הארוחה - תמרינדי

אחרי שמילאנו את קיבותינו, הגיעה עת הקינוח. שוב נפגשנו בעוואמה וקטייף, עם שני מילויים שונים – האחד עם שקדים והשני עם גבינה. הנה, ככה הם נראים מבפנים, וככה זה גם נראה אחרי שפיטמתי את עצמי, ולא הייתי מסוגלת לראות יותר אוכל…

23. לילות רמדאן - הארוחה - הקינוח

ולסיום, החלפנו כמה מילים עם הנשים שהכינו לנו את הארוחה. בתמונה עם המדריך שלנו, שווקת.

24. לילות רמדאן - הארוחה - הבשלניות והמדריך שווקת

תמה הבליסה ותם הסיור. חמש שעות חלפו ועפו להן ביעף, והיה פשוט מקסים.

*עמותת התיירות “דרך הים” הינה קבוצת תושבים מתנדבת למען תיירות אזורית, המורכבת מיהודים וערבים תושבי אזור המשולש הדרומי והשרון הדרומי. הקבוצה הוקמה בשנת 2013 על-ידי עמותת “סיכוי” לצורך פיתוח תיירות אזורית משותפת, בעלת בסיס כלכלי מתפתח, ומתוך שאיפה להציב את האזור על מפת התיירות הארצית, ולחשוף את הציבור לאוצרות הטמונים באזור קסום זה, הקרוב כל כך למרכזי האוכלוסין במרכז הארץ. הקבוצה שואבת את שמה מנתיב דרך הים ההיסטורי, אשר עבר לאורך ‏יישובי האזור, וחיבר בין מצרים בדרום לסוריה ועיראק בצפון. נתיב זה היה ‏ערוץ החיים המרכזי לסוחרים ונוסעים ולאורך ההיסטוריה.‏

עמותת התיירות “דרך הים”
טלפון: 054-7757889
אתר הבית
פייסבוק
סיור לילות רמדאן – כבר קאסם

“לילות רמדאן” הם סיורים לכל המשפחה באיכסאל, אום אל פחם וברטעה, באקה אל גרבייה, טירה, כפר קאסם, נצרת וסולם, להיכרות מרתקת ומרגשת עם מקומות, מנהגים, מסורות, אנשים וטעמים, בתקופה החשובה ביותר בתרבות הערבית-מוסלמית, בין התאריכים 18 ביוני – 17 ביולי 2015. אירועי “לילות רמדאן” מתקיימים משעות אחר הצהרים מזמן ההכנות ל”איפטאר”- ארוחת שבירת צום הרמדאן ועד לשעות שלאחר הסעודה, עת הרחובות מתמלאים בריחות, צלילים, אנשים ותפילות. הדרכת הסיורים היא ערבית-יהודית משותפת של תושבי המקום. היציאה לסיורים היא בצורה מאורגנת מנקודות מפגש של כל אזור. סיורים אלו הנם חלק ממיזם רחב היקף ורב אזורי של עמותת סיכוי“, לקידום תיירות משותפת ביישובים הערביים והיהודיים, ובשיתוף פעולה עם עמותות תיירות מקומיות ערביות-יהודיות. עמותת סיכוי היא עמותה יהודית ערבית הפועלת לקידום שוויון וחיים משותפים בין יהודים וערבים. עמותות התיירות המשתתפות:
“בעמק ובהר”– קבוצת תיירות אזורית משותפת הרי נצרת-עמק יזרעאל
“מרבד ירוק” – קבוצת תיירות אזורית משותפת ואדי עארה
“דרך הים” – קבוצת תיירות משותפת משולש דרומי- שרון דרומי
אתר לילות רמדאן
אתר עמותת סיכוי

אהבתם את הפוסט? רוצים לא לפספס פוסטים נוספים של ‘לא סוגרת ת’פה’?
לחצו על כפתור ה- עקבו אחרי – למעלה משמאל – הכניסו את כתובת המייל שלכם
ותקבלו הודעה למייל בכל פעם שאפרסם משהו חדש,
או עשו Like בעמוד הפייסבוק של לא סוגרת ת’פה

עוד מהבלוג של יעל מוריס

תצוגה מקדימה

סיור אוכל בחיפה עיר תחתית

הפעם אספר לכם מפגש של ארבע בנות שמסוגלות להעביר יום שלם באכילה בלתי פוסקת, בזחילה ממקום אוכל אחד למשנהו. את הסיור הפרטי שלנו הובילה נעמה סובול, כותבת הבלוג המעולה תרבות אכילה, בלוג חיפאי על אוכל,...

תצוגה מקדימה

דלידה – חמארה אירופאית בשוק לוינסקי

קשה למצוא תרגום מדויק למילה חמארה, אבל דבר אחד בטוח, וזה שזו מילה בערבית, והיא מתארת בית קפה שכונתי קטן, מקום מפגש לגברים, ששותים בו אלכוהול ומשחקים בו שש בש וקלפים. כך שאיך שלא מסתכלים על זה, חמארה אירופאית זה סוג של...

תצוגה מקדימה

אבושדיד – הלהיט החדש בלבונטין

לבונטין הוא רחוב מדהים. כל מבנה שחולפים על פניו מרשים ביופיו הארכיטקטוני. המבנה המרהיב בלבונטין 16, שהיה פעם ביתה של משפחת אבושדיד, המשפחה של לאה אבושדיד, אשתו של איתמר בן אבי, זוכה לעדנה. הוא מואר מבחוץ, ואפשר לראות כמה יפה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה