הבלוג של Liron Ben Yaakov

עכשיו תורי

אם יחידנית לאליענה ובת זוג ליוני. אשת תקשורת, מרצה ופעילה פמיניסטית. דוברת בחברת החשמל. דוברת וחברה בוועדה המייעצת של תנועת ש.י.ן לשוויון ייצוג נשים. מרצה בבית הספר סמי עופר לתקשורת של המרכז הבינתחומי.

עדכונים:

פוסטים: 42

החל מיוני 2012

לפני קצת יותר משנה שמעתי לראשונה על האנס יניב נחמן. אז הוא עדיין לא הורשע כאנס, אך הרשת היתה מלאה בתיאורי זוועה של המעשים המגונים שביצע בבחורות איתן יצא. בטענות כלפי האנס המנוול נטען כי נהג למזוג לנשים שאיתן יצא אלכוהול, ואז, כשהיו מעורפלות חושים וללא יכולת להתנגד, הוא צילם אותן על פי החשד בתנוחות אינטימיות ובעל אותן שלא בהסכמתן. צוות החקירה סיפר כי נחמן פעל כך עם נשים רבות, שהתעוררו עירומות לצדו ולא זכרו מה קרה מרגע השתייה ועד שהתעוררו, כאשר לחלקן זה היה מפגש ראשון איתו.

היום פורסם פסק הדין בעניינו. האנס יניב נחמן, הודה והורשע באונס ובמעשה מגונה בצעירה. במהלך החקירה המשטרה אף בדקה 3 תלונות של נשים נוספות שטענו שהוא טשטש אותן באמצעות סם אונס, אך בשל קושי בהוכחות הוסר הסעיף מכתב האישום. על כך הוא נענש על ידי בית המשפט בגזר דין קל של חצי שנה של עבודות שירות, בטענה כי הפרסומים הנרחבים והמקיפים על אודות פרטי החקירה וחשיפת זהותו פגעו פגיעה הרסנית ושלא לצורך בשמו הטוב.

כשפורסם הסיפור לראשונה בכלי התקשורת, טרם גזר הדין והענישה, צעקתי בקול גדול כי יש לחתוך לו את הזין ולתלות אותו בכיכר העיר. כשקראתי היום כי העונש שניתן לו הוא 6 חודשי עבודות שירות עלובים, בטענה כי בלה בלה בלה בלה בלה… זעמתי! ממש רתחתי מזעם. איך זה יתכן ?! איך יתכן שגבר שהורשע באונס לא יישב שנים ארוכות בכלא, איך ???!!!!

סיפרתי היום לחברה מהעבודה על המקרה ועל פסיקת השופט, ושלחתי לה לינק לאחד הפרסומים. היא זיהתה את האנס כמישהו שפעם התחיל איתה באתר הכרויות. שיחק לה המזל והיא לא נפגשה איתו. גם אני רשומה לאתרי היכרויות ולפעמים אני אפילו נפגשת עם גברים שאני מכירה דרכם. המחשבה כי גם לי זה יכול לקרות, כי האנס יניב נחמן ושכמותו מסתובבים להם שם חופשי בחוץ – מוציאה אותי משלוותי, ממש מרתיחה אותי, אבל בעיקר גורמת לי להרגיש חסרת אונים. מספיק שאשאיר את כוס היין שהזמנתי ללא הגנה בזמן שאני הולכת לשירותים כדי שמנוולים כמו האנס יניב רחמן יפגעו גם בי ובשכמותי.על הבר

והינה בא בית המשפט והקל את עונשו. בכלל, נראה כי בפסיקתו, לבית המשפט לא ממש אכפת ממני או מאחיותיי וכי התפיסות לאורן הוא פועל אינן בסולם שאני יכולה להסכים איתו.

בית משפט קבע כלפי האישה שנאנסה ש”הנאשם פגע בערכים יסודיים… ופגע בה מינית. ואולם, מידת הפגיעה בערכים החברתיים אינה ברף הגבוה” ובאותה נשימה קבע כלפי האנס המורשע כי “הפרסומים הנרחבים והמקיפים על אודות פרטי החקירה, תוך חשיפת זהות הנאשם ותמונתו… פגעו פגיעה הרסנית ושלא לצורך בשמו הטוב”. בכך, בית המשפט קבע סולם המציב את הפגיעה בשמם הטוב של גברים כפגיעה חמורה והרסנית יותר מהפגיעה של הנשים שהותקפו מינית בצורה אלימה תוך חילול כבודן וזכויותיהן הבסיסיות. איך ? איך יתכן ? איך יתכן ששמו הטוב של גבר שווה יותר מפגיעה מינית של אישה ?

נשים, בחורות ונערות צעירות לעולם לא ירגישו בטוחות במרחב הציבורי כל זמן שאנסים מורשעים יסתובבו ברחובות מבלי לתת את הדין וכל זמן שנגזרים עונשים קלים של עבודות שירות אשר שולחים מסר שגוף האישה מותר באלימות מינית.

אני לא מכירה את האנס יניב נחמן באופן אישי ומאוד מקווה גם לא להכיר אותו. אני כואבת את כאבן של הבחורות שהוא אנס ומקווה מאוד שהפרקליטות תגיש ערעור וכי בית המשפט ימצא לנכון להחמיר את הענישה.

עוד מהבלוג של Liron Ben Yaakov

תצוגה מקדימה

הצד שלי

יואב אבן, כתב הבריאות של חדשות ערוץ 2 פרסם השבוע ספר זיכרונות המתעד את החוויה האישית שלו בעקבות תלונה במשטרה שהוגשה נגדו, על ביצוע אונס ומעשי סדום, לפני כארבע שנים. הספר, "הצד שלו", פורסם באינטרנט וניתן להורדה חינמית, או...

תצוגה מקדימה

יש קמפיינים שלא צריכים לחזור אליהם. או להתחיל

היום בצהריים חברה שלחה אליי ולכ-30 חברות נוספות את ההודעה הבאה - Hello Ladies! That time of year is here year again when we try to raise awareness for breast cancer through a game. It's very easy and I kindly ask that you ALL please participate. Two years ago we had to write the color of our underwear on our wall. Men wondered for days at what was...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

מפגש אופטימי עם מציאות מורכבת

בסוף השבוע האחרון הייתי בחו"ל. פחות ברמת הגבולות הגיאוגרפיים ויותר ברמת הפנטזיה האוטופית. ביליתי במלון סנט מרגרט בנצרת ביחד עם קבוצה של 60 נשים מנהיגות ערביות ויהודיות שהגיעו מתוך רצון לעשות שינוי ולבנות ביחד עתיד של דו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה