הבלוג של " מטיילת מצלמת ואוכלת-סודות של מקומית"

סודות של מקומית

אני לימור, בת 48 מהגולן, נהנת לטייל, לצלם ולאכול. מי שלא גר כאן, מפספס המון פינות חמד. יכול להיות ששכני יכעסו אבל בעייני יש מספיק לכולם. מזמינה אתכם לטייל לבד או עם חברים, משפחה, קרוב לבית שלי-בצפון, באתרים שאנו המקומיים מבלים... +עוד

אני לימור, בת 48 מהגולן, נהנת לטייל, לצלם ולאכול. מי שלא גר כאן, מפספס המון פינות חמד. יכול להיות ששכני יכעסו אבל בעייני יש מספיק לכולם. מזמינה אתכם לטייל לבד או עם חברים, משפחה, קרוב לבית שלי-בצפון, באתרים שאנו המקומיים מבלים בהם. בילויים שלא שוברים עבורם קופת חיסכון, פחות מוכרים, אבל לא פחות מהנים. פינות חמד, ארוחות טובות, הרבה טבע וצילום. בקיצור הסודות שלנו המקומיים ולפעמים קפיצות קטנות לחו"ל, באותה מתכונת, כייף, טבע ולא יקר... :)

עדכונים:

פוסטים: 3

החל מאוגוסט 2016

אני בוחרת להתחיל לטייל אתכם מנקודה מאוד מוכרת אבל בזוית לגמרי אחרת. אזור הטיול שלנו היום הוא צפון הגולן- מנקודת המבט של שביל אלי כהן.

09/07/2017

הנוף הנשקף מחלונות המפקדה הסורית

הנוף מחלונות המפקדה הסורית הישנה

אני בוחרת להתחיל מנקודה מאוד מוכרת אבל בזוית לגמרי אחרת.

אזור הטיול שלנו היום הוא צפון הגולן- המפקדה הסורית הישנה, עמק הבכא, שביל אלי כהן-חלקו הצפוני ולקינוח קופי ענן…

המפקדה הסורית הישנה נמצאת על הכביש הישן שמוביל מעין זיון, לחלק האחורי של מטעי מרום גולן ולכיוון אל רום-ממש מול הכניסה לכרם הרוח-אפשר להשתמש בוויז או להמשיך אחרי עין זיוון צפונה, לכיוון הכפרים הדרוזיים, לחלוף על פני הכניסה האחורית של מרום גולן וכקילומטר אחרים תהיה פניה חדה שמאלה עם כניסה ימינה לשביל עפר-אתם נכנסים בשביל העפר ימינה ואחרי כ-200 מטר נסיעה, תגיעו למפקדה.

כשתגיעו למפקדה תתחילו מהצד השמאלי שנראה כמו חניה מקורה. לכו לראות את ציורי הקיר, במיוחד הילדה עם הסטטוסקופ… גם בתוך המפקדה החדרים מצוירים. כל כך יפה לראות מקום ששימש בעבר את הצבא הסורי ואח”כ את הצבא הישראלי הופך בית לאומנות מהממת.

חובבי הנוף נוהגים לעלות לגג לתצפית על הגבול ועל הנוף. המבנה לא בטיחותי ולכן לא מומלץ לעלות מעלה. הרבה סיפורי בלהות נקשרו למקום, מרתף עינויים, חדרים בהם תוכננו מבצעים ועוד… ציורי הקיר, החלונות המיוחדים מול הנוף, מזמינים אמנים רבים למקום. זה אחד האתרים החביבים עלי לצילום בהם.

בחזית המפקדה ניצב פסל אבן בצורת מנעול המסמל את כליאתו של אלי כהן עם לוח זכרון לזכרו של אלי כהן מטעם קהילת הביטחון הישראלית. הסיפור מעורר תמיד שיח מעניין על המהות שלנו כעם, כאנשים ובטח כאלו החיים פה, בזכותו ובזכות דומיו. בתחילת הפוסט נמצאת תמונה שצילמתי דרך אחד החלונות. נוף וחלון-זה כל הקסם

נחזור בכביש לכיוון התצפית על עמק הבכא. המרפסת הזו מאפשרת תצפית על עמק הבכא, על הפארק הוולקני ובמיוחד על הטרובנות בתל חזקה. נקודה מציינת לצילומי נוף משגעים, במיוחד מוקדם בבוקר לאוויר מעולה! לחובבי צילום האקסטרים המגיעים בשבת, אני ממליצה לגשת לאזור הבתים הסורים ממש ליד ולצלם את בעלי אופנועי השטח שקופצים על הרמפות בשטח. למי שרוצה להצטייד, סעו עכשיו לעין זיון, ליקב פלטר ותקנו גבינות ויין לפיקניק.

תמונה מאחד החדרים במפקדה הסורית הישנה

תמונה מאחד החדרים במפקדה הסורית הישנה

לאחר ששבענו מהאוויר המדהים וצילמנו נחזור לכיוון ממנו באנו ונכנס בכביש לכיוון מרום גולן בן ההרים בנטל לאביטל, נמצא הפסל של נדיה כהן וילדיה הממתינה לבעלה. הפסל היפה הממשיך את הסיפור והשביל, ממוקם בנקודה בה יש תצפית אל שני ההרים שהסיפור הוא שהיו הר אחד עד שבאה תנועת הלוחות הטקטונית וגרמה להר להיפרד לשנים אבי טל ו-בנ טל. אב ובן אביטל ובנטל.

משם נמשיך לקופי ענן. רצוי להגיע קרוב לשקיעה, לבוא עם סל פקניק מהבית או שקנינו בדרך. אנחנו לא עולים לבית הקפה אילה מייד שהגענו לרחבת החניה נפנה לכיון ימין, לרחבת חניה סגורה. נחנה ליד ונכנס ברגל, עד סוף החניה. שם בקצה, יש משטח לשבת עליו, מול הנוף של הרי הגליל. השקיעה בכיוון הזה וכל מה שצריך זה רק להסתכל על הנוף, אפשר גם לצלם, לשבת עם מי שאוהבים-בן/בת זוג, משפחה, חברים… מי שרוצים, אולי גם להביא יין טוב ולהנות מהחיים.

ואתם צאו לטייל, תצלמו ותאכלו… בדיוק בשביל זה אני חיה!

עוד מהבלוג של " מטיילת מצלמת ואוכלת-סודות של מקומית"

שלום עולם וברוכות הבאות לבלוג שלי "מטיילת, מצלמת ואוכלת-סודות של מקומית!

הבלוג שלי נולד אחרי שהמון פעמים נשאלתי על ידי חברים שגרים במרכז, איפה לטייל בצפון, מה כייף לעשות, איפה אתם מעבירים שבת והכי הרבה אחרי שאני מעלה תמונות ולא מתייגת מיקום אז שואלים "יהו, איפה זה" "איך מגיעים" "נו, תני המלצה...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

כשצפון ודרום נפגשים-טיול בדרום רמת הגולן

לנו, תושבי צפון הגולן, דרום הגולן תמיד נראת מדינה אחרת, רחוקה כ-40 עד 50 דקות נסיעה. חם שם בדרום, לח בגלל הקרבה לכנרת ובכלל, פה נמצאים כל החברים והשכנים. יצא שהזמנתי לדרום הגולן במקרה, והחלטתי לבדוק על מה כל המהומה ואיפה...

תגובות

פורסם לפני 2 years

תגובות

טופ 20 - בלוגי אוכל

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה