הבלוג של ליאור לנגר

liorlanger

בעלת 19 שנות ניסיון בתחום השיווק והמכירות. (Novartis / NCH, Promedico, Megapharm Ltd). -מרצה. -מיקוד בניתוח וניהול משברים, מציאת פתרונות הולמים עפ"י לקוח, התאמה של סט כלים להתמודדות בעת משבר. -איתור והגדרת פתרונות מותאמים לעובדים... +עוד

בעלת 19 שנות ניסיון בתחום השיווק והמכירות. (Novartis / NCH, Promedico, Megapharm Ltd). -מרצה. -מיקוד בניתוח וניהול משברים, מציאת פתרונות הולמים עפ"י לקוח, התאמה של סט כלים להתמודדות בעת משבר. -איתור והגדרת פתרונות מותאמים לעובדים ולתהליכים בארגון והפיכתם ליעילים ואפקטיביים. -מיקוד בהשגת תוצאות. -התמקדות בלמידה, בחדשנות והגדרת הערך המוסף של עובדי הארגון. -בניה וניתוח של מפת SWOT אישי למיצוב ומיתוג התפקיד הניהולי. -יעוץ והנחייה לקביעת תכנית אסטרטגית ותמהיל השיווק. -יצירת ממשק בין העובדים לערכי הליבה של הארגון. -הנחיית מנהלים לאבחון וגיוס אנשי שיווק ומכירות. -הדרכה וליווי לצוותי שיווק ומכירות.

עדכונים:

פוסטים: 13

החל מספטמבר 2013

רוצה לספר לכם, שחוץ מעיסוקי בניהול אנשים ותהליכים עיסקיים, אני גם אחות מוסמכת. בשלב מסויים הנחתי את המקצוע בצד. חיפשתי עולמות תוכן חדשים ורועשים עם מושגים רותמים לאתגר חדש. אמא שלי אומרת שאחות תמיד נשארת אחות. שאחות זו שליחות, נאמנות ומסירות. היא צודקת. כל השנים לא שכחתי, אני נאמנה ומסורה לעצמי ודואגת לבריאות שלי: אוכלת מזון בריא, רצה, צועדת ורוכבת קילומטרים ארוכים על אופניים ובעיקר, משתדלת לחיות את החיים במלואם. מתוך העיקביות והמודעות עליהם אני כל כך מקפידה ונוצרת נחת משבר הסרטן. אז איפה שכחתי לפרגן לעצמי נאמנות וללמוד להימנע ממחלות, מהסרטן? איך לעזאזל אעשה כעת, את החיבור בין הידע והיכולות שצברתי, הניסיון שלי כאחות לעובדה שכעת גם אני ממותגת –  ח ו ל ה !!!

בבוקר של תחילת חודש מרץ, הגעתי עם ברכה חברתי הטובה והתומכת לבית החולים בלינסון לסריקת MRI. לסריקה זו נשלחתי באופן בהול כדי לברר את אופי הגידול, גודלו ומיקומו לצורך קביעת האבחנה הסופית. לאחר שהאחות מבררת רוטינה של פרטים ושאלות, היא פונה אליי בטון מנחה ומקצועי, עם זאת רך ומבקשת: “תלבשי בבקשה את החלוק ונעליי הניילון וכשתסיימי, תמתיני לי על הספסל במסדרון כדי שאתקין עירוי ביד”.

“ממש! מה??? מה אמרת ??? שאלתי אותה, למה להחליף בגדים?” היא לא הבינה אותי. “כן, את אמורה להכיר את הרוטינה, גם את אחות”. “נו אז מה אם אני אחות”, אמרתי לה, “עכשיו אני בסטטוס של נבדקת ואני צריכה כמה רגעים להתרגל למעמד הכפוי ולעמדה שמציבה אותי מצידו השני של הדלפק – עמדת הנעזרת”. התעשתתי, אין לה את מרווח הזמן להכיל את הרגש המבעבע שבי. אני בטוחה שהייתה רוצה להקדיש יותר, להזדהות עם החולים ולגלות אמפתיה אבל התור ארוך, המערכת לוחצת והיא חייבת לסיים את רשימת המוזמנים של הבוקר. לכולם שאלות רבות, חששות ובלבול ומכאן שהתהליך מתארך, הופך להיות מורכב ולה יש מסגרת זמן קשיחה שאינה מאפשרת גמישות מלטפת.

היא אחות צעירה, שמתקתקת את עבודתה נאמנה ובחום והיא נפלאה. חרף החום והחיוך שלה, שכחו לספר לה (וגם לי לא סיפרו כשלמדתי), שהאישה החדשה שבאה לבדיקה ועוד רגע תעבור מ – “מדיי הבריאה למדיי החולה” מוצפת ברגשות, בפחדים ובדאגות. “אז רגע, ביקשתי, תני לי עוד 3 דקות, אפילו, דקה וחצי לעכל את העובדה שכעת גם אני במערכת הסבוכה הזאת, נקראת – “חולה”. החלוק הארור הזה הצליח ברגע אחד להעביר אותי ממשפחת הבריאים והשפויים למשפחת ה ח ו ל י ם! והאחות, חנין קוראים לה, כיבדה את בקשתי.

אני מתחילה להתרגל לשיטה שאני מדברת על עצמי ולעיתים, אף עם עצמי. משונה אבל, מחוייב המציאות. זהו דפוס שבונה ומבסס אחיזה באמיתות המצב ומשאיר אותי עיירנית ומסוקרנת. עדיין מתקשה להאמין שהחלוק הזה, נכון יותר, הסמרטוט הזה ערער וניהל יום שלם, חודש שלם בחיי והפך למוטיב המרכזי בהתנהלות האישית שלי. חייבת כבר לעבור פאזה ולשחרר זוטות. התנהלות אמרתי? כן, ה ת נ ה ל ו ת ! עכשיו אני מנהלת מציאות חדשה, חיים חדשים, לומדת לדבר במושגים חדשים כמו: IDC, MRI, אונקולוגיה וכימותרפיה, פיאה ובנדנה וגראס רפואי.

כמה מילים על הגראס הזה, הקאנביס הרפואי, אשר למעשה הוגדר על ידי משרד הבריאות כחלק מסל הטיפולים בתסמינים של החולים האונקולוגים (וקבוצות חולים נוספות). כעת, רגע לפני טיפולי הכימו למדתי שגם אני אהיה חייבת (!) לעשן ממנו וכן, יביא אותי ל High של בריאות – באופן חוקי ואף מומלץ! הכימו הורג, הכימו משבית שמחות ומחרב עולמות וזה, יעדן את תופעות הלוואי שצומחות ממנו כתגובה בלתי נמנעת ומתקבעות לאורך זמן. מקווה שלא אתבדה. מקווה שהקנאביס ישמר שפיות ויאפשר לי להיות מי שאני. ואם בבריאות ושפיות עסקינן ובלי ציניות: הגושפנקא הלגאלית שניתנת לחולים, לעבור את המהלך הסוחט הזה שנקרא כימותרפיה, ברוגע, (אם יורשה לי) ובכמה שפחות סבל וכאב – מעודדת. לעשן סמים בחסות המדינה עם תעודה ורישיון? אני אומרת, ניצחון השיטה. אני לא מתכוונת להיות מיסיונרית של עישון וסמים, אבל אני משמשת שליחה נאמנה של מסר חד וברור: שאם חולה, אז למצות את כל ה Facilities.

גילוי נאות לפני סיכום: אני חוזרת לנקודת המוצא שלי, לשליחות אליה הייתי כה נאמנה: אחות מוסמכת בעברי, מנוסה בעשייה ובטיפול בחולים מורכבים במחלקת טיפול נמרץ, שאמורה להיות מחוספסת וכעת, לא כל כך מצליחה. יורשה לי ואני אף חייבת לגלות אהדה כלפי עצמי. זאת לא חולשה – זאת למידה.

ג י ל י ת י מחדש את הכוחות והכלים שמלווים אותי בשגרת יומי ויילוו אותי ביתר שאת, מעתה והלאה. מוכיחה לעצמי, שאני יכולה, אני חזקה ומנצחת. כתבתי, ש”מכל נאחס – אני מתכוונת לייצר נכסים”, אז הנה אני מתחילה לתכנן את המהלך. קבעתי אבני דרך ראשונות:

1. המטרה: בריאות מלאה וחיים בעוצמה

2. טקטיקה: מתקפה מוחצת, תוך שימוש בהומור והקפדה על נוחות מיירבית לשימור אנרגיות

3. הצלחה: יציאה מסטאטוס “החולה” וחזרה מלאה ונוכחת בעולם הבריאים והשפויים

שלכם,

ליאור לנגר I למציאות (שלי)חוקים משלה

עוד מהבלוג של ליאור לנגר

תצוגה מקדימה

הכימו מאחוריי – המציאות פורצת דרך...

נובמבר 2013. אני פונה שישה חודשים לאחור ומסכמת פרק שללא ספק תלוש מן המציאות שתיכננתי לעצמי. משכבר תבעו עבורי את הביטוי חולה אונקולוגית, חיבור פשוט של סך הנתונים הגדיר נוסחה הגיונית שחיברה בין המשתנים ומכאן, נרקח עבורי...

תצוגה מקדימה

2013 – שנה שכמותה

שנת אלפיים ושלוש עשרה פרצה בסערה, כמעט כמו החורף הסוער שפקד אותנו בדצמבר האחרון. ללא הכנה או התרעה מוקדמת, התבשרתי בתחילתה שחליתי בסרטן השד. שנת אלפיים ושלוש עשרה העשירה את יכולות ההתמודדות שלי, עיצבה את אופן התגובה שלי...

תצוגה מקדימה

אני מחייכת אני כבר כותבת

מרץ 2013. אני כבר נמצאת בתוך התהליך המכונן והמשמעותי של חיי, בנייה וארגון של שגרה חדשה. לומדת, משתדלת להבין ולהפנים שהתהליך המטלטל שאני מדברת עליו, לרעש האדמה הזה - יש שם. כמו שלכל רעש אדמה שהופך סדרים ומחרב עולמות, מעניקים...

תגובות

טופ 20 - בלוגים

מתחברים לסלונה

הכתבות הנקראות ביותר

אסור לפספס

בחזרה למעלה