הבלוג של אירה דותן

לחיות בעוצמה

מלווה עצמאיות להתפתחות אישית בתוך העסק, לפריצת דרך מקצועית ולחיים מתוך עוצמה. חוקרת ומיישמת כלים ושיטות מטאפיזיות להגשמה בעולמנו הפיזי. חיה ונושמת נדלן, רוחניות, עשייה ואהבה.

עדכונים:

פוסטים: 9

החל מיוני 2014

הידעת שאחד הכלים החזקים ביותר לזימון ויצירת שפע הוא כלי שאנחנו משתמשים בו כל יום אבל לא יודעים איך להפעיל אותו? ממש כמו לנהוג בפורש ולנסוע כאילו שזו מכונית אלטזכאן..

05/11/2014

זה שבוע ימים שאני מתכוננת לקראת מפגש מספר 6 בקורס פתיחת ערוצי השפע, אותו אני מעבירה.

את מערכי השיעורים עד כה, היה לי קל יחסית להכין (ביטוי, מהות, ייעוד, אמונות ועוד), אבל השיעור שמתמקד בשפע ומסכם את הידע והתכנים עד כה, ומביא אותם לכדי התמרה… ממאן להתבהר. וכיוון שאפילו מועד השיעור נדחה, אז החלטתי לשתף את השיעור פה. בכתב. כדי לחלוק עם כמה שיותר אנשים את הידע, ולאחל לנסים ונפלאות.

 

כלי עוצמתי מספר 1#

או: הידעת שהכלי הזה כל הזמן זמין ובשימושך, אבל לא בצורה הנכונה?!

על פי הקבלה, אם אנחנו רוצים לקבל אנחנו קודם כל צריכים לתת. כך נותר לנו מקום להתמלא עוד (אותו הכלל גם בפאנג שווי ושיטות ודרכים נוספות).

תחשבו כמה פשוט – אם כדי לקבל אני קודם נותנת, זה אומר שאני יכולה לבקש כל דבר שבא לי, לתת ואז לקבל את בקשתי. כמה פשוט!
והטריק הוא שלא חייב להיות קשר בין מה שניתן למה שמתבקש, אלא רק הכוונה והפעולה הם שחשובים.

 

מהי נתינה עבורכם? השקעה של זמן או כסף באחר? ומה עם תשומת לב? ומילה טובה?

הסיבה לכך היא שאנו בני האדם נוצרנו בצלם ה’, וכיוון שטבעו להעניק ושטבענו לקבל, דבקה בנו גם התכונה הזו – נתינה. ומשכך, כדי להיות כמו הבורא, עלינו להשתמש בתכונה הזו שטבועה בתוכנו כמה שיותר.  עד כאן מבוא לקבלה, ועל תיאורית המפץ הגדול ארחיב בהזדמנות אחרת לבקשתכם.

עם זאת, כיוון שהתכונה הדומיננטית אצלנו הינה הרצון לקבל, אנו שוכחים את המתנה העוצמתית הזו שבנו ואף משתמשים בה באופן שגוי. כן, כן. שגוי.

אנו הופכים נתינה אותנטית לריצוי, לאי יכולת ליצור גבולות של רצוי מול מצוי, ככלי כוחני, ופעמים רבות גם שוכחים את עצמנו בדרך.

אז מה עושים? (יעזור לכם להעלות את השאלות והתשובות על הכתב)

  1. לומדים להכיר את מערכת ההפעלה שלנו – האם אני מפחד להגיד לא? האם לא יאהבו אותי / יכעסו עליי אם לא אתן? האם אני מרגישה חזקה על מי שעוזרת לו?  האם ידחו אותי אם אבקש? מה אם אתאכזב אם לא יתנו לי גם? מצפים ממני…
  2. שואלים לגבי כל אחד מהמנגנונים הללו: מה יקרה אם אסרב? מה יקרה אם אסכים? מה יקרה אם אבקש? מה אני רוצה באמת להשיג ע”י הנתינה?…
  3. מזהים בתוך מה שכתבתם את המילים שחזרו הכי הרבה פעמים (בדידות / לא יאהבו אותי / אאכזב – גם את עצמי…)
  4. בודקים מה המכנה המשותף.

ואז מבינים שאין בינו לנתינה אמיתית דבר וחצי דבר. אלא מנגנון שבה לשמור עלינו בריאים ושלמים.

רוצה אור? תהיה אור!

רוצה אור? תהיה אור!

מה הקשר בין נתינה לשפע?!

אז גם אם אנחנו נותנים עם אג’נדה, כפי שנחשף למעלה, זה לא אומר שאנחנו לא אנשים מדהימים עם מוטיבציה כנה לתת ולהעניק.

במה הכלי הזה יכול לעזור לי?

ע”פ הקבלה כאשר אני בנתינה כלפי אדם אחר, ולא מצפה לקבל ממנו דבר בתמורה (אפילו לא מילה טובה), רק כך אני בנתינה אמיתית. הינו, אני מלאה ולא זקוקה לדבר, כמו הבורא. או אז, אני הופכת לבורא של חיי.

וכדי לפשט קצת את הדברים, ניתן לדמיין את הסיטואציה בצורת משולש:

משולש הנתינה

משולש הנתינה

 

כאשר אני בנתינה שלמה כלפי הזולת, שפע האפשרויות שקיימות בפני כדי לקבל בחזרה, הינן אינסופיות.

מצד שני, אם אני מצפה לקבל מהאחר את אותו הדבר או דבר דומה, האפשרויות מצטמצמות לכדי יכולתו של הזולת (שהיה “צריך” או נזקק לדבר מה, ולכן גם רוב הסיכויים שלא יוכל להשיב לי באותה המידה).

הרב ברג תיאר נתינה בספרו “ננו” באופן הבא:
ככל שאנו חולקים יותר, כך יש לנו ולכל האחרים יותר אור, ומכשולי החיים נגלים לעיני כל… הנוסחה של היקום פשוטה: ככל שנרבה לדאוג לצרכי הזולת, כך אנחנו נרוויח… המוטיבציה שלנו יכולה להיות חמדנות נאורה… התגברות על הטבע האנוכי ונתינה לזולת הן התנהגות נבונה. ברגע שנפנים זאת נגלה את הסוד ליצירת עולם שישרור בו שלום נצחי”.

רבות השיטות והדרכים להגשים את חלומותינו. אחת החביבות עליי הינה השימוש בכלי הנתינה, ושימוש קבוע יוצר נסים על בסיס יומיומי.

איך עושים את זה בפועל?

קודם כל מבררים מה אתם רוצים כרגע – שעסקה תיסגר, שיחסים ישתפרו, העלאה בשכר? ממליצה שתחשבו על מה הדבר שאתם הכי רוצים בתקופה זו, ואין לכם מושג כיצד ליצור אותו. מה שזה לא יהיה, תחשבו עליו, ואז תבקשו (בלב, בקול) שישלחו לכם הזדמנויות להיות בנתינה. ממש ככה.

אז בפעם הבא שתראו קבצן ברחוב, ילד שמבקש עזרה, או חבר לעבודה שצריך עכשיו את תשומת לבכם: פשוט תיתנו, לא בשביל ההרגשה הטובה המלווה בכך וגם לא כדי לקבל חזרה מהמקבל עצמו, אלא כי בכך הנכם הופכים לבוראים בעצמכם. תרגול של 7 ימים ברציפות עם מודעות של נתינה אותנטית, יביאו לכם נסים לחיים. בוודאות.

 

כלי  עוצמתי מספר 2# בפוסט הבא…

אם נשמע לכם מעניין ומשמעותי, ורוצים לקבל פרטים נוספים לגבי הקורס שבפתח וגם כדי להמשיך ולעקוב,

מוזמנים להצטרף לדף בפייסבוק, לעקוב בסלונה, וגם ללחוץ על הלינק ולשלוח לי הודעה.

רוצים עוד השראה? תלחצו!

עד לפעם הבאה, מאחלת לכולם שפע, שפע ועוד שפע!

אירה,

חיים בעוצמה.

עוד מהבלוג של אירה דותן

חלומות במגירה

לפני הרבה שנים הבנתי שיש סיבה שבגללה אני, אירה דותן, הגעתי לעולם הזה. כבר בתור ילדה הייתי חוקרת וחופרת, ובאופן שלא כל כך תאם את האופי הקופצני והחברותי שלי, גם מאוד אהבתי לבלות ימים כלילות עם עצמי – להרהר, לנסות להבין את...