הבלוג של Liron Ben Yaakov

עכשיו תורי

אם יחידנית לאליענה ובת זוג ליוני. אשת תקשורת, מרצה ופעילה פמיניסטית. דוברת בחברת החשמל. דוברת וחברה בוועדה המייעצת של תנועת ש.י.ן לשוויון ייצוג נשים. מרצה בבית הספר סמי עופר לתקשורת של המרכז הבינתחומי.

עדכונים:

פוסטים: 42

החל מיוני 2012

אוטוטו יום האישה הבינלאומי (8.3), וכבר התחילו כתבות, סיפורי גבורה, חגיגות שחרור האישה ו”הנה אבל תראו איך הן התקדמו”…

אז שניה לפני שהפיד יתמלא בחזיות, אני רוצה לספר לכן/ם על הצעה של תנועת ש.י.ן – שוויון ייצוג נשים, בה אני חברה ופועלת ביחד עם פרופ’ אסתר הרצוג וחברות נוספות, בניסיון לעשות כאן שינוי.

הרעיון הוא לחייב ארגונים מהמגזר הציבורי וחברת ממשלתיות לעבוד ולשכור שירותים רק מספקים – חברות וקבלנים – שיש בהן ושמעניקים ייצוג שווה לנשים ולגברים – 50%. הכוונה היא שכבר ברמת תנאי הסף במכרז יצוין שעל החברה המתמודדת לעמוד בתנאי זה. מצב זה יחייב לייצר שינוי משמעותי היות והמדינה היא המעסיק הגדול ביותר במשק, המשק כולו יהיה חייב להתאים את עצמו וגם חברות פרטיות תהיינה חייבות לשנות את תמהיל כוח האדם המגדרי שלהן.

למשל, ארגונים ציבוריים וחברות ממשלתיות תהיינה חייבות להשתתף בכנס רק אם הוא מעניק ייצוג שווה בפאנלים, בביתנים ובתכנים לנשים ולגברים. אין דבר כזה פאנל רק עם גברים! וארגונים ציבורים יוכלו לעבוד רק עם חברות שיש בהן ייצוג שוויוני ומגוון לגברים ולנשים – קבלני מזון, חברות הפקה, משרדי עורכי דין, יח”צנים, חברות ייעוץ אסטרטגי, לוביסטים וכיו”ב. ולא רק בתפקידים זוטרים, הכוונה היא שגם בקרב השותפים יהיו גברים ונשים בצורה שוויונית.

אז אתן/ם יכולות ויכולים להגיד לי שייצוג של 50% זה לא ראלי (כבר אמרו) וקרוב לוודאי שאתם צודקים, אבל זה נראה לכם הגיוני שאנחנו הנשים חצי מהאוכלוסייה אך מהוות פסיק ולא סימן קריאה בקרב מקבלי ההחלטות? תגידו שזה חוק שבעיקר יפרנס עורכי דין שימצאו דרכים לעקוף אותו (ומה קורה היום…?) תגידו שיש עיסוקים בהם אין נשים (מעניין למה..?) ותגידו שאף אחד לא יקדם חוק כזה…

אבל אני אומרת, רגע, חכו לפני שאתם קופצים. גם אם לא נגיע בקרוב ל-50%… אני מוכנה לדבר על 30%. גם אם לא נגיע לכלל המכרזים והחברות במשק, בואו נתחיל במשהו. אני אומרת שאני לא מרימה ידיים. אני אומרת שהשינוי צריך להתחיל במשהו. ואם למדינה אכפת ממעמד האישה העובדת, ממעמד האישה כתורמת לחברה ולמשק, ממעמד האישה כפרט תבוני וחכם ולכנסת חשוב לקדם ולייצג את כלל חלקי העם – אז צריך שינוי של יותר מ-24 שעות ביום האישה הבינלאומי.

אנחנו מנסות לקדם את הנושא באמצעות פעילותנו בתנועת ש.י.ן, שיוויון ייצוג נשים, דרך חקיקה פרלמנטרית. אם חוק כזה אכן יקודם (בקונסטלציה כזו או אחרת), השינוי יהיה אמתי ומהותי והוא יקדם שוויון הזדמנויות משמעותי עבור נשים בשוק העבודה. אינשאללה.

עוד מהבלוג של Liron Ben Yaakov

תצוגה מקדימה

הצד שלי

יואב אבן, כתב הבריאות של חדשות ערוץ 2 פרסם השבוע ספר זיכרונות המתעד את החוויה האישית שלו בעקבות תלונה במשטרה שהוגשה נגדו, על ביצוע אונס ומעשי סדום, לפני כארבע שנים. הספר, "הצד שלו", פורסם באינטרנט וניתן להורדה חינמית, או...

תצוגה מקדימה

יש קמפיינים שלא צריכים לחזור אליהם. או להתחיל

היום בצהריים חברה שלחה אליי ולכ-30 חברות נוספות את ההודעה הבאה - Hello Ladies! That time of year is here year again when we try to raise awareness for breast cancer through a game. It's very easy and I kindly ask that you ALL please participate. Two years ago we had to write the color of our underwear on our wall. Men wondered for days at what was...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

איך יתכן שגבר שהורשע באונס לא יישב שנים ארוכות בכלא?!

לפני קצת יותר משנה שמעתי לראשונה על האנס יניב נחמן. אז הוא עדיין לא הורשע כאנס, אך הרשת היתה מלאה בתיאורי זוועה של המעשים המגונים שביצע בבחורות איתן יצא. בטענות כלפי האנס המנוול נטען...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה