הבלוג של ליטל ירון

אשה בפלוס

בוחרת כל יום מחדש להסתכל על הדברים מהצד החיובי, מהפלוס. כותבת על החלקים המצחיקים ואם אין, מנסה למצוא. לא נולדתי אופטימית, אני כנראה פסימית בהחלמה או אופטימית בהתהוות. מג'נגלת כמו רבות בין האיש, הילדים, הבית והעסק. לא... +עוד

בוחרת כל יום מחדש להסתכל על הדברים מהצד החיובי, מהפלוס. כותבת על החלקים המצחיקים ואם אין, מנסה למצוא. לא נולדתי אופטימית, אני כנראה פסימית בהחלמה או אופטימית בהתהוות. מג'נגלת כמו רבות בין האיש, הילדים, הבית והעסק. לא שוכחת גם זמן לעצמי, קוראת, מצלמת וכותבת גם בלוג מקומי - מגלה את השרון. מוזמנים להציץ http://bloghasharon.blogspot.co.il/

עדכונים:

פוסטים: 101

החל מאוגוסט 2010

האיש שאיתי טוען שיש לי בעיית חיווט במוח. זה מתבטא בכך שהתגובות שלי לסיטואציות מסויימות או לשאלות של אנשים הן לא ריאליות ולרוב מוגזמות מבחינת רגש. אז בשנה האחרונה ניסיתי לצמצם את “המתקפות הרגשיות” בתשובות שלי וגם לא להגיע למצב של רתיחה בגלל שאני “שומרת בבטן”. ברשומה הזו אספתי כמה שאלות ותגובות (שחוזרות על עצמן) מהחודשים האחרונים והגבתי להן. אולי זו הדרך לענות ויחד עם זה לא לשמור בבטן? מוזמנים להגיב בסוף הרשומה.

28/09/2013

זה שאני לובשת טוניקה זה לא אומר שאני בהריון, זה אומר שאני פשוט אוהבת טוניקות.

זה שאני מרכיבה משקפיים לחתונה של אחי, זה לא אומר שאני לא רוצה להיות בלי, זה אומר שזה פשוט לא אפשרי. וחוץ מזה מגיל 12 אני מרכיבה משקפיים כל הזמן, כולל בחתונה שלי. זו מי שאני.

זה שאני כותבת בתגובה לשאלה על בעלים בקבוצה בפייסבוק “בעלול” זה לא אומר שאני חושבת שהוא טיפש, זה אומר שבעיני זה שם חיבה חמוד.

זה שאני כותבת כל הזמן על בעלי “החצי” זה לא אומר שאני לא שלמה, זה לא אומר שאני לא מרגישה שלבד אני לא 100%, זה אומר שבעיני הוא משלים אותי לאחד שלם. כן, ביחד עם זה שאני בעצמי אחד שלם.

זה שאני בעיקר אומרת “בעלי” זה לא אומר כלום על תפיסתי את הזוגיות המודרנית, זה רק אומר שבעיני זו סמנטיקה. וזה לא באמת רלוונטי, אלו רק מילים, משנה מה קורה בבית.

זה שאני בוחרת לצמצם ימי פעילות בעיסוק שלי, זה לא אומר שאני “סוגרת” או “מפסיקה”, זה רק אומר שזה המקום הנכון שלי עכשיו. מפתיע, לא כולם רוצים לגדול ומהר. יש מי שצעדים קטנים מתאימים לה יותר.

זה שאני לא מחפשת כרגע שיתופי פעולה מקצועיים, זה לא אומר שאני מתנשאת או לא רוצה “לשתף בסודות מקצועיים”. זה רק אומר שכרגע אני במקום שטוב לי גם ב”מרפאת עידנים” וגם “במרכז ליעוץ שינה”. ובאמת, “סודות מקצועיים”? אפשר לחשוב שהמצאתי את הגלגל. ממילא רואים מה אני עושה ברשת.

זה שאני “מייבשת” מי ששואלת אותי על ילד שלישי בתשובה צינית/עוקצנית, זה לא אומר שאני רעה או מגזימה. זה רק אומר שהשאלה לא במקום. באמת חשבת שאני אענה לך למה אני נשארת “רק” עם שניים?

זה שאני בוחרת לסוע לחו”ל במקום להחליף סלון, לא אומר שלא אכפת לי אם למי שמתארח אצלי לא נוח לשבת על הספות, זה רק אומר שבסדרי עדיפויות שלי הבית יחכה, הנפש שלי – לא.

זה שאני בוחרת לשלב טיפול תרופתי בתמיכה בילדיי, לא אומר שאני “מסממת” אותם. זה אומר שבדקתי, חקרתי, השוויתי לאורך זמן ארוך וזה שמתאים לי! לנו! כל אחד יפעל עם ילדיו כראות עיניו. רדו מנסיונות ההטפה והרצון העז “להראות לי את האור”, הייתי שם. עכשיו אני פה.

זה שבימי שבת בבוקר אני לא מצטרפת לבעלי ולילדים לבריכה, לא אומר שאני “פוגעת במשפחתיות” ו”אוי אבל זה הזמן היחיד של ארבעתכם ביחד”, זה אומר שאני שומרת על שפיות לטובתם. בעיני, אם כאמא  אני מרגישה שאני לא נושמת, יהיה לי קשה מאוד להכיל אותם לאורך השבוע שיבוא.

זה שאני אומרת בצחוק ובחיבה ש”אני כבר חצי תימניה” או “אוף האשכנזים האלה”, זה לא אומר שאני גזענית. זה רק אומר אני נשואה לתימני ואני ממוצא אשכנזי לגמרי ולכן הרבה מההומור שלי מתובל במה שאני רואה כמצחיק משתי העובדות האלו.

זה שאני לא רוצה לספר ולהסביר לכל העולם, אשתו ואחותו את הסיבה לכל מיני דברים ביחסיי עם משפחתי, זה לא אומר שאני מסתירה. זה אומר שאתם במעגל לא מספיק קרוב או שזה לא רלוונטי לשיחה הספציפית.

זה שאני בוחרת לשתף חלקים מחיי ברשת, זה לא אומר שאני רוצה להיות “מפורסמת” או ש”את רוצה להיות מאלה שחושבים שהם מובילי דיעה”. זה רק אומר שיש לי בלוג קטן, נחמד וצנוע ומי שהסגנון שלי מתאים לו – ימשיך ויקרא. ומי שלא – לא.

זה שאני מגדירה את עצמי כ”בעיקר אמא ואחר כך יועצת התפתחות ושינה” לא אומר שאני מבטלת את עצמי או “מתבזבזת מקצועית”, זה אומר שזו הבחירה שלי. באמת זה עניינך?

עכשיו רק נשאר לי לראות אם אכן כתיבת הרשומה הזו יכולה להחשב ככלי טיפולי. והנה צילום עם הסטיקר המדובר, כמובן שהתמונה שלו שמורה לי המחשב.

:

מפרגנת ל”דפוס צבעים אמיתיים” על הסטיקר שאני כל כך אוהבת! כל מי שרואה מאזדה 3 כחולה כשהסטיקר הזה מאחורי משענת הראש האמצעית – זו אני!

http://www.realcolors.co.il/about/

שלכם,

ליטל ירון – אשה בפלוס

עוד מהבלוג של ליטל ירון

Thumbnail

סלפי ואומץ | גיל 40

  כל מה שתקראו ותראו מהשורה הבאה ואילך = מבחינתי, אומץ. מכירים את אלו שאין להם בעיה להצטלם? מכירים את אלו שנהנים ואוהבים להצטלם, באופן כללי ובפרט בסלפי? זו אולי נשמעת כמו התחלה של בדיחה בסטנד - אפ, אבל זה לא. אז, מכירים...

תגובות

פורסם לפני 5 years
Thumbnail

מה אומרות ידייך?

כף ידע – מה אומרות עליך טביעות האצבעות שלך? וטביעות כפות הידיים שלך? וגם כפות הרגליים? מסתבר שהרבה מאוד. סליחה, מסתבר שהמון! מידע רב שיכול לעזור לך להבין את עצמך, מה מתאים לך...

Thumbnail

לחיבוק שלך יש כוח לשנות | עמותת ''חיבוק ראשון''

  לצלם, להעלות לפייסבוק או לאינסטגרם - הדרך הפשוטה ביותר לתרום 10 שנים של פעילות! זה הזמן שעמותת "חיבוק ראשון" פועלת. לציון העשור מותג הטיטולים האגיס החליט להרתם ולסייע...

תגובות

טופ 20 - בלוגים