הבלוג של לירון תמם - כותב שירים

liront231

שמי לירון תמם, אני כותב שירים וסיפורים, יש לי אתר שירים משל עצמי, מזמין אתכם לקרוא את הפוסטים שלי. מקווה שתהנו

עדכונים:

פוסטים: 21

החל מאוגוסט 2015

א.אני חושב שהארגון הזה, בדיוק כמו ארגונים אחרים, משמאל ומימין, הם חשובים, זה מה שנקרא חברה אזרחית בלעדיה אין קיום למרחב דמוקרטי אמיתי. הבעיה היא שאם מישהו רוצה לשנות משהו, שיעשה את זה כאן ולא ינסה לעשות את זה בשויץ או שבדיה. זאת לא חוכמה ללכת למקומות בהם אוהבים לשמוע דברים כאלה ולהטיף משם מוסר. זה גם די מטופש, כי זה גורם לתגובה הפוכה. אתם חושבים שיש בעיה? תלחמו עליה כאן,עם כל החשש והפחד, יש (עדיין) מספיק מקום לזה. השבוע האחרון גם הוכיח את זה.

ב.צודקים מי שטוען שזה לא הגיוני שממשלות זרות יממנו ארגונים ישראלים, מצד שני בואו לא נהיה תמימים, מדינת ישראל על מוסדותיה השנוים קמה וחיה על תרומות זרות, וכשבודקים כיצד פוליטיקאים נבחרים לכנסת אז מגלים שרובם מקבלים כספים ממקורות זרים. אין הבדל אם הכסף מגיע ממשלה זרה שיש לה אינטרס לבין אם הוא מגיע מאיל קזינו שיש לו אינטרס פוליטי או כלכלי . מדינת ישראל חיה מתרומות זרות, צה”ל חי מהן וגם ארגונים אזרחיים (סביר להניח שבלעדיהן הם פשוט לא היו קיימים במקרה שלהם). מישהו יכול להסביר מה ההבדל חוץ מהאגנ’דה הפוליטית? אפשר להתייחס לעצם הפעילות של הארגון בחו”ל, אך מכאן ועד לאסור תרומות מחו”ל, הדרך ארוכה.  בכל המקרים עדיף שזה לא היה קורה, אך כל עוד החוק לא אוסר על כולם, וכל עוד אין ממש אפשרות אחרת הגיונית,  אי אפשר לאסור רק על חלק בגלל א’גנדה פוליטית (אגב עם מה שהארגון עושה בחו”ל ישראל יכולה להתמודד, עם זה שיש פה פוליטיקאי מסוים שנתמך על ידי איל הון אוסטרי שהשחית מערכת שלמה, אני לא בטוח כמה אנחנו יכולים להתמודד)

ג.השר בנט צדק שהוא לא הרשה לשוברים שתיקה להיכנס לבתי ספר, הבעיה היא זו האיפה ואיפה שהוא נוקט. גם ארגונים מחזירים בתשובה (בצורה ישירה או עקיפה) לא צריכים להיכנס לבתי ספר, בתי ספר צריכים להיות ממלכתיים, חינוך ולא אג’נדות פוליטיות או דתיות.

ד.יש משהו בטענה ששוברים שתיקה גורמים נזק לישראל, למרות שבעידן של ימנו עם רשתות חברתיות, קצת קשה להאמין שהעולם צריך עדות כזו או אחרת בשביל לדעת מה לחשוב (בצדק או לא בצדק, בהנחה סבירה שהעולם לוקח את מה שטוב לו לקחת). אך אנשי ימין שקופצים וטוענים “תראו איזה נזק הם עושים לישראל” קחו בחשבון שהחבר’ה ששורפים שדות של פלשתינים או שורפים בית של פלשתינים או קמפיין בו ארגון מציג יהודים כשתולים. גורמים יותר נזק לישראל.

ה.צחוק הגורל, שבסופו של השבוע, שוברים שתיקה קיבלו הרבה יותר יחס וחשיפה ממה שהיה להם קודם, בעוד שאם תרצו הוכיחו שבעיניהם כולנו חשודים, שכל אחד יחליט בעצמו אם זה יותר או פחות מסוכן מאיזו עדות שניתנת בשוודיה או בשוויץ.

עוד מהבלוג של לירון תמם - כותב שירים

הקומיסרית תחליט מה ישודר בגלי צה"ל

השבוע פתחתי את האינטרנט וגיליתי שמירי רגב קמה בבוקר והחליטה לפצל את גלי צה"ל, אחרי זה היא כבר פחות דיברה על פיצול ויותר על שינוי בתכני המוזיקה בשביל שתהיה בתחנה יותר מוזיקה מזרחית. נניח רגע לשאלה האם גלי צה"ל נמצאת תחת...

תגובות

פורסם לפני 4 years

אז שירי לא יודעת מי זו אלינור ריגבי

לפני מספר ימים סערה הארץ, טוב לא בדיוק כל הארץ אלא רק מביני דבר במוזיקה אשר כעסו ששירי מימון הודתה באקס פקטור היא שלא יודעת מי זו אלינור ריגבי. סערה בכוס תה שלא ברור מה תכילתה. לפני שאומר את דעתי, אציג 2 גילויים נאותים...

תגובות

פורסם לפני 4 years

אולי נסגור את המדינה?

אני מודע לעובדה שהפוסט הזה נכתב בבוקר בו ישראל כץ הודיע שהשמיים יישארו פתוחים בערב חתונתה של בר רפאלי, ובכל זאת יש כאן משהו מקומם. עצם המחשבה של אנשים מסוימים, שאכן צריך לסגור את השמיים מעל אזור החתונה, שמה חס וחלילה מישהו...

תגובות

פורסם לפני 4 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה