הבלוג של יעל מוריס

לא סוגרת ת'פה

לא סוגרת ת'פה זו גם אחת שלא מפסיקה לדבר, וגם אחת שלא יודעת שובע מאוכל. כזו אני. לא סוגרת ת'פה הוא בלוג אוכל, אבל מתכונים לא תמצאו בו. אני בחורה קטנה עם תיאבון גדול, הרפתקנית קולינרית שמחפשת כל הזמן אתגרים קולינריים חדשים:... +עוד

לא סוגרת ת'פה זו גם אחת שלא מפסיקה לדבר, וגם אחת שלא יודעת שובע מאוכל. כזו אני. לא סוגרת ת'פה הוא בלוג אוכל, אבל מתכונים לא תמצאו בו. אני בחורה קטנה עם תיאבון גדול, הרפתקנית קולינרית שמחפשת כל הזמן אתגרים קולינריים חדשים: מנות יוצאות דופן, מסעדות מרתקות מכל הקשת, החל במסעדות פועלים וכלה במסעדות שף, שווקי אוכל ומסעות קולינריים בארץ ובעולם. עקבו אחרי בפייסבוק: facebook.com/Losogeretapeh

עדכונים:

פוסטים: 304

החל מאוגוסט 2010

קפה, בשר ואלכוהול, אלו הדברים שהופכים סתם ביקור בשוק למסע טעימות טעים ושמח. בשוק הכרמל אפשר למצוא הרבה מהכל, וצריך בשביל זה יותר מביקור אחד. קבלו את ההספק שלנו מהביקור הראשון.

24/01/2015

אחרי שהרחקתי עד ירושלים עם ידידי החילוני שבתחפושת של חרדי כדי להסתובב בשוק בעיר העתיקה, הפעם בחרנו במשהו קרוב יותר, בשבילי ממש מרחק של הליכה: שוק הכרמל. עשרות פעמים חלפתי על פני השוק הזה, והוא היה בשבילי לא יותר מתחנת מעבר בדרך מ או בדרך אל. פעם ראשונה שעצרתי רגע לגלות שלא צריך לחפש רחוק בנצרת, ירושלים, שכונת התקווה, או רחוק מזה בלונדון, אמסטרדם, בודפשט, פירנצה, ברצלונה או ברלין, כי ממש מתחת לאף שלי קורה משהו מקסים בשוק הכרמל, ויש שם כל-כך הרבה פינות מקסימות להציץ ולטעום, שפעם אחת בטוח שלא מספיקה. אז קבלו את החלק הראשון.

קפה של בוקר

הסיור שלנו מתחיל ביום שישי בעשר וחצי בבוקר, ולמרות שאת הקפה הראשון כבר שתיתי בבית, אי אפשר להתחיל סיור בשוק בלי לשבת כמה רגעים על קפה משובח. נכנסנו אל השוק מרחוב אלנבי, ובפינה הראשונה מימין, הכרמל 33 פינת רבי עקיבא, עצרנו בחנות הקפה המהממת הזו: קפה בשוק. יש שם בסך הכל שני כיסאות, אבל אנחנו הרי שני אנשים, ולא היינו זקוקים ליותר מזה. לקחתי אספרסו ארוך, שמיותר לציין שנטחן במקום, והוא היה כל כך משובח שהמשכתי מיד לאחד נוסף, והפעם נתנו לי מתערובת אחרת.

01. שוק הכרמל - קפה בשוק

דרינק ראשון

עכשיו, אחרי ששתינו את הקפה הראשון, בשלנו מספיק בשביל ספתח של אלכוהול. ידידי הציג לי את אילן דורפמן, הכרמל 33, שמוכר מעדני דגים מעוררי תיאבון. קופסאות המעדנים הזכירו לי קצת את הסיור המקסים בבני ברק. אבל אנחנו רק עצרנו להגיד שלום, קיבלנו כוסית של וודקה מתובלת ב”השם יודע מה”, והמשכנו הלאה. בפעם הבאה, הבטחתי לעצמי, אקנה שם איזה מעדן הביתה ואקדיש לאילן קצת יותר תשומת לב, כי אין לי ספק שזה יהיה מעניין.

02. שוק הכרמל - דורפמן

חנות דגים

אצל דורפמן שמענו דיבורים על חנות הדגים של האיש והאגדה מוסי פנסטר, הכרמל 25 פינת השומר, אבל לאכול אי אפשר שם, ולבשל אני לא יודעת, אז לא התמהמהנו שם.

03. שוק הכרמל - מוסי

מעורב ירושלמי תל-אביבי

ואחרי כוסית של אלכוהול, כבר בטוח שנפתח התיאבון. אני חשבתי לפתוח עם איזה בורקס, כי זה נראה לי הכי מתאים לארוחת הבוקר, אבל ידידי כבר דהר הלאה, והשאיר לי את הבחירה בין חומוס לבשר. ולא קרניבורית שכמוני תבחר בחומוס על פני בשר, אז השארנו את החומוס לסיור הבא, ונכנסו אל שמואל, הכרמל 21 פינת רבי מאיר. לשמוליק יפה העיניים היה דוכן קטנטן בשוק, אבל ההצלחה האירה לו פנים, והוא פתח מסעדה.

04. שוק הכרמל - שמואל א

על הקיר פינת הנצחה לימים של הדוכן.

05. שוק הכרמל - שמואל ב

ישבנו על הבר, אבל בשונה מברים אחרים, פה כסאות הבר נמוכים, “כדי שתהיו בגובה העיניים”. אז מה יש פה לאכול, שאלנו, יש מעורב ירושלמי או קבב, או מנת הדגל של המקום “שמואל” מעורב ירושלמי עם קבב קצוץ בפנים וקוביות של עגבניות מלמעלה. ברור שלקחנו את שמואל, וזה היה פשוט מעולה. כדי לא להתמלא על הבוקר מבצק, בחרנו לקחת את גרסת הצלחת, ולצד הבשר היו שם טחינה וסלט קצוץ, שנראה תמים אבל היה נהדר.

06. שוק הכרמל - שמואל ג

קיבלנו גם תוספת של אורז עם אטריות, בצל מטוגן ותבלין סודי, ה”ראס אל חנות” של חנות התבלינים הסמוכה, שהם שינו במיוחד לפי הדרישות של שמוליק. גם זה היה וואו.

07. שוק הכרמל - שמואל ד

קבבונים או פינה קולדה?

ידידי הסביר לי שדוכנים נפתחים ונסגרים, ולעתים בקצב כזה שלא מספיקים להחליף את השלטים, או שסתם לא טורחים. כך יצא שעל דוכן של אננס ופינה קולדה מתנוסס שלט “קבבונים”.

08. שוק הכרמל - קבובנים

הפסקת בירה

אחרי שאוכלים בשר, צריך לשטוף אותו עם קצת בירה, כדי לעשות מקום לכל האוכל שעוד יבוא בהמשך. אז עשינו עצירת ביניים בדוכן הבירה המתוק – Beer Bazaar של האחים הבלונדינים יובל ויעל, רמב”ם 1. יצא שליד הדוכן הירקרק הבוהק הזה ישב בפינה מימין מישהו שלבוש בצבעי הדוכן, והוא השלים לי את התמונה.

09. שוק הכרמל - ביר בזאר

למי שעוד לא מכיר או שמע, מדובר בדוכן שמוכר מגוון בירות בוטיק ישראליות בבקבוק, ויש שם גם שלושה ברזי בירה מתחלפים של בירות מחבית. אמנם אפשר גם לאכול שם, אבל הפעם את האכילה שמרנו למקומות אחרים. אני לקחתי לי דולצ’ה דה עסל של הרצל שמתהדרת ב-8% אלכוהול. זה אכן עזר לי לסדר מקום להמשיך לאכול, אבל ברור שעם הוודקה מקודם, בשלב הזה הייתי גם כבר יותר שמחה, איך לומר.

10. שוק הכרמל - בירה הרצל

ידידי שם לב על המדף לבירה עם הויסקי המעושן Laphroaig של הדיקטטור, שיצא לי לטעום לקראת תערוכת הבירה Beers, שהריח שלה, לקח לי זמן להבין את זה, מזכיר יותר מכל נשקייה – ריח של שמן מעורבב באבק שריפה. ידידי התעקש לקחת אחת כזו הביתה לנסות, ואני מחכה לשמוע את דעתו.

דים סאם

ממש מעבר לפינה ראינו דוכן פצפון של דים סאם. כשאוכלים עם העיניים, קשה להתעלם מכל הצבעוני הזה. ולמרות שלא היו שם כיסונים עם פירות ים, היה שם מבחר לא קטן של מילויים של בשר וירקות. לקחנו שניים לכל אחד, חיסלנו והמשכנו הלאה. להפתעתי, זה היה יותר טעים ממה שציפיתי.

11. שוק הכרמל - דים סאם

בית כנסת או חומוסייה?

כבר אמרנו שאת החומוס אנחנו שומרים לסיור הבא, אבל מהחומוסייה שחלפנו לידה לא יכולנו להתעלם. חומוס מגן דוד, הכרמל 11. ואם לא היה כתוב שזו חומוסייה, אפשר לגמרי היה להתבלבל ולחשוב שזה בית כנסת.

12. שוק הכרמל - חומוס בית הכנסת

בכל זאת קצת בורקס

המשכנו להתקדם מערבה והילד המתוק הזה חילק לעוברים ולשבים שבלולי קשקבל, סוג של מיני בורקס של מאפיית לחמים, הכרמל 11. זה היה מעולה, ודורש בדיקה בסיור הבא.

13. שוק הכרמל - מאפיית לחמים

ונצואלה אין דומה לה

התחנה הבאה ממש לא היתה מתוכננת, אבל קשה היה להתעלם מהדוכן הבא. שמו Arepa’s, מטבח ונצואלני, הכרמל 38 פינת שפ”ר. שני בחורים צעירים ומתוקים שעובדים במרץ בל יתואר ומוקפים בקהל רב ורעב. ארפה הוא מאפה מקמח תירס בצורת פיתה. עקבנו בסקרנות אחר תהליך ההכנה של הארפה, החל משקילת כדור הבצק כדי להגיע לכמות המדוייקת, דרך שיטוח הבצק והנחתו על הפלטה, ועד לקבלת פיתה חמימה בעלת גוון צהבהב, לתוכה נמזגו התבשילים הונצואלנים.

14. שוק הכרמל - דוכן ארפה

אנחנו לקחנו מילוי מצ’אדה – תבשיל בקר ביתי עם תוספת של גבינה צהובה מגורדת. הטעם של זה היה טעם גן עדן.

15. שוק הכרמל - ארפה עם מצאדה

סוג של קבלת שבת

ברבע לאחת מיהרנו לתפוס מקום בקפה כהן, ישכון 32, ולא בשביל הקפה, אלא בשביל החזנות. שלמה כהן, פעם מורה ללשון עברית (שימו לב, לא סתם “לשון”, כי אם “לשון עברית”) בצייטלין ובהולץ, היום בעל חנות קפה קטנה. כששלמה יצא לפנסיה, הוא הלך ללמוד בבית ספר אשכנזי לחזנות. שלמה תימני, אגב. בכל יום שישי, בשעה אחת אפס אפס בדיוק, הוא מפסיק את מכונות טחינת הקפה, עוצר ממכירה ועובר לשירה. קהל רב מגיע לשמוע את שירתו של שלמה, כולל כמה סיורים מודרכים, אבל אנחנו הצלחנו להגיע בזמן לתפוס מקום וגם הספקנו להזמין קפה. ואז, בשעה אחת פסקו זמזומי מכונת הקפה ושלמה פצח בשירה. קול גדול יש לו לשלמה, וישבתי מספיק קרוב אליו כדי לראות לו את הענבלים. זה היה קסום.

16. שוק הכרמל - קפה שלמה כהן

“סוגרים את הבסטה”

אז כבר קיבלנו את השבת, לפחות מטאפורית, והגיע הזמן “לסגור את הבסטה” וללכת הביתה. אבל אם כבר נמצאים בשוק, אי אפשר שלא להגיד שלום למעוז אלונים בבר היין הבסטה, השומר 4. אני כבר הייתי מלאה ושמחה, אבל לא יכולתי להתאפק והזמנתי פולנטה. רק אלוהים יודע איך עוד היה לי מקום, אבל הצלחתי להשתלט על המנה.

17. שוק הכרמל - פולנטה בבסטה

ידידי לקח צלחת של פרושוטו ובירה טייבה. וככה, בסביבה מוכרת ונעימה, סגרנו את בוקר הטעימות המקסים הזה, בעודנו מתכננים כבר את חלק ב’. יש למה לחכות.

על סיורים קולינארים בשווקים נוספים:

בארץ:
נצרת: שוק נצרת
ירושלים: העיר העתיקה, עוד העיר העתיקה, מחנה יהודה, שוב העיר העתיקה, ועוד העיר העתיקה
תל אביב: שוק התקווה, נווה שאנן (התחנה המרכזית הישנה), שוק לוינסקישוק הכרמל

בעולם:
לונדון: Leadenhall, Borough
אמסטרדם: Albert Cuypmarkt, Lindengracht, Noordermakt, Alkmaar
בודפשט: Lehel Market, Central Market
פירנצה: San Lorenzo Mercato
ברצלונה: Mercat de la Boqueria, Mercat de Santa Caterina, Mercat Sant Antoni, Col·Lectiu d’Artesans de l’Alimentació
ברלין: שווקי חג מולד, Markthalle Neun, Marheineke Markthalle, Winterfeldt Markt, Rogacki (שוק דגים), Street Food Thursday at Markthalle Neun

אהבתם את הפוסט? רוצים לא לפספס פוסטים נוספים של ‘לא סוגרת ת’פה’?
לחצו על כפתור ה- עקבו אחרי – למעלה משמאל – הכניסו את כתובת המייל שלכם
ותקבלו הודעה למייל בכל פעם שאפרסם משהו חדש,
או עשו Like בעמוד הפייסבוק של לא סוגרת ת’פה

עוד מהבלוג של יעל מוריס

תצוגה מקדימה

סיור אוכל בחיפה עיר תחתית

הפעם אספר לכם מפגש של ארבע בנות שמסוגלות להעביר יום שלם באכילה בלתי פוסקת, בזחילה ממקום אוכל אחד למשנהו. את הסיור הפרטי שלנו הובילה נעמה סובול, כותבת הבלוג המעולה תרבות אכילה, בלוג חיפאי על אוכל,...

תצוגה מקדימה

דלידה – חמארה אירופאית בשוק לוינסקי

קשה למצוא תרגום מדויק למילה חמארה, אבל דבר אחד בטוח, וזה שזו מילה בערבית, והיא מתארת בית קפה שכונתי קטן, מקום מפגש לגברים, ששותים בו אלכוהול ומשחקים בו שש בש וקלפים. כך שאיך שלא מסתכלים על זה, חמארה אירופאית זה סוג של...

תצוגה מקדימה

אבושדיד – הלהיט החדש בלבונטין

לבונטין הוא רחוב מדהים. כל מבנה שחולפים על פניו מרשים ביופיו הארכיטקטוני. המבנה המרהיב בלבונטין 16, שהיה פעם ביתה של משפחת אבושדיד, המשפחה של לאה אבושדיד, אשתו של איתמר בן אבי, זוכה לעדנה. הוא מואר מבחוץ, ואפשר לראות כמה יפה...

תגובות

פורסם לפני 5 years

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה