הבלוג של לירז גרין

שדה בלי סודות

ברוכים הבאים למגירה הווירטואלית שלי, לשדה הפרטי, למקום בלי סודות, בו שירים ישנים וחדשים שלי יוצאים אל האור, לנשום, להתאוורר ולמצוא להם בית מוזיקלי.

עדכונים:

פוסטים: 41

החל מינואר 2014

חוות הדעת עלי נחתמה במשפט: הבעיה היחידה שלה היא תמימות יתר. אני בוהה במשפט ולא מצליחה להבין. תמימה זו בעיה?. הרגע הזה היה מסוג הרגעים שזוכרים כל החיים.

02/07/2015

לפני כמה שנים התגלגל לידיי מסמך שלא היה אמור להתגלגל לשם. את המסמך כתב מי שהיה הבוס  הישיר שלי בזמנו והיו רשומים בו חוות דעת להנהלת החברה על כל עובדיה. אני הייתי אז עובדת יחסית חדשה, מלאת מרץ ואנרגיות, סוס עבודה רציני ומורעלת במובן הצבאי של המילה. כל התכונות האלו היו רשומות בחוות הדעת עלי, שנחתמה במשפט: הבעיה היחידה שלה היא תמימות יתר. זוכרת את עצמי בוהה במשפט המוזר הזה במשך שעות ולא מצליחה להבין. בעיה? תמימה זה בעיה? אני – תמימה??. הרגע הזה היה מסוג הרגעים שזוכרים כל החיים. בכל פעם שהחיים נתנו לי מכה מתחת לחגורה, הייתי חוזרת אל ההגדרה הזו, שהייתה כתובה שחור על גבי לבן: “הבעיה היחידה שלה היא תמימות יתר”.

534521_10151146865217476_226866872_n

יום אחד חיפשתי את ההגדרה למילה תמימות בויקיפדיה ובויקימילון. אני אישה של מילים והיה לי מאד חשוב להבין לעומק את המשמעות של מה שאדם כל כך משמעותי בחיי ראה בי. “תמימות הוא מושג המאפיין אנשים שאינם מחפשים רוע ואינם מתוחכמים אלא חיים בפשטות. דוגמה: רוב הילדים נחשבים לתמימים. ההפך מתמימות היא התחכמות וציניות” ומוסיפים ואומרים כי “אדם תמים הוא נאיבי, אינו מבין את עובדות החיים”.

4210_76135292475_7751690_n

מאז עברו שנים רבות, עסקאות רבות, עובדות חיים רבות ואנשים רבים ומשום מה לא הצלחתי לפתח עור של פיל, אפילו לא צוואר של ג’ירפה, שיגרום לי להסתכל מעל כל סיטואציה ולהפסיק לקחת אותה כל כך ללב.

לפעמים נדמה לי שהתמימות הזו היא כמו פיג’מה שאני מקפידה לחזור וללבוש כשאני מחפשת היכן להתכרבל מפני החיים שבחוץ. הרי אני כבר לא ילדה, כבר לא באמת נאיבית, החיים מקפידים לתת לי כל יום איזו מתנה קטנה של מציאות והציניות והסרקזם הפכו להיות מנת היום שלי. היציאה אל החיים עצמם, חיי העצמאות, החיים מחוץ למגירה, חיי ההגשמה והיצירה, היא גם יציאה מאותה פיג’מה נוחה ומלטפת. לפעמים עצוב לי שהיא כבר לא עולה עליי, לפעמים אני שמחה שהשלכתי אותה ממני והורשתי אותה לבנותיי ולפעמים, ברגעים נדירים ממש, אני לובשת אותה שוב וממשיכה לחלום חלומות.

556927_10151367291252476_488520437_n

ועכשיו, שיר:

דברים שאתם אומרים / לירז גרין

דברים שאתם אומרים

נשארים, מהדהדים

כמו שמש על עור חשוף

זורקים בי נמשים

יש לה פוטנציאל

היא עוד תגדל

נאיבית כזאת

לא רעה בכלל

דברים שאתם אומרים,

נשארים, מהדהדים

כמו פסיעות על מלט רך

משאירים בי סימנים

לכל דבר יש מחיר

לומדים מטעויות

כל עכבה לטובה

אל תתייחסי לשטויות

דברים שאתם אומרים,

נשארים, מהדהדים

כמו רכז רימון על שמלה לבנה

נוגעים בי כתמים

לכל סיר יש מכסה

יש הרבה דגים בים

הלכה למעשה

אין שום דבר מושלם

דברים שאתם אומרים

פוצעים, מתחדדים

דברים שאתם אומרים

נשארים, מהדהדים

[youtube DhhOgbzbrBM]

עוד מהבלוג של לירז גרין

Thumbnail

ניצולה

"pěkná" היא אמרה בקול חלש וחייכה חיוך רפה. הפירוש המילולי המדויק למילה בצ'כית הוא "נחמדה". אבל כשהיא התייחסה לנינה שלה, היא התכוונה ל"יפה". מאד מאד יפה.  "krásny", יפהפייה. כמו שהיא הייתה בגילה, כשעלתה על הטרסנפורטר הראשון...

Thumbnail

לילה בכיף בלי אמא - על החבורה המטיילת של אבות וילדים בלבד

פגשתי אותם בקניון האדום ושאלתי: "איפה כל האמהות?". אחד הגברים בחבורה ענה בחיוך: "השארנו אותן בבית. אין לך מושג כמה זה משנה את האופי של הטיול". אז נכון, לא מדובר כאן בקניון מותגים הומה אדם בלב העיר, אלא על ואדי קסום באבן חול...

תגובות

פורסם לפני 7 years
Thumbnail

הקראש שבנה אותי

"את יודעת, עברתי על החומרים שלך ואני לא חושב שהם יכולים להתאים לנו. את כותבת יפה מאד, אבל את כותבת רוקנרול. זה פחות מתאים לסגנון שלנו. את צריכה לפנות לאמני רוק, זה הכיוון שלך" הוא אמר לי וסיים את השיחה. כביכול זו הייתה שיחת...

תגובות

טופ 20 - בלוגים