הבלוג של יעל מוריס

לא סוגרת ת'פה

לא סוגרת ת'פה זו גם אחת שלא מפסיקה לדבר, וגם אחת שלא יודעת שובע מאוכל. כזו אני. לא סוגרת ת'פה הוא בלוג אוכל, אבל מתכונים לא תמצאו בו. אני בחורה קטנה עם תיאבון גדול, הרפתקנית קולינרית שמחפשת כל הזמן אתגרים קולינריים חדשים:... +עוד

לא סוגרת ת'פה זו גם אחת שלא מפסיקה לדבר, וגם אחת שלא יודעת שובע מאוכל. כזו אני. לא סוגרת ת'פה הוא בלוג אוכל, אבל מתכונים לא תמצאו בו. אני בחורה קטנה עם תיאבון גדול, הרפתקנית קולינרית שמחפשת כל הזמן אתגרים קולינריים חדשים: מנות יוצאות דופן, מסעדות מרתקות מכל הקשת, החל במסעדות פועלים וכלה במסעדות שף, שווקי אוכל ומסעות קולינריים בארץ ובעולם. עקבו אחרי בפייסבוק: facebook.com/Losogeretapeh

עדכונים:

פוסטים: 307

החל מאוגוסט 2010

בימים שני עד רביעי השבוע יתקיים שבוע הבירה הבינלאומי הראשון בישראל, וזו סיבה לחגיגה. אז לכבוד האירוע, אני אספר לכם קצת על בירות המנזר המרתקות, ואח”כ גם קצת על שבוע הבירה. כי אם אתם לא רק אוהבים לשתות בירה אלא גם לשמוע עליה, אתם חייבים לשריין לעצמכם מקום. הזדמנות מעולה לשבור את הצום עם הרבה טעמים. של בירה.

07/10/2011

לכבוד שבוע הבירה הבינלאומי הראשון בישראל (עליו אפרט בהמשך), התכנסנו לשתות קצת בירה. כי זה הגיוני לציין אירוע של בירה עם בירה. ומאחר ושבוע הבירה הזה הוא כאמור בינלאומי, שתינו בירות מנזר, ופועה עלון מנורמן פרמיום סיפרה לנו עליהן סיפורים מרתקים. ממש כמו באוניברסיטה, כתבתי את סיכום השיעור, והנה אני מביאה אותו לפניכם – סיכום שיעור על בירות מנזר.

כל הסיפור הזה של בירות מנזר, מתרחש ברובו בבלגיה, שגם לה תהיה נציגות באותו שבוע בירה בינלאומי עליו אדבר בהמשך. וסיפור על בירות מנזר מתחיל בנזירים, ולא סתם נזירים, אלא נזירים שתקנים. טראפיסטיים קוראים להם. הם, בניגוד אלי, שכידוע אני לא סוגרת ת’פה, מאמינים יותר בעבודה ובתפילה מאשר בדיבורים. כמו לנו, גם להם יש מספר ימי צום בשנה, רק שבניגוד לנו, להם מותר לשתות במהלך הצום. ואם כבר שותים, אז כדאי שזה יהיה משביע. בשביל זה יש לחם נוזלי. כן, אתם בטח כבר מתחילים להבין לאן הסיפור הזה מוביל אותנו. נכון, לבירה. אגב, שמעתי, שבימי הצום, כשטוב ליבם בבירה, השתקנים האלו יותר רועשים מאשר גדולי הדברנים. טוב, זה הכל יחסי… שמעתם פעם את לא סוגרת ת’פה שיכורה? זה דיבור קולני ובלתי פוסק…

אז כשבירה זה מצרך נדרש במנזר, והמנזר ממילא נמצא ליד מקור מים איכותי, וגם המנזר הוא יחידה יצרנית שצריכה לכלכל את עצמה, זה מתבקש שהיצור שלהם יעסוק ב… בירה. לאורך השנים יצא שם טוב לבירות שמיוצרות במנזר, כי כשחומרי הגלם איכותיים ביותר, כשמדובר בייצרנים קפדניים שאינם מעגלים פינות, וכשיש ברשותם הרבה זמן להשקיע בדבר, מתקבל מוצר איכותי ממדרגה ראשונה. בירות חזקות, מתובלות מצמחי התבלין שצומחים ליד המנזר.

לבירה שמיוצרת במנזרים הטראפיסטיים קוראים בירה טראפיסטית. אבל… במרוצת השנים מבשלות מסחריות החלו לרכוש את הזכויות של מותגי הבירה הטראפיסטית, כולל השם והמתכון, ומשום כך משנת 1997 הוחלט שכדי שבירה תוכל להיקרא בשם בירה טראפיסטית ולשאת בסמל המשושה המעיד על כך, היא חייבת לעמוד בשלושה תנאים:

_______1. הבירה חייבת להיות מיוצרת בתחומי המנזר.
_______2. הבירה חייבת להיות מיוצרת על-ידי נזירים או בפיקוחם.
_______3. כל ההכנסות מהבירה מעבר לנחוץ לכלכלתם של הנזירים – נתרמות לקהילה.

יש 7 בירות טראפיסטיות אותנטיות, 6 מהן מיוצרות בבלגיה ו-1 בהולנד. הבירות ברובן מסוג Ale, ועוד דבר שמאפיין אותן הוא שהן עוברות תסיסה שנייה בתוך הבקבוק, כמו שמפנייה, רק שבעוד שבמקרה של שמפנייה מוציאים את השמרים בשלב מסויים, בבירה השמרים נשארים בבקבוק, ומכאן צבעה העכור.

די דיברנו מספיק על הנושא, ובואו נדבר תכלס. אז איזה בירות שתיתי?

CHIMAY Blue – שימאי בלו

שימאי היא המוכרת והמוערכת ביותר מבין הבירות הטראפיסטיות. שימאי הוא מנזר שמאוד עוזר לכלכלת האזור בו הוא מצוי. המבשלה במנזר זה קיימת כבר משנות ה-60, אבל לא של אלו הפרועות במאה הקודמת, אלא בזו שקדמה לה – המאה ה-19. שימאי מייצרים שלושה סוגי בירה בלבד, ואנחנו טעמנו את היוקרתית שביניהן, הפרמיום של הפרמיום של הבירות הטראפיסטיות, שימאי בלו. היא נקראת גם Grande Reserve, והיא מיועדת ליישון – היא מתיישנת כמו יין. אמנם על התוית שלה מוטבע פג תוקף ל-5 שנים, אבל כמו יין טוב, ככל שהיא יותר ישנה, כך היא יותר טובה. אפילו בקבוק 750 ופקק שעם היא מקבלת, ממש כמו יין. יש לה 9% אלכוהול, היא מאוד מתובלת, ומומלץ לשתות אותה ב-10°C, טמפרטורה גבוהה במידה רבה מהטמפרטורה בה אנחנו רגילים לשתות בירה. היא התחילה את חייה כבירה עונתית לקריסמס, אבל היום הוא משווקת לאורך כל השנה.

St. Bernardus – סאן ברנרדוס

אחרי כל ההקדמה הארוכה על בירות טראפיסטיות, סאן ברנרדוס היא דוגמה לבירת מנזר שאינה בירה טראפיסטית. אבל הסיפור מעניין. Westvleteren הוא מנזר טראפיסטי, ובעבר הלא מאוד רחוק, כדי לשתות את הבירה שלו, שידועה כבירה הטובה בעולם, היה צריך לנדוד עד לבית הקפה שליד המנזר. עד כאן, זה נשמע בירה טראפיסטית לכל דבר. אז זהו, שלא. את בירת המנזר של Westvleteren ייצרה מבשלה מסחרית בשם… סאן ברנרדוס. הבירה אמנם נמכרה במנזר, אך לא יוצרה בו. אבל החל משנת 97, Westvleteren כבר לא יכלו למכור את הבירה של סאן ברנרדוס כבירה טראפיסטית, ומאז נפרדו דרכיהן, והיום לא צריך להרחיק עד המנזר בבלגיה בשביל הבירה הזו, כי היא נמכרת מסחרית על ידי סאן ברנרדוס. למעשה, למרות שהמבשלה קטנה במיוחד, ישראל היא דווקא אחת ממדינות היצוא הגדולות שלה, ולכן לא רק שלא תצטרכו להרחיק עד בלגיה, תוכלו למצוא את הבירה ממש כאן בארצנו הקטנטונת. אנחנו טעמנו שתיים מהבירות של המבשלה הזאת:

St. Bernardus Abt 12

מה זה Abt? האגדה מספרת שזהו קיצור של השם אבוט, שהיה אב המנזר שלעיל. בעבר בירה זו היתה שמורה אך ורק לאב המנזר (אותו אבוט) ולאורחיו, ואפילו לנזירים אסור היה לשתות ממנה. והנה, עכשיו אפילו פשוטי העם שותים ממנה, קריא – אני. מדובר בבירה של 10% אלכוהול, והיא די מתקתקה.

St. Bernardus Triple

מה זה טריפל? גם לכך יש השערות. אחת מהן גורסת כי בימים בהם הנזירים לא יכלו למדוד את אחוז האלכוהול של הבירה, הם היו משווים את הכל לבירת הבסיס שלהם, היא סינגל. אם כך, בירת דובל היא כזו עם פי 2 אחוזי אלכוהול, כ-5%-6% אלכוהול, ואילו טריפל היא פי 3 אחוזי אלכוהול, כ-8%-10% אלכוהול. הסאן ברנרדוס טריפל היא בירה בהירה, צהובה עכורה, עם 8% אלכוהול

Maredsous Triple –  מרדסו טריפל

גם מרדסו היא בירת מנזר שאינה בירה טראפיסטית, אבל כאן הסיפור שונה. בעוד שסאן ברנרדוס יוצרה על-ידי מבשלה מסחרית עבור מנזר, המתכון המקורי של המרדסו הומצא על-ידי נזיר ממנזר מרדסו (אגב, לא מנזר טראפיסטי). הוא הגה שלושה מתכונים – בְּרוּן, בלונד וטריפל. את המתכונים הוא מכר בשנות ה-60 (הפעם כן של המאה הקודמת) למבשלת Duvel Moortgat דובל מורטגט. המנזר מצידו שומר עם המבשלה על קשר ובקרה. מנזר מרדסו הוא מנזר יצרני מאוד. הוא אמנם לא מייצר בירה, אבל תחת ידיו מיוצרים גבינות, לחם וגם חרס. מי ששתה בירה מרדסו, בוודאי זוכר את כוס החרס המיוחדת בה היא הוגשה לו. כוסות הבירה הללו של המותג הן הומאג’ למנזר ולפועלו. מרדסו טריפל, 10% אלכוהול, שמצליחה מאוד בישראל, מוגשת גם ב- Wychwood שם ביקרתי סמוך לפתיחה, ואם תיכנסו לקישור, תוכלו לראות את הכוס המדוברת. מספרים עליה, על מרדסו טריפל, שהיא הרוצחת השקטה, שלא מרגישים את אחוז האלכוהול שלה.

שבוע הבירה הבינלאומי

בתאריכים 10-12 לאוקטובר יתקיים שבוע הבירה הבינלאומי הראשון בישראל במלון כפר המכבייה ברמת גן. גולת הכותרת של החגיגה הזו היא תחרות בירה בינלאומית, שתתקיים מדי שנה בחודש אוקטובר, בה ישתתפו מותגי בירה מכל העולם, והם ישפטו על-ידי שופטים בינלאומיים. כל בירה תישפט באופן עצמאי ובלתי תלוי בבירות אחרות, ותקבל ניקוד על פי קצף וצלילות, איכות ריח, מרירות, איזון טעמים ואיכות שתייה. לפי הציון הכולל שתקבל כל בירה, יוענקו מדליות בקטגוריות שונות (זהב כפול, זהב וכסף), ויוכרז צ’מפיון בקטגוריות השונות, כמו צ’מפיון של מדינה, צ’מפיון של סטאוט, וכיוצא בזה, וכמובן שיוכרז גם צ’מפיון של התחרות כולה. התנאי להשתתפות בתחרות הוא שהמבשלה חייבת להיות מבשלה עם רישיון, אך עם זאת, נפתחה גם קטגוריה של מבשלות ללא רישיון.

חוץ מהתחרות, יש גם הרבה סיבות לקהל הפרטי, אתם, להגיע. תוכלו לבוא ולשמוע הרצאות של מומחי בירה ישראלים ובינלאומיים, כמו למשל הרצאה על “פגמים בבירה”, אותה ייתן מר אביחי גרינברג ממבשלת קרלסברג הישראלית, או הרצאה על “צ’כיה: ערש הפילזנר והבירות המודרניות” אותה יתן Mr. Ing Josef Tolar מצ’כיה. בחלק מההרצאות יהיו טעימות של הבירות שיוצגו בהרצאה.

החגיגות ינעלו ביום רביעי, ערב סוכות, עם יריד טעימות בירה מרחבי הארץ והעולם.

הכינו כרטיסים מראש: ההרשמה לכנס ברכישה מראש בלבד באתר: www.grape-man.com/bira-register או בטלפון 03-5180533.

חתימה טובה!

עוד מהבלוג של יעל מוריס

תצוגה מקדימה

סיור אוכל בחיפה עיר תחתית

הפעם אספר לכם מפגש של ארבע בנות שמסוגלות להעביר יום שלם באכילה בלתי פוסקת, בזחילה ממקום אוכל אחד למשנהו. את הסיור הפרטי שלנו הובילה נעמה סובול, כותבת הבלוג המעולה תרבות אכילה, בלוג חיפאי על אוכל,...

תצוגה מקדימה

דלידה – חמארה אירופאית בשוק לוינסקי

קשה למצוא תרגום מדויק למילה חמארה, אבל דבר אחד בטוח, וזה שזו מילה בערבית, והיא מתארת בית קפה שכונתי קטן, מקום מפגש לגברים, ששותים בו אלכוהול ומשחקים בו שש בש וקלפים. כך שאיך שלא מסתכלים על זה, חמארה אירופאית זה סוג של...

תצוגה מקדימה

אבושדיד – הלהיט החדש בלבונטין

לבונטין הוא רחוב מדהים. כל מבנה שחולפים על פניו מרשים ביופיו הארכיטקטוני. המבנה המרהיב בלבונטין 16, שהיה פעם ביתה של משפחת אבושדיד, המשפחה של לאה אבושדיד, אשתו של איתמר בן אבי, זוכה לעדנה. הוא מואר מבחוץ, ואפשר לראות כמה יפה...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה