הבלוג של Liron Ben Yaakov

עכשיו תורי

אם יחידנית לאליענה ובת זוג ליוני. אשת תקשורת, מרצה ופעילה פמיניסטית. דוברת בחברת החשמל. דוברת וחברה בוועדה המייעצת של תנועת ש.י.ן לשוויון ייצוג נשים. מרצה בבית הספר סמי עופר לתקשורת של המרכז הבינתחומי.

עדכונים:

פוסטים: 42

החל מיוני 2012

18/06/2015

יואב אבן, כתב הבריאות של חדשות ערוץ 2 פרסם השבוע ספר זיכרונות המתעד את החוויה האישית שלו בעקבות תלונה במשטרה שהוגשה נגדו, על ביצוע אונס ומעשי סדום, לפני כארבע שנים.

הספר, “הצד שלו”, פורסם באינטרנט וניתן להורדה חינמית, או בתשלום וולונטרי. אז הורדתי.

קראתי את הספר בתחושת בחילה ומאוד התלבטתי אם לכתוב את דעתי על הספר, על התיאורים המאוד מפורטים של כל התהליך והחוויה ועל עצם פרסומו. עיקר החשש שלי נבע מכך שאני עובדת בתחום התקשורת, גם מולו יצא וגם מול כתבים אחרים מחדשות ערוץ 2.

אך היות ועצם החלטתו המודעת והמושכלת של אבן לפתוח שוב את הפרשה באמצעות ספר תיעוד – משמעה להעמיד את הנושא לדיון ציבורי. כמתנדבת בארגון נשים שמטרתו לקדם נשים ובראש ובראשונה כאישה – אני לא יכולה, לא מסוגלת ואסור לי להתעלם. בסופו של דבר החלטתי להתייחס.

הספר מהווה סוג של כתב הגנה סקסיסטי מעורר חלחלה, המגולל שוב את המעשים בפירוט מזעזע ומדכא. ההתנהגות המינית שהוא מתאר, השימוש בקשריו, אופן עיבוד הנתונים וההצטדקות הפומבית הזו מעלים בי תחושת קבס. ואני רק יכולה לדמיין מה עובר על הבחורה שהגישה נגדו את התלונה.

אבן בחר להעלות פרשה שנשכחה באוב מתוך אינטרס מובן לנקות את שמו, אך בא לברך ויצא מקלל. בכישרון רב הוא מחזק ומטביע בדיו את גווני הכתם שהוא כל-כך התאמץ למחוק, ממש הופך אותם לחדים וברורים.

״הצד שלו״ חשוב ולו רק כדי להיחשף למהי התנהגות מינית אלימה חוצה קווים שיש להוקיעה מכל וכל. רווקות תל אביבית במלוא עליבותה.

התיק נסגר מחוסר ראיות. אולי היה אונס ואולי לא. חוקית ומשפטית הוא זכאי.

בדין פומבי וחברתי, המסמך הזה מעלה סימני שאלה בדבר התנהגותו והלגיטימיות של מעשיו.

אישה בוכה

עוד מהבלוג של Liron Ben Yaakov

תצוגה מקדימה

יש קמפיינים שלא צריכים לחזור אליהם. או להתחיל

היום בצהריים חברה שלחה אליי ולכ-30 חברות נוספות את ההודעה הבאה - Hello Ladies! That time of year is here year again when we try to raise awareness for breast cancer through a game. It's very easy and I kindly ask that you ALL please participate. Two years ago we had to write the color of our underwear on our wall. Men wondered for days at what was...

תגובות

פורסם לפני 8 years
תצוגה מקדימה

איך יתכן שגבר שהורשע באונס לא יישב שנים ארוכות בכלא?!

לפני קצת יותר משנה שמעתי לראשונה על האנס יניב נחמן. אז הוא עדיין לא הורשע כאנס, אך הרשת היתה מלאה בתיאורי זוועה של המעשים המגונים שביצע בבחורות איתן יצא. בטענות כלפי האנס המנוול נטען...

תצוגה מקדימה

מפגש אופטימי עם מציאות מורכבת

בסוף השבוע האחרון הייתי בחו"ל. פחות ברמת הגבולות הגיאוגרפיים ויותר ברמת הפנטזיה האוטופית. ביליתי במלון סנט מרגרט בנצרת ביחד עם קבוצה של 60 נשים מנהיגות ערביות ויהודיות שהגיעו מתוך רצון לעשות שינוי ולבנות ביחד עתיד של דו...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה