הבלוג של Liron Ben Yaakov

עכשיו תורי

אם יחידנית לאליענה ובת זוג ליוני. אשת תקשורת, מרצה ופעילה פמיניסטית. דוברת בחברת החשמל. דוברת וחברה בוועדה המייעצת של תנועת ש.י.ן לשוויון ייצוג נשים. מרצה בבית הספר סמי עופר לתקשורת של המרכז הבינתחומי.

עדכונים:

פוסטים: 42

החל מיוני 2012

אני לא בוגרת החוג למדעי המדינה, לא כתבת מדינית ואין לי תודעה חברתית-פוליטית מעל לממוצע, עם זאת, מתוקף תפקידי כדוברת אני כן חשופה, ביקורתית ורגישה יותר לתכנים המופצים בתקשורת וקשה לי להתעלם מתוצרי התעמולה שרצים ברשת, מפורסמים בעיתונות ומושמעים בחוגי הבית. התחושה שלי היא כי הפוליטיקאים שלנו, (חכמים פחות, מטומטמים יותר), מחזיקים יועצים, אשר תופסים את הציבור כמטומטם ועל כן לגיטימי למכור לו את  תעמולת הטראש של החודש האחרון במעטפת של אידאולוגיה.

נכון שאין הרבה זמן לתעמולת בחירות, לבנות אסטרטגיה וקמפיין ולהעביר את המסר בצורה חכמה ומורכבת שתחלחל גם לאחרון המטומטמים שאנחנו הציבור, אבל האם זוהי באמת סיבה מספקת לפרופגנדה המעליבה אליה אנחנו נחשפים?!

tumblr_ma5ehpmO2v1rvkhiuo1_500

אתחיל עם המפלגה לה הצבעתי במערכות הבחירות של השנים האחרונות: מרצ וסרטון השקת הנבחרת החדשה-ישנה של זהבה, תמר, אילן, מיכל והשאר, בחתונה אשכנזית של חבר מהמשרד על רקע שיר שמנגן על נימי הרגש של סוף לילה רווי אלכוהול בבר מסריח באלנבי. מעבר לזה שהוא גרוע ונלעג לא יותר מפרסומת לחברת סלולאר בהשקת תכנית יעדים חדשה לפולנייה, אני לא מבינה אותו. אל מי הוא אמור לפנות? מה המסר שהוא אמור להעביר? מי המורה לריקודים של זהבה? האם תמר שיננה את המילים על פה? האם הסרטון אמור להתכתב עם החתונה הגזענית של ש”ס מהקמפיין של לפני שנתיים או שזה סתם קריאיטיב פורץ דרך לכבוד עונת החתונות ?

ויש את אקס ‘מפלגת העבודה’, עכשיו ‘המחנה הציוני’, על שני הראשים ה’מאגניבים’ שלה, הלוא הם ׳הגברים בשחור׳ המבלים בברים ברחבי הארץ וברחובות תל אביב, מנשקים תינוקות, ‘מסתחבקים’ עם צעירים, הולכים כמו חיפושית, מדמיינים וקוראים בקול גדול:׳רק לא הוא!!!!׳ אז מי כן? מי אתם?!

imagine(מתוך עמוד הפייסבוק של ציפי לבני)

‘ישראל ביתנו’ עם מצעד של חשודים בעבירות של שוחד ושחיתות בדרגות שונות ועם המנטרה הגזענית של החבר החדש (החשוד לכאורה ולשעבר בהטרדה מינית): ‘חנין לג’נין’, ’הבית היהודי’ שלא מתנצלים, גם לא בעודם שוללים זכויות לקהילה שלמה, יאיר לפיד המשנן טקסטים ומופיע אתם על במות ברחבי הארץ, לוקח קרדיט על מהלכים לא שלו והבטחות להשלים מה שהותחל, עם מנטרות מנותקות, תוך העמדה ומשחק של סטודנט שנה ג׳ בניסן נתיב, משה כחלון עם ׳כולנו’ (תזכירו לי..?), אריה דרעי שאולי הוא ביום שבא לו ואולי זה יום שלישי ולא בא לו, משל היה מורן אייזנשטיין, ויש עוד כמה מפלגות המפרנסות משרדי ייעוץ ופרסום בניסיון לכבוש את לב הבוחר בקמפיין אינסטנט, נוצץ ומשכנע.

לאן נעלמה האידאולוגיה? לאן נעלם האינטלקט? החכמה? הבסיס הדמוקרטי של העולם המערבי השם במרכז את שמירת זכויות האדם? הרציונל המדיני והחברתי על פיו כל אחת ואחד מהמועמדות והמועמדים פועלים, ועל פיהם מפלגה אמורה להתוות את דרכה? זהו? הפכנו למדינת ‘כפיים’ מהזנב ועד הראש? אין עוד מנהיגים המבקשים לאתגר, לרומם ולעורר מחשבה ושאר רוח? הכל זה ‘קולולו’ ו’בלה בלה בלה’ עם דרך לא דרך לדרך שלום ? איפה אנשי המחשבה והדעת? איפה ההשראה ? לאן נעלם החזון? החלום? מתוך התעמולה המעליבה הזו עלינו לקבל החלטה במי לבחור ? זהו המבחר להנהגה ?

מגדיל לעשות הראש הנוכחי, שאמנם מידי פעם חוטא בסרטוני אנימציה עם טלפון אדום,  ורק לאחרונה גייס את דידי לוקאלי, אבל בגדול הוא לא ממש טורח בשטויות של שירים או כאילו-יצירת-סדר-יום או תעמולה. זה האחרון, ממש מייצר מציאות ביטחונית מעורערת, מחרחר ריב ומדון, שם אותנו תחת מתקפת סכינים, טילים, פצצות ובסכנת חיים. כי למה לשיר ולרקוד ולשחק בנדמה לי כשאפשר לעשות כאן מלחמה.

לכשכש בכלב מישהו ?

בנימין נתניהו

         (פורסם ב’ידיעות אחרונות’)

עוד מהבלוג של Liron Ben Yaakov

Thumbnail

הצד שלי

יואב אבן, כתב הבריאות של חדשות ערוץ 2 פרסם השבוע ספר זיכרונות המתעד את החוויה האישית שלו בעקבות תלונה במשטרה שהוגשה נגדו, על ביצוע אונס ומעשי סדום, לפני כארבע שנים. הספר, "הצד שלו", פורסם באינטרנט וניתן להורדה חינמית, או...

Thumbnail

יש קמפיינים שלא צריכים לחזור אליהם. או להתחיל

היום בצהריים חברה שלחה אליי ולכ-30 חברות נוספות את ההודעה הבאה - Hello Ladies! That time of year is here year again when we try to raise awareness for breast cancer through a game. It's very easy and I kindly ask that you ALL please participate. Two years ago we had to write the color of our underwear on our wall. Men wondered for days at what was...

תגובות

פורסם לפני 8 years
Thumbnail

איך יתכן שגבר שהורשע באונס לא יישב שנים ארוכות בכלא?!

לפני קצת יותר משנה שמעתי לראשונה על האנס יניב נחמן. אז הוא עדיין לא הורשע כאנס, אך הרשת היתה מלאה בתיאורי זוועה של המעשים המגונים שביצע בבחורות איתן יצא. בטענות כלפי האנס המנוול נטען...

תגובות

טופ 20 - בלוגים