הבלוג של Liron Ben Yaakov

עכשיו תורי

אם יחידנית לאליענה ובת זוג ליוני. אשת תקשורת, מרצה ופעילה פמיניסטית. דוברת בחברת החשמל. דוברת וחברה בוועדה המייעצת של תנועת ש.י.ן לשוויון ייצוג נשים. מרצה בבית הספר סמי עופר לתקשורת של המרכז הבינתחומי.

עדכונים:

פוסטים: 42

החל מיוני 2012

יש לי אח תאום. תמיד היה לי אח תאום. נולדתי ביחד איתו לפני 33 שנים בבית החולים שערי צדק בירושלים. אף אחד לא ציפה לתאומים. במשך 9 חודשים אמרו לאימא שלי שיש לה תינוק גדול. בדיעבד, הלבבות שלנו היו אחד על השני ונשמעו דפיקות לב רק של תינוק אחד. 10 דקות אחרי שהוא נולד ראו עוד יד ברחם והוציאו גם אותי

05/01/2013

יש לי אח תאום. תמיד היה לי אח תאום. נולדתי ביחד איתו לפני 33 שנים בבית החולים שערי צדק בירושלים. הוא נדחף לפני ומהיכרותי אותי, אני בטוחה שניסיתי להשיג אותו, אבל כבר אז הוא היה חזק יותר. 10 דקות אחרי שהוא נולד ראו עוד יד ברחם והוציאו גם אותי.

אף אחד לא ציפה לתאומים. במשך 9 חודשים אמרו לאימא שלי שיש לה תינוק גדול. בדיעבד, הלבבות שלנו היו אחד על השני ונשמעו דפיקות לב רק של תינוק אחד. אולטראסאונד עשו רק להריונות בעייתיים וכך יצא שאני סוג של הפתעה.

הוא נולד במשקל 2.150 קילו ונשאר 24 שעות בפגייה ואני במשקל 2.280 קילו. התפתחנו ביחד. זחלנו על הבטן ביחד, עברנו לארבע ובגיל שנה וחודשיים התחלנו להלך אימים. התחלנו לדבר ביחד, הדבקנו אחד את השנייה במחלות, בבכי ובצחוק. כמו עם כל תינוק אחד רק כפול שניים.

הוא היה אוכל חצי גרבר ואני אחד וחצי, הוא היה שקט ומופנם, אני רעשנית ומוחצנת. שיחקנו ביחד, חלקנו ביחד. היה הרבה ביחד. רק שאני הייתי על אימא והוא על סאני, הסטודנטית מצ’טנוגה, טנסי.

עד גיל 8 חלקנו את אותו החדר. עד גיל 11 ישבנו באותה כיתה ועד גיל 14 למדנו באותו בית הספר. ושם נפרדנו פיזית.

אם לרגע מסתכלים על העולם כמקום של תחרות (גישת “הקונפליקט” לבוגרי החוג לסוציולוגיה) לכל אחד שבא לעולם מייעדים מקום אחד. גם לתאומים שמגיעים ביחד מחכה מקום אחד, במיוחד לעולם בו מתכננים הגעה של תינוק אחד ולפתע יש שניים.

‘אז איך זה שיש אח תאום?’ התחושה היא שכל הזמן צריך להילחם על המקום הזה. על תשומת לב ההורים, על המשאבים, על ההצלחות, על מי הכי טוב ומי הכי יפה ומי הכי מוצלח. זו לא רק תחושת התחרות האינהרנטית של עצם היותנו תאומים שנולדו ביחד, זו גם הסביבה. המשפחה, החברים, המורים בבית הספר, תמיד השוו בינינו, ולבורים במיוחד לא היה ברור איך תאומים יכולים להיות כל-כך שונים, כאילו לא מדובר בשני בני אדם מובחנים ומופרדים.

עד שיוצאים מהבית. או בישראל – עד הצבא. אך גם אחרי הצבא, גם באוניברסיטה וכן, גם היום – התחושה של התחרות לא נעלמה, אך היא על silent, לפעמים היא עולה לרטט, אך רוב הזמן היא כבר לא שם. המרחק, הגיל והחיים עושים את שלהם. הוא בחייו ואני בשלי.

חלקו את אותו הרחם 9 חודשים. אני עד היום לא מבינה איך שרדנו שם שנינו ביחד 9 חודשים. 9 חודשים הוא ואני בחלל הצפוף! מי שמכיר אותי יודע שאיתי קשה לי להיות לבד בחלל צפוף אז עם עוד אחד?

לא, אנחנו לא דומים. לא באופי, לא במראה, לא בהשקפת העולם, לא בהתנהגות, לא ברצונות, לא בשאיפות. לא. אנחנו בהחלט לא דומים. נראה לי שפשוט באיזשהו שלב אח תאום זה כמו אח רגיל, אז מה אם הגחנו לכאן ביחד.

עוד מהבלוג של Liron Ben Yaakov

תצוגה מקדימה

הצד שלי

יואב אבן, כתב הבריאות של חדשות ערוץ 2 פרסם השבוע ספר זיכרונות המתעד את החוויה האישית שלו בעקבות תלונה במשטרה שהוגשה נגדו, על ביצוע אונס ומעשי סדום, לפני כארבע שנים. הספר, "הצד שלו", פורסם באינטרנט וניתן להורדה חינמית, או...

תצוגה מקדימה

יש קמפיינים שלא צריכים לחזור אליהם. או להתחיל

היום בצהריים חברה שלחה אליי ולכ-30 חברות נוספות את ההודעה הבאה - Hello Ladies! That time of year is here year again when we try to raise awareness for breast cancer through a game. It's very easy and I kindly ask that you ALL please participate. Two years ago we had to write the color of our underwear on our wall. Men wondered for days at what was...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

איך יתכן שגבר שהורשע באונס לא יישב שנים ארוכות בכלא?!

לפני קצת יותר משנה שמעתי לראשונה על האנס יניב נחמן. אז הוא עדיין לא הורשע כאנס, אך הרשת היתה מלאה בתיאורי זוועה של המעשים המגונים שביצע בבחורות איתן יצא. בטענות כלפי האנס המנוול נטען...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה