הבלוג של לירז גונן אללוף

המתקתקת

עו"ד ונוטריון. עוסקת במקרקעין, פשיטות רגל, הוצל"פ חוזים ותביעות אזרחיות. נשואה לאלוף נעורי ואם לשתי בנות מקסימות. אוהבת את העבודה שלי, ללמוד ולנסוע לחו"ל. בשל שפע הפרוייקטים שיש לי תמיד, קוראות לי החברות... +עוד

עו"ד ונוטריון. עוסקת במקרקעין, פשיטות רגל, הוצל"פ חוזים ותביעות אזרחיות. נשואה לאלוף נעורי ואם לשתי בנות מקסימות. אוהבת את העבודה שלי, ללמוד ולנסוע לחו"ל. בשל שפע הפרוייקטים שיש לי תמיד, קוראות לי החברות "המתקתקת". מוזמנים לעקוב בדף העסקי: גונן אללוף - משרד עו"ד ונוטריון.

עדכונים:

פוסטים: 8

החל מאוקטובר 2017

בארה”ב של שנות ה 60 זה לא היה מוזר כלל שאישה אינה יכולה לקבל כרטיס אשראי על שמה או שאינה יכולה לעבוד שעות נוספות. עד ש… עו”ד צעירה החליטה לשנות את השיטה. והיא ממשיכה בכך גם היום, בגיל 86 מכסאה בבית המשפט העליון של ארה”ב

07/03/2019

רות בידר גינזבורג היא אישה צעירה (יהודיה) נשואה עם תינוקת. אחת מתשע נשים צעירות, שהתקבלו ללימודים באוניברסיטת הווארד היוקרתית.
אז (כמו היום) על מנת להכנס בשערי האוניברסיטה היוקרתית הזו, היה צריך להיות העלית שבעלית. על אחת כמה וכמה אם את אישה והשנה היא 1956.
רות הצעירה מצטיינת בלימודיה, מטפלת בבעלה החולה ומסייעת לו בלימודיו והכל תוך כדי טיפול בבתם הקטנה.

חלומה הגדול הוא לסיים את לימודיה ולייצג אנשים בבתי משפט. עו”ד מייצג במובן הבסיסי שלו.
WhatsApp Image 2019-03-07 at 21.29.19

אך בשנות החמישים של המאה הקודמת, העולם בכלל וארה”ב בפרט, לא בנויים עדיין לקבל נשים עורכות דין נשים שמייצגות בבתי משפט.
וכך נאלצת רות להסתפק בעבודה אקדמית כמרצה באוניברסיטה.

הפלייתן של הנשים באותה עת היתה עניין שבשגרה. זה היה כל כך שגרתי עד שזה כלל לא נחשב להפליה, אלא פשוט מצב עובדתי, טבעי – תפקידי של האישה הם להתחתן, להוליד ילדים ולטפל בהם ובבעלה ואם היא עובדת, הרי שהעבודה תהיה רק במשרות מועטות כגון מורות אחיות וכו’.

בעלה של רות, אשר עושה חייל כעו”ד לענייני מיסים, נתקל במקרה של הפלייה לרעה של גבר רווק. אמנם מדובר במקרה מתחום דיני המס, אך נושא המס היא רק נקודת הקפיצה לתיק בנושא ההפליה.
רות בחושיה ובסיוע ועידוד בעלה ובתה שכבר גדלה ובגרה החליטה להרים את הכפפה והגישה ערעור בשמו של אותו הגבר.
כנגד רות שכאמור מעולם לא ייצגה בבית המשפט, החל מסע לחצים “לרדת מהתיק”, לחצים מבית (מטעם עו”ד ועמותות העוסקות בהפליה וסיוע למוחלשים אשר חששו כי הפסד בתיק יגרום להרעה במצבן של הנשים) ולחצים מחוץ – נציגי הממסד והדיקאנים שלה בבתי הספר למשפטים בהם למדה, שכן הם מפחדים מערעור יסודות “המשפחה”.
WhatsApp Image 2019-03-07 at 21.29.19 (2)

 

בדיון ארוך וקשוח מול שלושה שופטים גברים, “לבנים”, מבוגרים, שגדלו והתחנכו תחת ההשקפה שאישה וגבר אינם שווים, הצליחה, לא בקלות לשנות את דעתם ולערוך מהפך. לא לבטל חוק מפלה (דבר שהיה משימה בלתי אפשרית באותו הזמן), אלא להרחיב אותו כדי שיחול על האדם המופלה.
WhatsApp Image 2019-03-07 at 21.29.19 (1)

החלטה זו היתה יריית פתיחה אשר לאחריה, פעלה רות בתיקים נוספים לביטול הפליה, בעיקר למען נשים.

WhatsApp Image 2019-03-07 at 21.29.19 (4)

רות כיום בת 86 ומכהנת משנת 1993 כשופטת בביהמ”ש העליון של ארה”ב ובאמתחתה פסיקות רבות, בעניין הפליה, הן כמייצגת והן כשופטת.

אני, כעו”ד מזה כ- 15 שנה, לא יכולה לומר שהרגשתי כי הופלתי על בסיס מגדרי, אולי כי סללתי את דרכי במשרד פרטי שהקמתי וזו הייתה דרכי לעקוף קידום ועליה בסולם הדרגות. עם זאת, אני יכולה להעיד, שכאישה בעולם העסקים, הרגשתי שאני צריכה לעבוד פי כמה וכמה יותר קשה מעמיתי הגברים על מנת “להוכיח” את עצמי.
לפני מס’ חודשים, קיבלתי על עצמי, כחברת מועצה מקומית אזור, את תפקיד קידום מעמד האישה. במסגרת תפקידי נחשפתי לתתי אוכלוסיית שונות של נשים אשר מתמודדות עם קשיים ייחודיים להן.

רות היתה ועודנה, אישה פורצת דרך. הדרך שהתוותה לנו היא ועוד רבות וטובות, יותר קלה בזכותן, אך עם זאת, העבודה עדיין לא הסתיימה ולנו יש עוד עבודה רבה למען עתיד בנותינו ונכדותינו. יום האישה שמח. 

הכותבת הינה בעלת משרד עו”ד עצמאי ומחזיקת תיק קידום מעמד האישה במועצה המקומית אזור.

עוד מהבלוג של לירז גונן אללוף

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 2 years
תצוגה מקדימה

מכתב אישי לקונים דירה מקבלן

היי, אתם הזוג הצעיר שמחפש עכשיו לקנות דירה, מסתובב באתרי בניה, חותם אצל מתווכים ובודק ביד 2 מודעות. כן אתם, אני פונה אליכם. יקר לקנות פה דירה, נכון? אני יודעת. פעם, בשנות ה 70' הייתם צריכים 40 משכורות כדי לקנות דירה. היום, 50 שנה...

תצוגה מקדימה

"חברים ביער" מסלול חדש במוזיאון הילדים בחולון

מוזיאון הילדים בחולון שתמיד מנפיק לנו פעילויות של הנאה וכיף ברמה גבוהה ובצידן מסרים חיובים, פתח מסלול חדש בשם "חברים ביער". המסלול בנוי על מסלול קיים (היער הקסום) עם אותן דמויות אהובות ומוכרות:  הינשול, גברת חפרפררררררת,...

תגובות

פורסם לפני 7 months

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה