הבלוג של looker

looker

מתבונן ומדמיין

עדכונים:

פוסטים: 14

החל ממרץ 2013

נלחם בביורוקרטיה מצאתי דרך יצירתית להפחית את מספר התלמידים הגבוה בכיתה של הבת שלי, רק שלא הכל הלך כל כך חלק..

13/03/2013

לא היתה לי ברירה. אמרו לי שבכיתה של בתי יהיו 35 תלמידים. אני יודע שזה התקן המותר, וכולם חיים עם זה אבל לי זה נראה מזעזע ואבסורדי איך שהתרגלנו למספר הזה. החלטתי לעשות מעשה.

אחרי מכתבים וכמה טלפונים הבנתי שזה לא הולך להיות פשוט ושצריך ראש יצרתי לעניין. קבעתי פגישה עם ראש מחלקת חינוך ארצית, התחברתי איתו, הזמנתי אותו לעל האש קטן בגינה, ואחרי ששתה כמה כוסות יין שאלתי: “איך אני יכול לצמצם את מספר התלמידים בכיתה?” הוא היטה אלי ראשו כלוחש סוד “פשוט מאד, תמצא עוד ילד אחד שירשם לבית הספר, ברגע שהמספר יעלה ל-36 ילדים הם חייבים לחלק את הכיתה ל-2″ המידע נתן לי תקווה, שילחתי את האיש הביתה ונגשתי למשימה. עכשיו, מאיפה אני מוצא עוד ילד? בדקתי אצל חברים משכונות אחרות, אף אחד לא הסכים להוציא את הילד שלו, מסתבר שמה שחשוב להם זה להשאיר אותו במקום שטוב לו, ניסיתי גם אצל הפועלים התאילנידים, השוהים הבלתי חוקיים וכוי, אף אחד לא הראה עניין. שוב נדרש בי יצירתיות.

“הכל עניין של שיווק” נזכרתי בדבריו של מנחם בגין, “תהפוך את היוצרות, זה לא עונש, זה פרס…” פרסמתי בפייסבוק תחרות נושאת פרסים. פרס ראשון, מקום בכיתה לילד שלך רק עם 20 תלמידים. רבבות נרשמו לתחרות. בחרתי במישהו באופן אקראי וסיפרתי לו שזה ועכשיו כל שנותר לו זה לעבור לשכונה שלי ולהירשם לבית הספר.  ההורים הסכימו, כעבור כמה ימים קבלתי מכתב מהמנהלת שמודיעה כי קיבלה אישור חריג ממשרד החינוך לפתוח כיתה של 37 ילדים.

איבדתי את כל עצותי

“רק בכוח” אמר פעם פוליטיקאי שאינני זוכר את שמו

הלכתי לעירייה, נכנסתי למחלקת חינוך, הבטתי בפנים זועמות בפקידה ותוך כדי כך, מבלי להסיר את עיני הרמתי את ידי ודפקתי על שולחן. להפתעתי, השולחן נשבר ונכנס לי שביב של עץ לאצבע, ירד המון  דם.

בבית חולים  ספרתי לאחות את הסיפור, היא אמרה שזה הכל שטויות ומתרגלים לכל דבר. “תשחרר, היא אמרה לי ותפסיק להגן כל כך על הבת שלך, תן לה להיות עצמאית וסמוך עליה”

הרהרתי בדברים…

חזרתי הביתה, בראש מורכן ומבוייש רכנתי לעבר בתי היקרה, “ניסיתי” אמרתי לה “אבל נכשלתי במשימה”, היא הביטה בי , אחר חייכה ושאלה “אבא, אפשר ללכת לשחק בחול?”

עוד מהבלוג של looker

הילדה שהרביצה לילד של החברים שלי

יש לי פארק ליד הבית, יורד לי לשם בניחותא עם הילדים, יושב על ספסל ונהנה לראות אותם משחקים. באה ילדה שאני לא מכיר, פניה כועסות ודחפה ילד של חברים שעמד בתור למגלשה, ראשו של הילד נחבט בסולם. רצתי לילד לבדוק אותו ובמקביל...

תגובות

פורסם לפני 7 years
תצוגה מקדימה

איך הסתבכתי עם האמא מהפארק (חלק א')

עמדתי בפארק, כל כולי מבוייש ומצומק מול אותה אמא זועמת, בידה האחת אחזה בילדה שלה, ואף כי ראו שהילד לא רצה להיות נוכח במעמד, היא לא נתנה לו ללכת, בידה השניה החזיקה סכין  חדה ודמיונית בעזרתה הטילה עלי אימה. "קבענו שלא מביאים...

תגובות

תגיות:

פורסם לפני 7 years

מה לעשות כשקוראים לך סתומה?

כהרגלי ירדתי לגינה שליד הבית וכבר כשהתיישבתי על הספסל ראיתי את אותה אמא שביתה הרביצה פעם לבן של החברים שלי. הבת שלה עלתה על המגלשה, החליקה קלות קיבלה מכה במצח, נשכבה על הקרקע והתחילה לבכות בצרחות. האם לא התייחסה. "אמא,...

תגובות

פורסם לפני 7 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה