הבלוג של liran123

liran123

עדכונים:

פוסטים: 2

החל מנובמבר 2014

“וילי פוד” היא אחד המותגים החזקים בתחום המזון, ובפרט בכל הקשור לשימורים – צביקה ויליגר ואחיו הצעיר יוסי הם המוחות העומדים מאחורי ההצלחה של החברה המשפחתית שהקים אביהם לפני כ- 60 שנה. בתחילת שנת 2014 מכרו האחים 58% ממניות החברה לאיש העסקים אלכסנדר גרנובסקי, מכירה שהעמידה את ההון האישי שלהם על למעלה מ- 450 מיליון ש”ח וסיפקה גושפנקה משמעותית לכך שהוויליגרים הם שניים מאנשי העסקים הבולטים כיום במשק.

תחילת הדרך

צביקה ויוסי ויליגר נכנסו לעסק המשפחתי בסוף שנות השמונים של המאה העשרים. באותם ימים הייתה החברה שהקים אביהם אלכסנדר עוד בשנות ה- 50 היבואנית מספר אחת בישראל של פירות יבשים ועסק משגשג למדי באופן כללי, אולם עבור צבי ויליגר ואחיו יוסי זו הייתה רק נקודת פתיחה.

השניים, שהשלימו לימודי ניהול באוניברסיטאות אמריקאיות יוקרתיות, ביצעו שינויים מבניים מהותיים בחברה, החלו לייבא שימורים ובנוסף נקטו בצעד שיווקי חדשני לאותם ימים ומיתגו את החברה בכך שנתנו לה את שם משפחתם, “ויליגר”.

החברה המשפחתית החלה לצמוח במהירות מסחררת, בעיקר לאור היכולת של צביקה ויליגר לזהות הזדמנויות אטרקטיביות – ולפעול עם מלוא היכולות על מנת לנצל כל אחת ואחת מהן.

העסקות המוצלחות של האחים ויליגר

במקביל לפעילות העסקית המוצלחת של ויליגר, שכאמור הלכה והתרחבה מאז כניסתם של צביקה ויליגר ואחיו יוסי לחברה, ידעו תמיד שני האחים לבצע “אקזיטים” מתגמלים במיוחד מבחינתם.

העסקה הראשונה התבצעה בשנת 1989, כשהויליגרים מכרו את המותג ויליגר לאיש עסקים דרום אפריקאי אמיד בשם נייטי קירש, והפכו למנכ”לים שכירים. בתחילת שנות ה- 90 סבל שוק המזון כולו ממשבר, וגם הרווחיות של ויליגר נשחקה משמעותית. גם כניסתה של חברת מאיר עזרא כשותפה לעסק והנפקה בבורסה לא סייעו לחברה, ובסופו של דבר עקב חילוקי דעות בין הבעלים השונים עזבו צביקה ויוסי ויליגר את החברה המשפחתית.

ב- 1994 שבו השניים לענף המזון – ובגדול. צביקה ויוסי הקימו חברה חדשה ליבוא מזון, ” וילי פוד” שמה, שתוך זמן קצר הפכה לאחד השחקנים המרכזיים בשוק, ומאז רק צמחה וצמחה עד שכיום מונה קטלוג המוצרים שלה למעלה מ- 600 מוצרים שונים, אותם מייצרים כ- 200 יצרנים מכל רחבי העולם.

גם במסגרת החברה החדשה ידעו תמיד האחים ויליגר למנף את הצלחת החברה להגדלת הונם האישי, והחושים החדים של צביקה ויליגר הובילו לשתי עסקאות מצוינות: ראשית, ב- 2007 מכרו צביקה ויוסי 50% ממניות החברה לארקדי גאידמק, ולאחר שנה – כשהאוליגרך השנוי במחלוקת נאלץ להשיב להם את המניות לאחר שלא עמד בהחזר הלוואה גדולה שלקח מהם – הם גרפו רווח של כ- 100 מיליון ש”ח מהעסקה.

ב- 2014 כאמור ביצעו האחים ויליגר עסקה מרשימה נוספת כשמכרו את השליטה ב”ויליפוד” לאלכסנדר גרנובסקי ושלשלו לכיסם עוד כ- 268 מיליון ש”ח בדרך להון אישי משותף של כ- 450 מיליון ש”ח.

סוד הקסם וההצלחה של צביקה ויליגר

גורמים רבים בענף המזון מגדירים את צביקה כאח הדומיננטי וכרוח החיה של “וילי פוד” (אם כי לדברי האחים הם פשוט משלימים זה את זה ויוצרים סינרגיה רבת עוצמה). הוא מקיים פגישות, כולל עם שועי עולם, כשהוא לבוש בג’ינס וחולצת טי, ובאופן כללי הוא מתאפיין בהיעדר גינונים או כל פוזה שהיא.

עד גיל עשרים למד צביקה ויליגר בישיבה, ולדבריו חלק ניכר מהחושים העסקיים שלו התפתחו כבר שם, בעולם ההתפלפלות וההעמקה בתורה. למעשה טען צביקה לא פעם כי הוא מתחרט על כך שעזב את עולמה של תורה, שכן מדובר בעיסוק מתגמל הרבה יותר, אולם עושה רושם שההצלחות המרשימות שלו ושל החברה שבראשה הוא עומד יותירו אותו בתחום המזון והעסקים לעוד שנים רבות.

עוד מהבלוג של liran123

שלום עולם!

ברוכים הבאים לבלוג החדש שלי!...

תגובות

פורסם לפני 6 years

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה