הבלוג של יעל מוריס

לא סוגרת ת'פה

לא סוגרת ת'פה זו גם אחת שלא מפסיקה לדבר, וגם אחת שלא יודעת שובע מאוכל. כזו אני. לא סוגרת ת'פה הוא בלוג אוכל, אבל מתכונים לא תמצאו בו. אני בחורה קטנה עם תיאבון גדול, הרפתקנית קולינרית שמחפשת כל הזמן אתגרים קולינריים חדשים:... +עוד

לא סוגרת ת'פה זו גם אחת שלא מפסיקה לדבר, וגם אחת שלא יודעת שובע מאוכל. כזו אני. לא סוגרת ת'פה הוא בלוג אוכל, אבל מתכונים לא תמצאו בו. אני בחורה קטנה עם תיאבון גדול, הרפתקנית קולינרית שמחפשת כל הזמן אתגרים קולינריים חדשים: מנות יוצאות דופן, מסעדות מרתקות מכל הקשת, החל במסעדות פועלים וכלה במסעדות שף, שווקי אוכל ומסעות קולינריים בארץ ובעולם. עקבו אחרי בפייסבוק: facebook.com/Losogeretapeh

עדכונים:

פוסטים: 307

החל מאוגוסט 2010

סיבוב קולינארי ואלכוהולי נוסף בשוק הכרמל, עם קפה ועוגיות, קובה שאם לא טעים לא משלמים, שקשוקה ובירה, קוסקוס וחמין, סביצ’ה ועוד קצת בירה, בשר ויין וליקר אתרוגים, ולקינוח שנאפס ג’ינג’ר מטורף. אל תנסו את זה בבית.

15/03/2015

לפני כמה שבועות הבאתי לכם חלק ראשון של סיור קולינארי בשוק הכרמל, וכדי להבטיח לעצמי ולא רק לכם שיהיה לזה המשך, קראתי לסיור ההוא חלק א’. אז הנה הגיע טורו של חלק ב’, החלק המערבי יותר של השוק.

קפה של בוקר

סיור קולינארי שמתחיל בעשר בבוקר צריך להתחיל ברכות. קבעתי עם ידידי הדוס החילוני בקפה “שפר” (רחוב שפר 10), ובלי לתכנן מראש, ממש ליד נתקלתי בחברתי הקרובה שבדיוק הפקידה את הבת שלה בגן, והיא הצטרפה אלינו ל”שפר” לקפה ועוגיות.

01. שוק הכרמל - שפר

קובה על הדרך

אחרי הקפה נפרדנו מהחברה ואספנו חברים אחרים – איזמרלדה ובן זוגה, שהצטרפו אלינו למסע. בדרך לתחנה הבאה עצר ידידי וקנה קובה בדוכן הקובה “לא טעים, לא משלמים”. מזל שהיה טעים, מאוד טעים.

02. שוק הכרמל - קובה לא טעים לא משלמים

אננס מהקריביים

בביקור הקודם בשוק כתבתי על דוכן של אננס ופינקולדה שבראשו מתנוסס שלט לא קשור: “קבבונים”. אפילו בחרתי שתמונת הדוכן עם המוכר תהיה התמונה המובילה של הפוסט. הבחור בתמונה, ג’וני, ראה את הפוסט ועשה לו שיתוף בפייסבוק שלו. מייד הצעתי לו חברות, והבטחתי לעצמי שאני חייבת לקפוץ להגיד לו שלום בביקור הבא, וכך עשיתי. ג’וני זכר וכיבד אותי בפלח אננס טרי מהקריביים על מקל. איזמרלה ובן זוגה קנו קוביות מהאננס הזה בקופסה. זה היה מתוק ועסיסי, וידידי לא פספס את הרגע וצילם. השתעשענו לגלות שהפעם, במקום השלט “קבבונים” התנוסס שלט “אינג’ירה” (הפיתה האתיופית), ואולי זו בכלל בדיחה פרטית של ג’וני, לשים בדוכן שלטים שלא קשורים למה שהוא מוכר שם.

03. שוק הכרמל - אננס מהקריביים

שקשוקה וקציצות עירקיות

את הארוחה הגדולה הראשונה אכלנו בדוכן החמוד “השומר 1” (כתובתו כשמו). שוק הכרמל לא מפגר אחרי שווקי האוכל השווים באירופה, ואפשר למצוא בו היום כבר לא מעט דוכנים חמודים כאלו – מטבח קטן שמוקף בכמה כסאות בר ומציע מנות שמבושלות מחומרי גלם טריים מהשוק.

04. שוק הכרמל - השומר 1 בחוץ

05. שוק הכרמל - השומר 1 בפנים

איזמרלדה ובן זוגה לקחו קציצות ערוק (ירקות) טחינה, עמבה, חריף, חציל מטוגן, ירקות טריים, פטרוזיליה וביצה רכה (29 ₪).

06. שוק הכרמל - השומר 1 - ערוק

אני וידידי חלקנו שקשוקה חציל וזעתר טרי, כוסברה, טחינה, חריף, וחלה פריכה (30 ₪). הופתענו לקבל שקשוקה בלי עגבניות, אבל זה היה בדיוק מה שהפך אותה לכל כך מיוחדת ונפלאה. על החלה ויתרנו, למרות שהיא נראתה מעולה, חבל היה לנו לבזבז מקום בבטן. מצד שני, הרגשנו שאם כבר אוכלים ארוחת צהרים, אפשר גם לעשות ספתח עם בירה.

07.  שוק הכרמל - השומר 1 - שקשוקה חציל

קוסקוס וחמין

משם ידידי הוביל אותנו בבטחה בסימטאות שלא הכרתי, ומצאנו את עצמנו בפאתי השוק ב”גלבי – המטבח של ענת” (סמטת הכרמל 23).

08. שוק הכרמל - המטבח של ענת

ענת, תימנייה נמרצת, מיד סידרה לנו שולחן, ואני החלטתי שנורא בא לי קוסקוס. לידו ענת הוסיפה לנו קציצות מלוחיה. זה היה מעולה.

09. שוק הכרמל - המטבח של ענת - קוסקוס וקציצות מלוחיה

ענת מאוד רצתה שנטעם גם מהחמין, אז איך יכולנו לסרב. אני מאוד בררנית כשמדובר בחמין, והחמין של ענת היה פשוט נפלא. הרגשתי שלמרות שעבר עלינו חורף אמיתי, לא אכלתי מספיק חמין כמו שצריך השנה, וזה היה בדיוק מה שהייתי צריכה.

10. שוק הכרמל - המטבח של ענת - חמין

סביצ’ה ובירה

מעבר לפינה עצרנו לסביצ’ה ועוד קצת בירה, ב”סביצ’ה ובירה אצל שבתאי קפאח פינת סמטת הכרמל“.

לא סוגרת ת'פה ©

השלטים של המקום חמודים נורא, ובכלל המקום הפינתי הקטן הזה מתוק להפליא.

12. שוק הכרמל - סביצה ובירה - השלטים

לקחנו מנה וחצי של סביצ’ה, מיקס של שלושה דגים לבנים – פרידה, פלמידה ודניס. היה מקסים לראות את הבחור המתוק עם הסינר של החתולים מכין את המנה.

13. שוק הכרמל - סביצה ובירה - ההכנה

אבל התוצאה היתה בעיני קצת פחות מלבבת, הרבה מדי ירקות, הדג הלך שם לאיבוד, ו-50 ₪ למנה כזאת נראה לי טיפה מופרז.

14. שוק הכרמל - סביצה ובירה - הסביצה

קצביה הייטקיסטית

אבל ללא ספק גולת הכותרת של המסע היתה במיטמרקט-Meatmarket (יום טוב 3). פתאום מצאתי את עצמי הולכת בסמטאות של השוק שלא הכרתי בין קצביות, אבל פנינו היו לקצבייה אחת שונה משכנותיה.

לא סוגרת ת'פה ©

על המיטמרקט שמעתי כבר רבות, והיה לי ברור שאנחנו צריכים לשמור למקום הזה מקום של כבוד לחלק ב’ של המסע. מה שלא ידעתי זה שאורי ויינשטיין, אחד השותפים, הוא אחיה של גלית דיאמנט, בלוגרית בולטת בסלונה. גלית הודיעה לאורי שאנחנו עומדים להגיע, וזכינו לאירוח של מלכים. חוץ משטיח אדום היה שם הכל. מיד הושיבו אותנו סביב שולחן והביאו בקבוק יין וכוסות.

16. שוק הכרמל - מיט מרקט - היין

יניב בר נור, שותף נוסף, שכשהוא לא קצב הוא עורך דין, נידב את איזמרלדה ובן זוגה לקפוץ להביא רוגולה ופלפלים חריפים. מאיפה, היא שאלה, מה זאת אומרת מאיפה, אתם בשוק, לא? כשהם חזרו מהמשימה, יריב צרב את הפלפלים, ואת הרוגולה הקפיץ במלח ולימון, ושם לנו על השולחן.

17. שוק הכרמל - מיט מרקט - הארוגולה

אורי, הייטקיסט לשעבר, הצטרף אלינו לשולחן, ועשה לנו שמח. כשנגמר בקבוק היין, מיד החליף אותו אחד חדש, ואז התחיל להגיע הבשר. ראשון הגיע קרפצ’ו שייטל נהדר.

18. שוק הכרמל - מיט מרקט - קרפצו שייטל

אליו הצטרפו סטייקים מעולים. יריב הסביר שמדובר בנתח שנקרא “אווזית“, נתח שבדרך כלל נחשב פחות מוצלח, אבל מה שהם הוציאו ממנו היה נפלא.

19. שוק הכרמל - מיט מרקט - סטייקים

בינתיים ידידי שלף מהתיק שלו בקבוק של ליקר ביתי, 48% אלכוהול, זו דרכו המיוחדת להודות לאנשים על טוב ליבם הרחב. מיד הרמנו כולנו כוסית.

עסק מקסים הם עשו שם, שכבר הספיק לעשות הרבה כותרות, ללא מכונה משומנת של יח”צ, ובזכות כישרון והמון עבודה נכונה. אורי עוד רצה להראות לי את המקררים, אבל אני כבר התנדנדתי משם לתחנה הבאה, והאחרונה.

תחנה אחרונה: ראצאפוץ בשישקו

ידידי קבע לסיום פגישה עם חבר ותיק בפאב שישקו. גם לפגישה הזו הוא בא מצוייד, הפעם בראצאפוץ Ratzeputz – שנאפס גרמני מבוסס על ג’ינג’ר, 59% אלכוהול. ראצאפוץ הוא למעשה סוג של פותח סתימות, ואותו היינו צריכים לשטוף עם עוד קצת בירה. ככה שוב קיבלנו את פני השבת מחוייכים.

על עוד סיורים קולינארים בשווקים:

בארץ:
נצרת
שוק נצרת
ירושליםהעיר העתיקהעוד העיר העתיקהמחנה יהודהשוב העיר העתיקהועוד העיר העתיקה
תל אביבשוק התקווהנווה שאנן (התחנה המרכזית הישנה)שוק לוינסקישוק הכרמל
עכו: השוק בעכו

בעולם:
לונדון
LeadenhallBorough
אמסטרדםAlbert CuypmarktLindengrachtNoordermaktAlkmaar
בודפשטLehel MarketCentral Market
פירנצהSan Lorenzo Mercato
ברצלונהMercat de la BoqueriaMercat de Santa CaterinaMercat Sant AntoniCol·Lectiu d’Artesans de l’Alimentació
ברליןשווקי חג מולדMarkthalle NeunMarheineke MarkthalleWinterfeldt MarktRogacki (שוק דגים)Street Food Thursday at Markthalle Neun

אהבתם את הפוסט? רוצים לא לפספס פוסטים נוספים של ‘לא סוגרת ת’פה’?
לחצו על כפתור ה- עקבו אחרי – למעלה משמאל – הכניסו את כתובת המייל שלכם
ותקבלו הודעה למייל בכל פעם שאפרסם משהו חדש,
או עשו Like בעמוד הפייסבוק של לא סוגרת ת’פה

עוד מהבלוג של יעל מוריס

תצוגה מקדימה

סיור אוכל בחיפה עיר תחתית

הפעם אספר לכם מפגש של ארבע בנות שמסוגלות להעביר יום שלם באכילה בלתי פוסקת, בזחילה ממקום אוכל אחד למשנהו. את הסיור הפרטי שלנו הובילה נעמה סובול, כותבת הבלוג המעולה תרבות אכילה, בלוג חיפאי על אוכל,...

תצוגה מקדימה

דלידה – חמארה אירופאית בשוק לוינסקי

קשה למצוא תרגום מדויק למילה חמארה, אבל דבר אחד בטוח, וזה שזו מילה בערבית, והיא מתארת בית קפה שכונתי קטן, מקום מפגש לגברים, ששותים בו אלכוהול ומשחקים בו שש בש וקלפים. כך שאיך שלא מסתכלים על זה, חמארה אירופאית זה סוג של...

תצוגה מקדימה

אבושדיד – הלהיט החדש בלבונטין

לבונטין הוא רחוב מדהים. כל מבנה שחולפים על פניו מרשים ביופיו הארכיטקטוני. המבנה המרהיב בלבונטין 16, שהיה פעם ביתה של משפחת אבושדיד, המשפחה של לאה אבושדיד, אשתו של איתמר בן אבי, זוכה לעדנה. הוא מואר מבחוץ, ואפשר לראות כמה יפה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה